TCL 65C835 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod spyko 25. 5. 2023 07:21

Nová tv se testuje hned-a vrací se při problémech,ale tohle vypadá jen že to bude rukama,ale možné je že se pletu,udělal jsem stejnou chybu-koupil sams.55q80 synovi,už 3týden stojí v bytě v krabici-neměl smlouvu o pronájmu bytu,už ji má -muže vrtat a pověsit,řikal jsem mu postav na stojan a na zem-kde pak,uvidíme!a zkusil bych i jiný zdroj než IPTV,např.pozemku,na polských tv mám lepší obraz než na vodafone.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ZbyZbyZby 25. 5. 2023 14:44

Ja si těch pruhů všímám jen při hokeji, kdy je ta plocha bílá a ta kamera jede rychle ze strany. Různým nastavením jsem to zatím nevyřešil. Když jsem to zkoušel natočit na video nebo vyfotit, tak to nebylo znatelné. PS5 nemám, tak na hry nevím. Při filmech obraz nádhera. Ale taky nekoukam na nějaký zasněžený krajiny kde rychle lyžují. Třeba by to tam bylo vidět taky � Mě to přijde, jakoby ty ledky buď nebyly úplně po celé ploše, ale to je blbost a nebo nestíhají rozsvicovat zjasinat nebo mám jen moc citlivý oči. Mám 65" tak při přechodu že 32" to je třeba normální. Zatím si toho neumím nevšímat, ale třeba si časem zvyknu. Po MS zkusím servis jestli by na to koukli. Ale jestli je to normální u těchto velkých TV to nevím. Jak říkám, koukal jsem předtím do akvárka �
ZbyZbyZby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 25. 5. 2023 16:24

Lidské oko je na pohyb mnohem citlivější než na statický obraz, proto je každá nedokonalost nebo nerovnoměrnost při pohybu zřetelnější.
Je to pozůstatek ještě z doby, kdy za každým stromem číhalo nebezpečí a člověk musel čelit skutečným predátorům, ne jen telešmejdům.
U mini LED jsou po celé ploše stovky nebo tisíce diod, ale stmívají se po skupinách, takže mohou vytvářet jakési ostrůvky s odlišným jasem. Navíc samotné LED mají určitou výrobní toleranci jasu, která se může výrazněji projevit na jednobarevné ploše.
Pokud nepomůže úplné vypnutí lokálního stmívání, dynamického kontrastu a dalších automatických úprav obrazu, zkuste zvýšení jasu (při nízkých hodnotách napětí jsou rozdíly největší).
Za zkoušku stojí i režim "sport", ale snad kromě hokeje je to jinak nepoužitelné.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 5. 2023 19:20

Pokud u C835 máte významné problémy s nesouladem v podsvícení, vyzkoušejte nejdříve nastavení. Vypnout různé předvolby a zase je zapnout. Zcela jistě je hloupost nechat vypnutou práci s jednotlivými zónami. Pokud to nepomůže, zkusil bych ještě aktualizaci a reset. Když ani tak neuspějete a skutečně to bude špatné (nejen pocitové a s nemožností pořídit fotku/video anomálie), tak se obraťte na servis.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 25. 5. 2023 19:47

To vypnutí lokálního stmívání nebylo myšleno trvale, ale jen jako test, zda to má vliv na zmíněné nerovnoměrné zobrazení . Stejně tak by mohlo pomoct jeho zapnutí, nevím, jak to mají tazatelé aktuálně nastaveno.
Já bych taky začal resetem nastavení do továrních hodnot a potom zkoušel postupně vždy jen jednu funkci zapnout nebo vypnout a zkontroloval, jaký vliv to na výsledný obraz mělo.
Změna nastavení více položek najednou znemožní zjistit, co která funkce s obrazem udělá.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 5. 2023 19:54

Nereagoval jsem na Tebe. Bohužel nemám čas vše číst. Viděl jsem pár příspěvků, kde byly stížnosti, které popisem ne zcela sedí na moje zkušenosti.

U nových TCL je občas skutečně potřeba vše nainstalovat a udělat reset (někdy i 2x). Prostě to tak je. Změní se některé věci a projevy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZbyZbyZby 29. 5. 2023 21:44

MgX píše:Nereagoval jsem na Tebe. Bohužel nemám čas vše číst. Viděl jsem pár příspěvků, kde byly stížnosti, které popisem ne zcela sedí na moje zkušenosti.

U nových TCL je občas skutečně potřeba vše nainstalovat a udělat reset (někdy i 2x). Prostě to tak je. Změní se některé věci a projevy.


Jako komplet reset uplne celý TV nebo jen reset nastavení obrazu? Takový ty fleky vídám fakt jen při tom hokeji když je rychlý posun kamery.
ZbyZbyZby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 29. 5. 2023 22:57

Já myslel reset nastavení obrazu, ale MgX kompletní reset do továrního nastavení. To se dělá třeba i u kalibrace obrazu pomocí sondy. V tomhle ohledu je Android trochu nevyzpytatelný a někdy je potřeba opravdu udělat kompletní reset vícekrát, aby se skutečně zrušilo a vymazalo původní nastavení a kdesi uložená data.
Pokud jde o ten hokej, tam je to opravdu hodně specifické a někdy mám pocit, že to ani není obrazovkou samotnou, když se podobně chová obraz na TV, ale třeba i na monitoru počítače, kde vím, že žádné problémy s homogenitou nejsou.
Pokud si pustíš jednobarevné kalibrační obrazce a žádné podezřelé fleky, mapy, pruhy nebo nerovnoměrně jasné a tmavší plochy neuvidíš, nejspíš bude samotný panel v pořádku.
Velmi dobře je to vidět např. na 5% šedé ploše, která opravdu nic neodpustí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacRieder007 30. 5. 2023 14:10

Já bych napřed použil návod co posílá servis.
Přílohy
Návod.jpg
Návod
Návod.jpg (19.43 ) Zobrazeno 3428 krát
MacRieder007
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 5. 2023 15:06

Myslím, že začít uživatel může od běžně uživatelsky dostupného resetu. Důležité taky je, že řada lidí okamžitě po instalaci najde nějaký chytrý návod na internetu, dle něho televizor nastaví a myslí si, jak to bude absolutně nej, co pro sebe mohou udělat. Pak se stane, že si vypnout zcela a totálně řízení lokálního podsvícení, čímž samozřejmě dojde k viditelnějším mapám. Jednoduše napsáno... když už tam ty zóny v takovém množství jsou a já si kupuji takto nadupaný televizor, je naprostá hovadina zrovna toto úplně deaktivovat.

-- 30. 5. 2023 16:09 --

MacRieder007 Tebou zmíněný návod jsem vložil do prvního příspěvku. Nicméně všechny upozorňuji, že vstup do jakékoliv skryté části nabídek, typicky servisního menu je na vlastní riziko a servis kvůli němu může omezit záruku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacRieder007 1. 6. 2023 13:29

Návod mi poslal Servis TCL poté co předcházející rady nepomohli,nepomohl ani toto a proto taky přijel servis a TV mi opravil doma.Samozřejmě jsem vše s nimi konzultoval a nebyli žádné problémy,že jsem to podle jejich návodu zkusil. Samozřejmě kdo se na to necítí tomu to nedoporučuji. :-)
MacRieder007
Junior

Odeslat příspěvekod Becis 2. 6. 2023 20:50

Ahoj, právě jsem si přivezl TCL 65C835 a nemohu přijít na to jak vypnout interní reproduktory a nechat výstup pouze na opticky kabel do repro?

TV jde sice uplně ztlumit nebo uplně vypnout zvuk, ale pak mám neustále na obrazu ikonku vypnutého zvuku.
Becis
Junior

Odeslat příspěvekod epidot 3. 6. 2023 09:00

Já mam zastrčený prázdný sluchátkový Jack. Pak mi už hrají jen sloupy nebo avr sluchátka. TV drží hubu. Divím se, že to není dávno vyřešené.
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 6. 2023 09:41

MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Becis 3. 6. 2023 10:53

To jsem samozřejmě zkoušel, ale ať tam nastavím cokoliv, tak buď hraje jen televize nebo oboje.

Bojím se trochu že mi také nezbyde nic jiného než použí jakc a sluchátkový výstup, ale raději bych preferoval tu optiku.
Becis
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků