Prosím o radu, akú TV kúpiť? 55", Android áno/nie?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 16. 1. 2023 13:06

Už jsem to tady psal: "obraz si prozatím nastav na Kino, jas kolem 40 (dle vlastní potřeby), kontrast 90, barevnou teplotu můžeš dát o jeden stupeň doprava, zase dle vlastní potřeby, aby nebyl obraz moc žlutý. Vypni dynamický kontrast a jinak asi není potřeba s tím nic moc dělat."
Tvé fotky mi nejdou zobrazit, ale na příliš agresívní nastavení je nejen únavné, ale má vliv i na kvalitu spánku a další věci spojené s vysokou dávkou modrého světla.
Na jemnější nastavení barev si brzy zvykneš, případně můžeš malinko přidat sytost.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rafi87 16. 1. 2023 13:14

vyskúšam teda aj to tvoje nastavenie, =)
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 1. 2023 13:23

Dynamický/Živý profil natahuje oči. Je tam povětšinou naplno jas i kontrast. Barvy jsou extrémně šťavnaté. Jestli máš pocit, že Tě z TV bolí hlava/oči, je to s nejvyšší pravděpodobností kvůli tomu.

Snímky můžeš dle návodu vkládat sem do vlákna. Lidé se často nechtějí koukat jinam, chodit na méně známé weby atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rafi87 16. 1. 2023 13:25

ja som dynmický profil upravil podla seba,, možeš vidieť na fotkách,
fotky som sem nenahral preto, lebo je obmedzené rozlíšenie a velkosť v MB
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 1. 2023 13:27

Vždycky, když zvolíš jiný profil, něco v obraze jinak nastavíš, tak dej očím čas, aby přivykly. Nejdříve je třeba udělat základní nastavení, které plus/mínus vyhovuje a následně ho dolaďovat. Ale vždy jen jednu/dvě položky maximálně a určitě dát očím třebas hodinu, dvě, co na to řeknou.

Však není nutné vkládat obří fotky, stačí s menším rozlišením.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Braňo Bercel 16. 1. 2023 14:12

A ešte z vlastnej skúsenosti. Výrobcovia vedia o prednostiach a naopak slabinách danej tv. Ja mám Samsung 55j6272 z 2015. Neustále sa snažím ladiť obraz, pretože mi vždy niečo trochu vadí. Ale nakoniec sa vždy vraciam k firemným prednastaveniam ako k všeobecne najlepším.
Braňo Bercel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 16. 1. 2023 14:25

Na základní nastavení obrazu - jas, kontrast, ostrost, barevná teplota, gama - stačí pár konfiguračních obrazců z internetu. Redukce šumu, plynulost pohybu a další pokročilejší nastavení už záleží na vkusu každého diváka, ale málokdy je tovární nastavení tak dobré, aby nevyžadovalo alespoň ty základní úpravy.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rafi87 16. 1. 2023 14:51

vyskúšam teda rozne profily a nastavenia
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod Rafi87 28. 1. 2023 07:51

ahojte,, prosím vás, ako pridám aplikáciu na home screen?
napr. G. Play nemám vôbec medzi aplikáciami a ked chcem niečo stiahnúť tak musím ísť nastavenia / aplikácie a tam nájsť G. Play
a včera som nainštaloval jednu aplikáciu cez apk a tiež nie je na domácej obrazovke,,

vopred dakujem
Rafi87
Junior


Odeslat příspěvekod Rafi87 28. 1. 2023 12:16

ahaa, takže na hlavnom menu či na domovskej obrazovke mi preto neukazuje napr g. play alebo tú app ktorú chcem lebo už je zoznam plný? keby som niečo odtial vybral tak to tam možem presunúť?

-- 28. 1. 2023 12:41 --

na google TV to je takto (nie je to moja foto)

https://9to5google.com/wp-content/uploa ... all&w=1600

sem ako pridám aplikáciu ktorú chcem? tu sa to dá len presúvať
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 28. 1. 2023 12:52

V zásadě ano, ze seznamu všech aplikací můžeš na home screen některou přesunout, ale Google TV nemám, tak nevím, jestli je tam počet umístěných aplikací omezený. Vypadá to, že ano.

-- 28. 1. 2023 12:52 --

Proti Android TV je to hodně překopané.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rafi87 28. 1. 2023 13:10

podla toho odkazu ktorý si mi dal, tak tam píšu že 12 app,, len neviem ako pridať vlastné a ako zmazať tie ktoré tam nepotrebujem
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 30. 1. 2023 08:56

Na klasickom AndroidTV iba podrzis dlhsie tlacidlo OK, ked mas vyznacenu danu aplikacie a tam ti zobrazi ponuku co s nou - presunut, pridat alebo odobrat do/z oblubenych.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rafi87 30. 1. 2023 09:03

no na google tv to je už inak, skúšal som držať OK dlhšie ale nič to nerobilo,,
Rafi87
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků