Philips 58PUS8506 - kalibrazia obrazu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dzafo666 20. 4. 2022 21:02

Zdravim Vas,

Chcem sa spytat ci sa tu nenajde daky majitel PUS8505 s MVA panelom ktory by mal odskusane dake najlepsie obrazove nastavenia pre SDR a HDR? Skusal som sa s tym hrat ale vzdy to dopadlo zle - moc tmavy obraz, moc vyblednuty, ked uz sa mi pacil obraz tak som si vsimol ze tmave sceny maju hnedo bezovy nadych. Dakujem za kazdy tip
dzafo666
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicon 29. 11. 2022 16:06

Zdavim, tak jsem poridil tuhle tv resp v jine barve ma oznaceni 8546 ale jsem dost zklamany z obrazu ve tmavych scenach. Aktualizoval jsem soft vyzkousel vsemozna nastaveni ale ve tmavych scenach jsou obcas artefakty kosticky a hlavne v cerne pokud neni zdroj 4k. Mam satelit skylink a oproti 6 let stare Led tv Philips ve stejne cenove relaci hruza. Bohuzel pozorovaci uhly taky na prd. A v hdr nebo dolby vision je to tmave a obcas se obraz i trhne. Nemate nekdo podobnou zkusenost s touhle tv nebo mam vadny kus?Mam ji par dni a totalni zklamani
nicon
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 29. 11. 2022 20:28

Nemůže to být zdrojem signálu? Silně komprimované filmy tyto artefakty v tmavých oblastech mívají, např. seriál Hra o trůny je tím pověstný - ztráta detailu, silná posterizace, šum.
Jinak zkusit reset do továrního nastavení (celou TV, ne jen obraz) a případné úpravy provádět velmi obezřetně a po jednotlivých volbách a hned zkusit, jaký tato volba má vliv na výsledný obraz.
Pro toto nastavení doporučuji použít kvalitní zdroj, např. otestované filmy, o kterých víš, že jsou ve vysoké kvalitě, nebo např. YT videa určená pro testování obrazu.

Horší pozorovací úhly jsou v vlastnost VA panelu, s tím nic nenaděláš.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicon 30. 11. 2022 08:52

Ano,vyzkousim. Jinak jsem si jeste vsiml, ze ta tv ma asi nejaky nekvalitni plast neb vlivem tepla dochazi k roztahovani a smrstovani plastu a ten plast zacina neprijemne lupat v prubehu sledovani tv,mate to taky tak?
nicon
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2022 09:21

Jo, lupe i moje 6 let stará LG, jak se zahřívá, až se někdy leknu, ale je to jen prvních pár minut. Třeba už se začíná loučit :D.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 30. 11. 2022 09:59

Lupalo to aj mne na mojej novej TV Philips ale asi po troch mesiacoch to prestalo...
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicon 30. 11. 2022 15:15

Ted jsem si precetl co mi to vlastne dela a rika se tomu myslim posteriazace dela mi to obcas hlavne v cernych nebo sedych scenach.viz prvni obr z netu v priloze. Mate taky tento pro problem?

-- 30. 11. 2022 15:29 --

Jete takhle
Přílohy
IMG_5575-1-720x540.jpg
Compress_20221130_151432_2386.jpg
Compress_20221130_151432_2303.jpg
nicon
Junior

Odeslat příspěvekod jito 30. 11. 2022 15:31

Ty artefakty máš při běžném TV vysílání a při příjmu z satelitu?
Tohle je známka velmi nízkého datového toku videa.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicon 30. 11. 2022 15:39

Mam satelit vu+ uno 4k se a skylink,vcera jsem ti videl na ct sport hd obcas v cerne nebo sede scene napr kour kdyz obraz zesvetlim,kdyz ztmavim tak to zmizi zejmena v cerne ale obraz je pak moc tmavy. Na Philips 49put4900 co jeste mam je vse naprosto ok. Satelit zapojen do hdmi 1.Dela o jen nekdy, neni to pravidlo ze pokazde ve tmavych scenach
nicon
Junior

Odeslat příspěvekod jito 30. 11. 2022 15:46

Zkus přes soukromou zprávu kontaktovat uživatele riddle.
A popros ho o radu s nastavením TV. Já mám jinou značku,tedy neporadím.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 30. 11. 2022 16:04

Mam Philips 8807, VU+ Uno 4k SE a tiez Skylink a to mi nikdy nespravilo.
Nemusi byt problem v TV.Chcelo by to mozno skusit na ten isty zdroj pripojit inu TV ak je teda moznost.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicon 30. 11. 2022 16:25

Zkusim,jinak tohle jsem ted nafotil. Ma to byt cerne pozadi.Nejvice to je videt na nastaveni obrazu na prirozeny
Přílohy
Resize_20221130_162527_7898.jpg
nicon
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2022 16:38

Tohle není v pořádku. Pokud to není nějakým chybným nastavením, napadá mě úroveň černé, gama nebo redukce šumu, tak pokud máš možnost TV vrátit, tak ji vrať.
Ten reset jsi zkoušel?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 30. 11. 2022 17:24

Já bych řekl že je to špatným datovým tokem, může ti haprovat připojení. Telku bych vyzkoušel u souseda pokud má jiného poskytovatele služeb. Pokud by to dělalo i u něj telku bych vrátil.
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2022 17:51

Datový tok, resp, jiný zdroj se dá otestovat snadno pomocí vestavěných aplikací, jako YT, Netflix, nebo přehrát soubor z USB... to bylo to první, co jsem psal.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků