TCL 65C835 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kutil71 29. 10. 2022 13:02

Dobrý den, televizor TCL 55C835 mě docela zaujal. Je hodně vychvalován, takže uvažuji, že při některé slevové akci bych ho koupil a nahradil 8 let starý 42" IPS LG. Ale protože mám docela dost materiálů v SD rozlišení, tak mě překvapilo tvrzení diskutujícího razona:
" Terestriální vysílání je i u rádobyHD kanálů nekoukatelné." To přece nemůže být tak hrozné, na staré TV vypadá HD v DVB-T2 velmi dobře a sledovatelné je SD vysílání. Tak by mě zajímalo, jak je to zobrazováním nižších rozlišení. Sledovací vzdálenost zvětším ze současných 2,3 m na asi 2,7m.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rezon 29. 10. 2022 14:34

Co je koukatelne je individualni. Na stare 50" z 2,5 metru bylo hd dobre a sd jakz takz. Ted koukam ze stejne vzdalenosti na 65 a to uz mi prijde hd dost spatne a sd naprosta katastrofa.
Televize samotna za to muze urcite jen z casti. Je ale fakt, ze stara tv nemela dvb-t2 tuner a mnou pouzivany stb mel upscaling z anteny optimalizovany naprosto skvele, lip nez jsem kdy videl u jakekoliv televize. Mozna jsem tedy jen zmlsany. A taky bude asi zalezet, v cem ty materialy jsou, to do leze z anteny je jeden konkretni format. Zkusim nejaky starsi film z disku v horsi kvalite a dam vedet.
rezon
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 10. 2022 17:32

Ale to Ty přeci víš, Kutil71, že na kvalitním moderním televizoru mohou být neduhy více viditelné než u starého.

Navíc, jak bylo napsáno. Je to individuální pocit z obrazu. Někomu vyhovuje vyleštění všeho, které potírá detaily, jiný raději drobnopis, byť se šumem. Na 55" velikosti se při stejné pozorovací vzdálenosti uvidí určitě méně případných problémů pramenících z nekvalitního signálu než u velikosti 65". Jen je potřeba ještě vědět, což si opět myslím, že konkrétně Ty máš nastudováno, že 55" má z části jiné parametry oproti většímu sourozenci.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25petr 30. 10. 2022 00:19

Ahoj, taky uvažuji o této televizi TCL 65C835. Momentálně mám SONY 55X850E https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850e. Uvažuji jí přesunout do ložnice a tuto větší TCL si dát do obýváku jako hlavní. Mám pár dotazů, abych se utvrdil že můžu zítra hodit do košíku.


1.)Už jsem byl prakticky rozhodnutý, teď mě ale zarazily ty černé pruhy, které zmiňuje uživatel Rezon. Je to něco čeho se mám bát? Nedokážu z toho printscreenu posoudit jak moc je to zásadní problém na TV budu koukat většinu času z 2,7 metrů s tím, že občas bych si třeba u hraní na PS5 přisunul křeslo blíž, aby mě obraz ještě více pohltil.

2.) Pozorovací úhly - vím že nejsou u VA dokonalé mám pozorovací vzdálenost 2,7 metru, sedačku menší pro tři osoby, šířka sedačky 275cm a střed televize bude přímo uprostřed sedačky. Jak moc bude z těch dvou postranních sezení zhoršený obraz? Případně bude vůbec nějak zhoršený, když to není tak velký úhel? Slyšel jsem, že u lepších VA panelů se jim pozorovací uhly podařilo vylepšit, ale nevím jak je to v případě tohoto TCL.

3.) Chtěl bych hlavně sledovat HDR filmy budou zásadně lepší oproti té Sony? Některé HDR filmy se mi na ní zdály moc tmavé, takže jsem u některých filmů radši zvolil kvalitní 1080p, než 4k hdr, kde je tma.

4.) Mám vlastně vůbec nějakou lepší nebo srovnatelnou alternativu, když bych chtěl 65 palců a ideálně android (kvůli Kodi)? Cenu řeším a ta je u TCL momentálně se slevou za 25 tisíc, teoreticky bych mohl jít na 30 tisíc, ale raději bych zůstal u limitu 25 tisíc. Pořád jí porovnávám s OLED, který jsem nikdy neměl. V obchodech tyto televize s touto technologií vypadají na promo videích naprosto neuvěřitelně, otázkou je jak je to v praxi jestli opravdu se s mini led hodně ochuzuji o obraz oproti oledu? Bál bych se i vypalování obrazu, vím že už to mají vylepšené, ale nechci se takovou věcí zaobírat a starat se o ní, když třeba hraju hry, koukám na sport kde by se mohlo vypálit skore atd. chci aby mi televize vydržela co nejdéle.

Předem děkuji za vaše postřehy ať už to konečně můžu rozhnodnout :)
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod rezon 30. 10. 2022 08:39

Ahoj.
1. Ten printscreen zachycuje neco jineho, ceho si tezko vsimnes. Sede pruhy jsou kolem filmu v sirsim pomeru nez 16:9. Proste oramovani neni zcela cerne. Neni to nijak hrozne, ale proste je videt, ze nejsou vypnute. Jestli ti to bude vadit zalezi na tom, jak jsi vnimavy, ja to vidim i bez toho, abych se na to soustredil. Je to ale jedina vada a vetsina lidi to nevidi.

2. Sedacku mam zhruba stejne a stejne sirokou a drobne zmeny v obrazu si vsimnu jen pokud se na ni presunu pri koukani, a to jeste v uplne tme. Kdyz se budes chtit divat a ne hledat rozdily, nemas sanci si toho vsimnout.

3. Se Sony neporovnam, ale tmaveho obrazu bych se nebal. Tv ma neuveritelny jas, obraz si pripadne poladis.

4. Na to musi odpovedet nekdo znalejsi, ale podle me alternativa s androidem do 30k neni a uz vubec ne se zarukou 5 let.
rezon
Junior

Odeslat příspěvekod 25petr 30. 10. 2022 15:50

Díky. Ještě jsem po procházení recenzí a postřechů lidí narazil na jeden poměrně velký problém. Při zapnutém lokalním stmívání na maximum a černé scéně na obrazovce údajně televize píská mohl bys to ověřit?

Viz https://www.youtube.com/watch?v=aSE63mN ... annel=RodC to je přímo ta C835

Nebo případně v recenzích na bestbuy TCL r655 což je stejná televize akorát s ROKU pro USA trh, tak tam je pár negativních recenze ohledně pískání:

https://www.bestbuy.com/site/reviews/tc ... ENT&page=2

This TV has a great picture and gaming features, BUT when the local dimming is set to high, it makes a high pitched squeal sound on the back of the set whenever the screen goes dark. I already exchanged my first one because of this, but just tested the second set and it's doing the same exact thing. Bummer...

This TV makes a very noticeable squeal (like an electrical sound -not part of the TV audio-) when switching between apps (particularly when the TV is loading new stuff and the screen is black).

-- 30. 10. 2022 15:59 --

Dále v diskuzi u toho youtube videa uživatel co video vytvořil píše:

"I've updated to v469 a few days before returning it and i can tell that it doesnt go away, it gets reduced, also the tv becomes more "laggy" like if they underclocked the processor or something like that. I can confirm that local dimming stops working also."

Můžeš ověřit, že máš nejnovější software a zda máš nějaký problém s lokálním stmíváním? On tam píše, že mu po updatu lokální stmívání přestalo fungovat úplně a že pískání se trochu zlepšilo, ale rozhodně nezmizelo.
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2022 16:32

Měl jsem 65C835 i 65C935. Obě s různými nastaveními. Zcela jistě i s lokálním stmíváním na max. Žádné pískání jsem nepozoroval. Vzhledem k tomu, že jsem u televizorů neseděl sám, předpokládám, že by to někdo zaznamenal. Netuším však, kterou verzi softwaru jsem jako poslední v jednom/druhém TV měl.

Nicméně, píšu to vždycky. Kupte tak, ať můžete v případě nespokojenosti s čímkoliv, vrátit. Je to rada, jako pro každý větší nákup jakéhokoliv dražšího výrobku, od jakéhokoliv, byť seberenomovanějšího výrobce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rezon 30. 10. 2022 17:03

O tom piskani jsem cetl a podle nekolika zdroju se to objevilo s predposlednim fw, ale pouze u 55, ne u 65. Coz muzu potvrdit, mam 65 s aktualnim fw a nic nepiska ani naznakem.
rezon
Junior

Odeslat příspěvekod 25petr 30. 10. 2022 17:24

Tak to je dobrá zpráva, jelikož já budu pořizovat 65 palců. Výkon lokálního stmívání předpokládám na nejnovějším softwaru také v pořádku? Zmátla mě ta věta u youtube videa "I can confirm that local dimming stops working also."

-- 30. 10. 2022 17:33 --

MgX píše:Měl jsem 65C835 i 65C935. Obě s různými nastaveními. Zcela jistě i s lokálním stmíváním na max. Žádné pískání jsem nepozoroval. Vzhledem k tomu, že jsem u televizorů neseděl sám, předpokládám, že by to někdo zaznamenal. Netuším však, kterou verzi softwaru jsem jako poslední v jednom/druhém TV měl.

Nicméně, píšu to vždycky. Kupte tak, ať můžete v případě nespokojenosti s čímkoliv, vrátit. Je to rada, jako pro každý větší nákup jakéhokoliv dražšího výrobku, od jakéhokoliv, byť seberenomovanějšího výrobce.



Budu objednávat přes internet s tím, že TV mi dovezou až domů. Nad tím jsem taky přemýšlel tak, že v případě, že by mi něco nevyhovovalo TV vrátím do 14 dnů. Nicméně vzhledem k velikosti 65 palců by to bylo celkem komplikované do normálního auta bych jí asi nedostal, takže se snažím objednat nejlepší možnost už na první dobrou. To pískání by asi důvod k vrácení byl, ale zdá se že to byl problém pouze u 55 verze, takže to asi risknu.
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod double82 31. 10. 2022 09:20

Chcem sa spytat či nemáte niekto problem so stanby modom. Ked vypnem TV a znova zapnem tak mi načítava znova logo tcl a operačný system google tv. Už mi ostáva asi faktory reset. Alebo čakat na novú aktualizáciu
Taktiež mód gamemaster musím vždy zapínať neviem prečo nejde automaticky navolit ked tv rospozná, že mám pripojenú playstation.
Problem s vyplnutym lockal dimmingom pri VRR mode som nezaznamenal.
Každopadne dost soft komplikácii som mal resp mám. . Ak Vám TV mení pôvodne nastavenia obrazu tak po resete to už prestalo robit.
Taktiež ak Vám vypisuje ,že Vás tv nepodporuje VRR treba zapojit vašu konzolu do iného hdmi portu zvyčajne kde je e-arc.
Pri teplom nastavení farieb ide biela jemne do žlta.
double82
Junior

Odeslat příspěvekod 25petr 31. 10. 2022 11:11

Double82, ano co jsem četl konzole by se měla správně zapojovat do HDMI 2(120hz) HDMI 1(144hz) slouží pro PC. Já bych na tvém místě asi factory reset zkusil. Přesto doporučil bys TV i přes tyto problémy se softwarem? Připadá mi že jinou možnost za 1000 euro nemám, když chci 65 palců a co nejlepší obraz a android.

Co se týče těch barev já mám rád když jsou u televize více "živé" a bílá když je opravdu bílá a ne nažloutlá. Předpokládám, že se to dá poladit jak u klasických režimů tak i herního režimu?
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 31. 10. 2022 11:14

Dobrý den, rezon - děkuji za rozšiřující informace. MgX- samozřejmě o TV něco vím, chtěl jsem trošku povzbudit diskuzi. Než TV budu kupovat, nastuduji základní ovládání, vezmu flešku a přístroj si trošku otestuji. Ale to pískání mě trochu zneklidnělo. Ale není kam spěchat.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod double82 31. 10. 2022 11:58

Ja mam rad čiernu a som hráč takže oledu som sa bál. Miniled naozaj priniesli to čo som chcel. Problem je, že sú dost drahé takže som šiel do TCL kde sa ešte cena ako tak dobrá.
Treba pozerat aj na cenu a teda prižmurit oči. S obrazom som zatial spokojný len ja skoro všetko pozeram už v 4k. Z pozerania pod full hd bude ten zažitok z pozerania značne horší. Niekto kto pozera klasicku TV v horšom rozlíšeni by mohol mat problem.
Ak ti nevadí viacej studenej farby ako teplej tak potom by to malo byt ok.
Ale ak máš teplú farbu(pri filmoch podla mna tutnost) tak na tej bielej je riadne vidiet že je bohužial žltá:(
Ja mám ten drahší model c935. Aj ked je to top model nemôžem očakávat za tu cenu bezproblemovost. Verím,že aktualizácie prinesú riešenia k vačšej spokojnosti.
double82
Junior

Odeslat příspěvekod michalpuk 31. 10. 2022 16:26

Zdravim, muzu se zaptat na porovnani s https://www.alza.cz/65-hisense-65u8hq-d7355019.htm zda ma treba smysl si priplacet.
A pak je otazka jestli neni lepsi pockat na oled 65 az bude v nake akci pod 30k, verim ze na bf neco bude.
Momentalne mam 55 oled b9 a rad bych vetsi.
michalpuk
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 10. 2022 17:55

Toto není výběrové/porovnávací vlákno. Pokud potřebuješ radu mimo TCL, založ si jiné/nové.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků