Jak jsem vybíral, kupoval a nastavoval TV (Sony XR-55A83J)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jerry7650 5. 3. 2023 23:19

Tv Stick mi nešel, ale teoreticky je na to nějaký grif, Google nemám. A zvažuji nákup tohoto: https://www.aliexpress.com/item/1005005043077631.html
Jerry7650
Junior

Odeslat příspěvekod losalamos 6. 3. 2023 12:34

losalamos píše:6.6474.0737 ? - staženo nainstalováno po rozbalení TV. Základní věci zatím fungují, přidáno Kodi. Víc momentálně nedokážu komentovat.


Omlouvám se ctěným kolegům zde na fóru. Tohle se mi instalovalo na nové 55A83K.
Což na věci nemění, že SONY stáhlo aktualizaci z webu.
Naposledy upravil losalamos dne 7. 3. 2023 09:36, celkově upraveno 1
losalamos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 6. 3. 2023 18:31

Díky. Tak hlavně, že Ti všechno jede. Zatím, co jsem se v minulých dnech díval, nedošlo k opětovnému zveřejnění aktualizace na webu Sony.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jerry7650 6. 3. 2023 22:58

Já mám na své A83J již ten nový FW, stáhnul se hned po koupi 16. 2. 2023. Verze softu PKG6.6474.0737EUA. Všechno se mi jeví bezproblémové, ale nemohu srovnat s předchozím.

Předpokládám, že třeba vzít seznam kanálu se Sledovani.TV a napárovat je jako "klasickou televizi" uměl i ten předchozí (jiná TV s Chrome to neuměla).
Jerry7650
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 3. 2023 19:14

Takže stále jedu na tom starším, mnou zmíněném softwaru. Byť mám vypnuté automatické aktualizace systému, najednou došlo ke změně domovské obrazovky. Je tam hlavně v horní části trochu jiné rozložení piktogramů. Obdobně je trošičku jiná nabídka zcela vpravo.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 22. 3. 2023 20:13

Tu změnu nabídky Home přisuzuji updatu Google TV apk, ne FW.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 3. 2023 20:53

Zcela určitě to jde mimo FW. To ale není úplně ideální.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 23. 3. 2023 06:15

jito píše:Tu změnu nabídky Home přisuzuji updatu Google TV apk, ne FW.


Presne tak. V pripade takejto nezelanej zmeny je jedinym riesenim odinstalovanie aktualizacii danej aplikacie a potom sa musia zakazat aj automaticke aktualizacie aplikacii. Tie potom treba aktualizovat uz len rucne a dat si pozor, aby sa neauktualizovala ta problemova.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 23. 3. 2023 12:05

Základním problémem je, že se nemusí jednat JEN o pouhou aktualizaci JAKO aplikace, ale o systémovou změnu. Což jistě není dobré vždy řešit zákazem a odmítáním. Podobná uživatelská aktivita může vést k nestabilitě, či chybování.

Věc bych chápal a nepřišla by mně až tolik překvapivá. Problém byl, že systém toto neoznámil, přestože došlo ke změně rozložení hlavních prvků na domovské obrazovce.

K oznámení došlo až za více než jeden den od změny, kdy byl televizor opakovaně v chodu, tedy několikrát zapnut/vypnut. Dokonce byl ručně z jiných důvodů restartován.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 24. 3. 2023 06:43

Staci si spomenut, ako Google zarezal vsetky aplikacie na dialkove ovladanie TV, ked nieco zmenil v aktualizacii aplikacie pre dialkove ovladanie v TV, a odvtedy uz nie je cez ne mozne zadavat text. Jedinym moznym riesenim bolo to odinstalovanie aktualizacii a vypnutie automatickeho aktualizovania (skoda ze to nejde pre konkretnu aplikaciu zvlast).
Tiez sa jednalo o systemovu zmenu ale na funkcnost ostatnych veci to ziadny vplyv nemalo minimalne dalsi rok.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jerry7650 4. 4. 2023 20:50

Nemáte někto tuto TV ve spojení se Sonos ARC? Mám teď u sebe na test a chová se to nějak podivně.
Hlasitost jde posunovat pouze v krocích násobku dvou, ale co je horší, stává se, že jakmile na Sonos přehrávám hudbu na mobilu ze Spotify, tak už mi pak náhodně nejde zvuk z TV. Je to zcela zticha, nepomáhá ani když se zkusím pohrát se všemi nastaveními zvuku, přepnout na zvuk z TV a zpět. TV se i sama přepíná na ten vstup Audio systém, ale je zcela zticha. Jediné co zabere je fyzické vypnutí Sonosu z elektřiny.

Jinak pokud o něm uvažujete, tam má ten Sonos tak nešťastně spodní gumové podložky, že leží jen asi z poloviny na stojanu (mám širokou rozteč).

A jaké máte jinak zkušenosti se Soundbary? Používáte nějaký? Pokud to jede, tak je opravdu poznat ten rozdíl poměrně snadno. Ani ne tak, že bych byl paf z nějakého virtuálního 5.1 (a Atmos neslyším vůbec ani u hudby z Amazon Music), to by chtělo i zadní repro, ale hloubka a čistota i třeba hlasů je opravdu slyšitelná.
Jerry7650
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 4. 4. 2023 22:04

K soundbarum, arc je fajn, takovy univerzal, vylepsi zvuk tv a je slusny v hudbe.. ale, uprimne, je predrazeny, vlastnil sem ho temer dva roky, v rodine mame beam2 a tedy beam2 za ty prachy nijak mic nezaostava… vim, ze beam je 3.0 a arc 5.0, ale ja tam za dva roky slysel naznak prostoru, nedejboze atmosu tak ze to jde spocitat na prstech jedne ruky… asi ue to tak moc zavisle na odrazech, ze to u nas vubec nefungovalo:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jerry7650 4. 4. 2023 22:12

No nejspíše ho vrátím, protože kombinace případná Beam2 a zadní repro bude zřejmě lepší na ten prostorový zvuk a za stejné nebo i nižší peníze. Je tam tedy částečně slyšet a po přepnutí zpět na TV je ten zvuk obecně "plošší", ale čekal jsme to tedy za ty peníze mnohem lepší v té simulaci prostorovosti. Holt tam to asi i extrémně závisí na tvaru a velikosti místnosti (ale jinak je s podivem že ATMOS hudba z Amazonu mi obecně přišla horší jak "obyčejné" stereo ze Spotify).

Horší je ale to nepřepnutí zvuku. Pokud hraje TV ze Sonosu a já pustím Spotify na telefoonu na Sonos, tak jediný způsob jak zase Sonos rozjet s TV je vypnutí Sonosu ze zásuvky. Nepomáhá ani úplné vypnutí telefonu a vypnutí TV (byt tam zkouším jen to částečné ovladačem a vytáhnutí z elektřiny ani nemá cenu zkoušet, to bych stejně nedělal).
Jerry7650
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 4. 4. 2023 23:12

To je divne, ja mel arc s LG C9 a tohle fungovalo dokonale, kdyz sem poslal neco pres airplay, hral sonos airplay, kdyz se zapla tv ses ze sonosu zvuk tv.. a za mne rozhodne beam2 s 2x rears zdela vice muziky jako samotnej arc.
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 12. 4. 2023 15:15

Tak stáhnutý FW je opět zpět-6.6495
Podle webu Sony opravuje problém, kdy televizor občas zobrazil namísto obsahu zelenou obrazovku.
O této chybě psali uživatelé na AVforums.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků