TCL 65C835 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 15. 3. 2023 22:16

ad 1) musíš nejdříve ve svém Google účtu odebrat zařízení TCL 65C835, nejlépe přes PC - nastavení účtu/ zabezpečení/ spravovat zařízení..., pak ti to umožní zařízení znovu přidat a přihlásit se k němu.

ad 2) tady si nejsem jistý, ale v TV by mělo být nastavení pro HDMI a musíš CEC/ARC povolit, nestačí jenom v nastavení zvuku vybrat výstup.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rizekk15 15. 3. 2023 22:40

EDIT:

vyreseno : naatavení tv a tam do vstupy a kánály, tam pak ve vstupech zapnout CECky

-- 15. 3. 2023 23:41 --

[quote="tombas"]ad 1) musíš nejdříve ve svém Google účtu odebrat zařízení TCL 65C835, nejlépe přes PC - nastavení účtu/ zabezpečení/ spravovat zařízení..., pak ti to umožní zařízení znovu přidat a přihlásit se k němu.

aha, to jsem nevedel, diky moc :)

-- 15. 3. 2023 23:47 --

Tak v nastaveni googlu to jde jen odhlasit, ale nejde to smazat..
takze na tv mi to stejne neprojde :-/
Rizekk15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 15. 3. 2023 23:20

Zajímavé, tak si asi TV pamatuje přihlášení a nové neumožní. Nedá se tvůj účet zrušit přímo v TV? V Nastavení/ účty...
Jinak vytáhni TV na 10 minut ze zásuvky a po naběhnutí systému to zkus znovu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 3. 2023 17:01

Rizekk15 zkus provést přímé odebrání účtů v TV, respektive udělej v menu televizoru (ne servisním) obnovu do přepravních hodnot, ale tu, která odebere a smaže i účty. Před obnovou odpoj od TV vše, co tam máš připojeno.

Jinak TCL má do mobilu aplikaci, kde lze některé věci řešit, netuším, zda tam jde také něco provádět s účty, či nikoliv. Pokud tam cokoliv nepůjde, máš vždy možnost kontaktovat jejich telefonickou podporu. Jestliže jsi tento účet pro TV při instalaci aktivoval, může být pes zakopán i v tomto.

Ad odebrání účtu v Google. Odebrat zařízení by mělo postačovat, pakliže to děláš, zkus takto činit ve chvíli, kdy je TV zapnutý. Jestli nedojde ke změně, udělej přesně co radí tombas... vypni ho a odpoj na nějakou dobu od napájení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cutlerrcz 26. 3. 2023 12:45

Zdravím, omlouvám se, zdali se to zde již řešilo. K Tcl 65c835 mám v připojenou Ps5. Jde nějak nastavit,aby šel současně local dimming s funkcí vrr? Když povolím VRR, tak se mi LD deaktivuje. Popravdě pokud mám volbu, tak volím jednoznačně LD, protože bez něj je opravdu viditelná degradace obrazu (hlavně černé barvy). Ale chtěl bych obojí zároveň. Děkuji
Cutlerrcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rezon 27. 3. 2023 12:14

Z toho co čtu, musíš vypnout VRR, pak si zapnout LD tak jak chceš a pak VRR opět zapnout. Nastavení LD sice zmizí, ale mělo by fungovat tak jak sis ho nastavil. Večer ti to můžu vyzkoušet.
rezon
Junior

Odeslat příspěvekod alice1805 27. 3. 2023 19:37

Používa niekto v 65C835 Kodi so zrýchleným prehrávaním videa so zvukom (napr. 1,5x rýchlosť)? Je to prehrávanie plynulé? Alebo prehráva tak, že vidieť skoky vo videu a prehrávanie je trhané?
alice1805
Junior

Odeslat příspěvekod Cutlerrcz 28. 3. 2023 18:25

To rezon: No já předtím už něco načetl, ale zdá se mi to divný. Vypnul jsem VRR v nastavení vstupů, pak aktivoval LD a zase zpět. V nastavení LD normálně vidím a určitě je aktivní (jde to poznat pouhým okem), přitom v nastavení vstupů a i v nastavení - systém - game master je VRR aktivní, takže by to bylo ok, jenže v nastavení obrazu v Ps5 je VRR vypnuté. Jak ho zde aktivuji, tak mi v nastavení obrazu TV už LD nesvítí a zde by to tedy mělo být, jak píšeš? Jakože je aktivní, i když nelze vidět? To se mi ale nezdá, protože prostě viditelně je ten LD vypnutý. Jde to poznat. Oproti aktivnímu LD je ten obraz takový tmavý - mdlý.

-- 28. 3. 2023 19:42 --

Tak jsem to teď ještě jednou testoval a fotil pod stejným světlem a vypadá to, že jsi měl pravdu. Tudíž že se musí nejprve vypnout v konzoli i v TV VRR, potom nastavit LD nejlépe na vysoký a zase zpět aktivovat VRR jak v nastavení vstupů,tak v game master a naposled v Ps5. V ten moment ti LD možnost zmizí, ale LD je aktivní.
Cutlerrcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2023 19:36

Občas je to jako detektivka. Jako by to nešlo udělat jednodušeji. Ano, hlavně, že to jde a přijde se na to. Nicméně uživatelská přívětivost dostává na fráček.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patff 2. 4. 2023 17:39

Prosím o radu:

1) když televizi zapnu, rád bych aby mi to skočilo třeba na na ČT4. Teď to skáče do přehledu všeho. Kde to nastavit?
2) lze jako spořič nastavit své fotky? Jak?
3) ten podlouhlý ovladač s hodně tlačítky - tak na něm je centrální křížový ovladač do všech směrů a ten mi nefunguje pokud přepínám kanály u klasické televize a mám pocit, že na začátku fungoval. Jak to?

Díky za rady :)
patff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 3. 4. 2023 06:34

- TV by standardně měla najet na poslední sledovaný kanál, resp. pokud jsi tedy před vypnutím měl spuštěný TV vstup. Nepíšeš, jestli využíváš DVB-T2, kabelovku, satelit, IPTV nebo co je vlastně zdrojem vysílání. Tam se to u jednotlivých zdrojů může lišit.
- Jak nastavit spořič najdeš zde:
https://support.google.com/googletv/ans ... =cs#zippy=
- Ten dlouhý ovladač je infra, takže musíš mířit přímo na střed TV (spodní hranu). Zkontroluj baterky. V nejhorším případě může být i vadný, pak jedině reklamace.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Huskyjbc 3. 4. 2023 06:41

Také bych uvítal, kdyby se po zapnutí spustila IPTV. Spustí se jen domovská obrazovka... Zatím jsem nepřišel na to , jak to udělat...
Honor 20 Pro
Huskyjbc
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 3. 4. 2023 08:01

IPTV je aplikace, takže to nejde automaticky po zapnutí TV.

U Android/Google TV by mohla pomoct aplikace Launch on Boot, která umí spustit libovolnou aplikaci po zapnutí TV nebo probuzení ze spánku.
Bohužel Google má velmi striktní pravidla pro automatické spouštění aplikací po startu a tak tato aplikace není k dispozici v Google play store.
Je možné ji stáhnout jako .apk soubor, ale za bezpečnost a funkčnost neručím.
https://launch-on-boot.en.aptoide.com/app
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Huskyjbc 3. 4. 2023 09:30

Moc díky, podívám se po tom. Je otázka, jestli je kompatibilní s Google TV....
Honor 20 Pro
Huskyjbc
Junior

Odeslat příspěvekod patff 3. 4. 2023 10:56

Díky za reakci.

Používám DVB-T2. A spouští se to na té domovské stránce, ať dělám co dělám.

Ovladač - musím kanály přepínat tím pravým "P" nahoru a dolů, což mi tak trochu vadí, ovladač je nepodsvícený a lépe se mi nahmatá ten velký středový volič.

Ten spořič nastavit jde/nejde - chce to tahat fotky z mého telefonu, ale mě by se líbilo, kdyby to třeba tahalo fotky z Google Disku. Telefon nemám připojený pořád...
patff
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků