TCL 65C835 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 24. 10. 2022 11:21

Recenze by měla být (snad) během pár dnů. Klidně na ni počkej.

Pokud nepreferuješ Dolby Atmos zvukový systém integrovaný v TV a nutně neřešíš vyšší jas a počet zón, pak Ti i 65C835 udělá výbornou službu.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukKor 24. 10. 2022 13:32

Díky za odpověď. Já sice už pomalu rozhodnutý jsem, ale nechám se ještě v mém závěru utvrdit. Pár dní mě určitě nezabije :-)
pro mě by zvukový systém mohl být plusem a vlastně i funkce dimmingu by mohla být lepší, mám totiž i OLED a tak samozřejmě čím blíže k OLEDce, tím lépe :-)
LukKor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 10. 2022 14:29

TCL 65C935 - test avmania.cz.

viewtopic.php?p=13358103#p13358103
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rezon 27. 10. 2022 11:40

Přidám nějaké poznatky po týdnu, třeba to někomu pomůže.

Zvuk
Není to žádný velký zázrak, rozhodně ne úžasný filmový zážitek, jak propagují. Je ale minimálně o třídu lepší, než u pár let starého Panasonicu střední třídy nebo u jiných tv podobné ceny, které jsem v poslední době slyšel. Dialogy jsou zřetelné, nechybí ani trochu basové složky. Hudba je tragédie, ale to se dá čekat. Fajn jsou možnosti nastavení z interních / externích beden samostatně nebo zároveň. BT bedny mají zpoždění, které jde ale dost dobře nastavit vpřed i vzad. Celkově spokojenost. Jediná věc mi chybí, a to sloučení ovládaní hlasitosti jedním barem, je nutné přepínat mezi dvěma, klasický android.

Obraz
Výchozí stav poměrně OK. Upravil jsem podle dříve zmíněného videa a trošku poladil podle sebe. Terestriální vysílání je i u rádobyHD kanálů nekoukatelné. Cokoliv lepšího vypadá velmi dobře, včetně O2tv v 720p. Jas panelu je naprosto dostačující, i když mi na tv svítí z boku plné slunce (obří okno na jih). Je potřeba mít více režimů a přepínat, protože jas 30 zmíněný ve videu je přes den trochu málo, v noci šíleně moc.
Černá je díky fald černá, ovšem kvůli malému počtu zón nejsou někdy např. pruhy kolem širokoúhlého obrazu zhasnuté, takže zcela černé nejsou. Pokud někdo není pixelpicker, ani to neuvidí, jsem jediný z rodiny, kdo si toho vůbec všiml. Jinak uniformita podsvícení je velmi dobrá, při testu s lítajícím bílým čtvercem je vidět drobný blooming jen v rozích a místy na okrajích, a to ještě v absolutní tmě. OLED to není, ale má to k němu dost blízko.
Co je bohužel naprostá hrůza je Dolby Vision IQ. V 95% funguje skvěle a obraz je nádherný. Drobný problém jsou kontrastní scény, světlé objekty vám vypáli oči. A velký problém jsou pohybující objekty, díky zapnutým a neupravitelným "vylepšením" pohybu běžící postavě kolikrát mizí půlka hlavy. Budu to muset vypnout a použít jeden ze zbylých dvou režimů (bright/dark), tam jde upravit všechno.

OS
Android funguje skvěle, svižně, nic se neseká, ani nepadá. Instalace aplikací je pomalejší, ale to člověk provede jednou. Jinak aplikací ve storu je dost a co není, nacpal jsem přes apk. Externí disk našla hned. Přehrávání médií jsem z něj zatím nezkoušel.
Provoz je zatím naprosto bez problému. Viděl jsem kritiku v recenzích, ale nikdo se nevyjádřil konkrétně, co mu vadí.
Jediný problém mám se searchem, ten nefunguje a skončí vždycky s chybovou hláškou. Problém bude v tom, že jsem dal televizi vlastní účet a není v google home, bez toho si zřejmě neumí poradit. Search ale nepotřebuju, takže je mi to jedno.

Zpracování a balení
Televize působí dost plastově, na to že to má být "vyšší" segment. Ovladače už tuplem, ale kvůli nim si televizi nekupuju. Reagují dobře, tlačítka jsou dobře rozložená a pěkně reagují na stisk.
Vybalení je dost horor, pokud televizi chcete dát na stojan. Na ten nejde televize posadit, tak to měla moje předchozí, takže nebylo nutné ji pokládat. Pokud ji chcete dát na VESA držák, pokládat se nemusí, stačí ohnout nebo zlomit spodní polystyren a držák jde přišroubovat rovnou, pak jen zvednout a pověsit.

Kdyby chtěl někdo něco vědět, ptejte se.
rezon
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 10. 2022 19:35

rezon dotaz... máš přesně který TCL? 65C835 nebo jiný? A kterou velikost?

Zvuk je zvuk a u TCL 65C835 i TCL 65C935 se jedná o hodně dobré řešení. Zvuk je příjemný, nic mu nechybí, ani nepřebývá. Lze ho využít i na oddechový poslech hudby. Samozřejmě, jestliže někdo potřebuje „hifárnu“, tak mu nebude dostačovat zvuk na žádné telce.

Pruhy kolem filmů, které nezhasnou, tak to nedělají kvůli malému počtu zón. Stav je totiž stejný i u C935, která má zón více než 1000. Pokud tedy dostupné zdroje nelžou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rezon 27. 10. 2022 20:45

Mam 65C835. Zvuk je ok, jak jsem psal, vyrazne lepsi nez na jinych tv, ktere jsem videl. Jen jsem cekal malinko vic. Audiofil nejsem ani omylem a je mi jasne, ze fyzika je fyzika a z plastovych minichrastitek se moc vykouzlit neda, ale cekal jsem aspon nejaky naznak prostoru, coz se moc nekona. No pripojim levne studiovky jako u stare tv a bude vyreseno :)

A ty ne zcela cerne pruhy v tom pripade absolutne nechapu, pusobi to divne. Kdyby to melo nejaky technicky duvod, ale nevypinat podsviceni tam, kde to jde mi prijde jako velky fail. Nemas info, jestli s tim jde neco delat? Ted jsem zkusil na vice sirokouhlem filmu a tam uz je to znatelnejsi, celkem mi to vadi.

Edit:Ted jsem si jeste hral s nastavenim a vsiml jsem si, ze u nekterych filmu si tv neumi poradit s horni hranou viditelneho obrazu a prechod mezi snimkem a cernym pruhem se vlni. Je to docela rusive. Nema nekdo tuseni, cim to je a co s tim? Nastaveni na to nema vliv, zkusil jsem povypinat a prepinat urovne vseho, co slo..
Přílohy
20221027_220839.jpg
rezon
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 28. 10. 2022 08:51

Já mám z toho obrázku pocit, že tohle není problém vypnuté nebo zapnuté zóny v černém pruhu.
Musíme si uvědomit, že podsvícení není nalepeno na vrstvě s tekutými krystaly, ale jsou tam ještě další průhledné nebo průsvitné vrstvy s barevnými filtry, quantum dot, polarizační filtr a kdo ví co ještě, a to vlastní podsvícení je minimálně 0,5cm, ale spíše víc, za přední plochou obrazovky. Z toho logicky vyplývá, že to podsvícení prosvítá na hraně mezi zapnutou a vypnutou zónou právě těmi mezivrstvami a prostorem ze zapnuté zóny do té vypnuté a černý pruh z LCD krystalů to nedokáže úplně na 100% překrýt.
Čím jasnější je zapnutá zóna, tím víc bude vidět prosvítání do vypnutého prostoru.
Zdá se, že to opticky způsobuje i to vlnění hrany právě v místě nejjasnějšího obrazu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 10. 2022 12:33

Z laického pohledu mám názor podobný, který zde prezentuje tombas.

Pokud se budu věnovat tomu přímému přechodu obraz/černý pruh, tak navíc do hry vstupuje i rozdíl velikosti jednotlivé zóny, která nenavazuje na šířku pruhu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rezon 28. 10. 2022 15:22

Tohle nesouvisi s vypnutou zonou v cernem pruhu, to je mi jasne. Diky za objasneni. Ani me to tolik netrapi, protoze se to objevuje jen malokde. Ze ten cerny pruh neni vypnuty me ale stve dost �
rezon
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 28. 10. 2022 16:30

Vzhledem k tomu co jsem napsal výše si myslím, že ten černý pruh vypnutý je, ale přesto pod něj prosvítá světlo a tím působí jako šedý ne černý. je to vlastnost každého LCD, není to OLED.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 10. 2022 18:15

Pokud hovoříme o celé šířce pruhu, tak si dovolím tvrdit, že vypnutý zcela není. Protože pokud pustím ve středu černé obrazovky bílé titulky, pak okolí je opravdu černé/vypnuté.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 28. 10. 2022 19:05

To se nevylučuje, čím větší plocha je zhasnutá, tím je černá černější ve větší ploše a dál od zapnutých zón, viz např. ty titulky nebo jiné malé světlé objekty na velké tmavé ploše.
U černého lemování je to naopak malá vypnutá plocha vůči velké osvětlené ploše, a u HDR navíc pod plným jasem.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rezon 28. 10. 2022 21:09

MgX ma pravdu, tohle s zadnym prosvitanim nesouvisi, proste to tak cinan nastavil, uvidime, co mi na to rekne support vyrobce. Kdyz si pustim film, jsou pruhy kolem nej sede, zatimco nektere casti obrazu uvnitr filmu dokazou byt (temer) zcela cerne. Kdyby to bylo prosvitanim, byla by uroven cerne limitovana v cele plose, nejen nad a pod obrazem. Stejne tak kdyz poslu na obrazovku staticky obraz s cernymi a bilymi pruhy, jsou ty cerne tmavsi nez u filmu, a to i pri maximalnim jasu. Navic mi prijde jako naprosty nesmysl, aby neco i v tmavych scenach prosvitalo desitky centimetru od nejblizsiho zapnuteho pixelu.

Neco jineho je nerovnomernost toho prechodu na hranici obrazu. I kdyz ani tam mi neprijde logicke, ze je to prosvitani, spis to pusobi, ze sw nezvlada dost rychle korektne vyhodnotit krajni pixel, ktery ma jeste svitit. Dela to totiz jen u rychleho kontrastniho pohybu sceny na hrane obrazu.
rezon
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 28. 10. 2022 22:38

Aha, tak to je něco jiného. Já jsem předpokládal, že je to jen v místech blízko u světlých ploch, ne celé pruhy i v tmavých scénách.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 29. 10. 2022 08:24

rezon i tak je obrazová kvalita na vysoké úrovni. Jedinou zvláštností jsou ony pruhy kolem obrazu. Ovšem přiznejme si, že si jich lze všimnout až po detailním zkoumání.

Sám jsem si televizor dokázal nastavit tak, že jeho kvalita výstupu byla ohromující. Poměr cena/výkon/výbava je tu neskutečná, a to byl televizor ještě opakovaně v akci.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků