Prosím o radu, akú TV kúpiť? 55", Android áno/nie?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rafi87 22. 12. 2022 11:24

vieš, ja som to už chcel teraz na vianoce, otec bude doma 24-25-26 a tak by mi namontoval na stenu
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod Rafi87 24. 12. 2022 20:34

ahojte
prajem Vám krásne prežitie Vianočných sviatkov v kruhu tých najbližších

nakoniec dnes ráno otec skočil kúpiť túto TCL 55C635

ešte sa učím, a budem potrebovať rady, ale to až po sviatkoch,, oddychujte a užívajte si
Přílohy
IMG_20221224_185808.jpg
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 12. 2022 22:23

Krásné a veselé!
A gratuluji k nové Vánoční televizi. Myslím si, že budeš spokojený, obraz si prozatím nastav na Kino, jas kolem 40 (dle vlastní potřeby), kontrast 90, teplotu můžeš dát o jeden stupeň doprava, zase dle vlastní potřeby, aby nebyl obraz moc žlutý. Vypni dynamický kontrast a jinak asi není potřeba s tím nic moc dělat.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 12. 2022 22:29

… a kdyby ses v čemkoliv spletl, obnovíš nastavení konkrétního profilu. V nejhorším uděláš reset do přepravních hodnot…
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rafi87 25. 12. 2022 07:44

tombas: obraz som nechal na štandart, jas nastavil na 65 a sýtosť farieb som stiahol na 47
jas je ako podsvietenie že? na iných (nie android televízoroch) je podsvietenie zvlášť,,
ale vyskúšam to ako píšeš,,

potom mi budete vedieť poradiť, že ako si nastaviť KODI, neviem nájsť zdielané zložky z PC a ani NAS
a ešte sa chcem spýtať, do TV sa dá nainštalovať VPN?
chcel by som sledovať aj zahraničnú TV online (maďarskú) ale oni majú zakázané pozerať zo zahraničia, a mám kúpené Kaspersky VPN

neskôr sem dám fotky, že ktoré aplikácie môžem zakázať alebo odinštalovať
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod Rafi87 30. 12. 2022 19:21

ahojte chlapci,,
tak už mám všetko nastavené, len sa chcem spýtať, že ako najlepšie nastaviť zvuk a obraz?
ked pozerám film večer alebo poobede keď je už taká polotma, tak mi obraz niekedy ako keby ťahal oči,, niekedy sa mi zdá byť taký trošku tmavý, neviem či je to len scénou vo filme, alebo, že v izbe mám zapnutý len stromček a iné svetlo nie?

chcel by som si inak dokúpiť ambiligt, len neviem aké si vybrať, videl som, že sú také s malým boxom, a do toho ide HDMI kábel, ja ale HDMI vôbec nepoužívam :mrgreen: mám Youtube, bývalí spolužiak mi dal Netflix, mám prístup k NAS, a TV stanice pozerám cez KODI, mám prijímač uClan Ustym 4K PRO a ten podporuje sledovanie v domácej sieti,,,

našiel som toto https://www.aliexpress.com/item/1005004938060021.html
len moc by som nechcel mať také kamery na vrchu TV,

vopred dakujem za rady
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod messy 30. 12. 2022 22:07

Vypni si dynamicky kontrast, lokalny kontrast, dynamicky jas (vsetko v nastaveniach jasu) a zapni svetelny senzor (to je niekde v inteligentnych nastaveniach obrazu).
Potom by sa nemal menit jas podla sceny, ale iba podla mnoztva svetla v izbe.

Ak chces, mozem ti potom poslat, ako som nastavil TCL tv u rodicov, ked sa tam dostanem.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rafi87 31. 12. 2022 08:52

dakujem za radu, dnes sa stým pohrám,,
ale ked zapnem svetelný senzor, tak mi jas nevyjde až na 100%? to by som nechcel,, otec má kamaráta opravára TV a hovorí, že max 65-70% jasu treba dať, inak skoro odíde podsvietenie,,
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 31. 12. 2022 11:55

Nevím jak to má TCL přesně řešené, nicméně u nastaveni jasu podle okolního světla (použití čidla) by mělo být i nastaveni minimálního jasu, pod který senzor jít nemůže (dáš mu limit). No a nastavením jasu v běžném nastavení bys měl určit jak nejvíce se obrazovka rozsvítí. Ta automatika bude používat tyhle limity, nejméně při minimálním osvětlení a maximum určený tebou v nastavení. Předpokládám že to tak je, Samsung to takto má a jak známo výrobci si kradou vše co můžou, takže on to tak bude mít i TCL. Jinak tyhle modely TCL mají nízkou svítivost kolem 400 nitů, což je pro prosvětlenou místnost málo, pokud jde o tmavé scény nebo HDR.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Rafi87 31. 12. 2022 12:15

noo pozriem to, ešte som sa k tomu nedostal, ale poobede pozriem

a čo ten ambilight?
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod Rafi87 16. 1. 2023 11:25

ahojte,,
konečne som sa dostal k odfoteniu obrazového nastavenia,,
prosím poradte, či povedzte názor, že či to mám dobre nastavené a či može ostať

http://Krisz-87.quickconnect.to/mo/sharing/EzObLk6Y5
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod Braňo Bercel 16. 1. 2023 11:58

Dynamický režim je dobrý, len na demo prezentáciu. Aby ťa obraz v prvom okamžiku očaril. Píšeš, že ťa bolia oči. Toto prednastavenie má max dynamiku v obraze, max. biela a max. čierna. Toto plus studené spektrum a máš z toho po pár hodinách bolehlav. Na tvojom mieste si prepnem na režim štandard, ktorý je bližšie k tvojmu dynamiku, ale je živší ako filmový režim. Na filmy sa odporúča práve filmový režim, ktorý najmenej namáha oči, hlavne za šera. Ak sa pozrieš von oknom, tak v podstate vidíš kino režim. ;-)
Braňo Bercel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rafi87 16. 1. 2023 12:22

pridal som dve fotky do toho albumu,, na stole mám led pás, a ten svieti akurát zo spodku za TV, teplá biela,, aj tak by to kazilo oči?
režim film či kino sa mi moc nepáči =D tie farby sú také sivé,,
poprosil by som fotky nastavení, alebo aspon napísať taký zoznam, že kde čo mám nastaviť, na akú hodnotu a vyskúšam
Rafi87
Junior

Odeslat příspěvekod Braňo Bercel 16. 1. 2023 12:43

Osobne Tcl-ku nemám, ale pred sviatkami som nastavoval známemu tcl32s6203. Štandardný režim mi prišiel úplne v pohode už prednastavený. Akurát som zrušil redukcie šumu. V kino režime som iba pridal ostrosť. Inak aj tento režim mi prišiel veľmi pekný...na danú kategória a cenu tv.
A oči ťa možno trochu bolia aj zo zapnutého dopočtu vyhladzovania obrazu. Na max. je to agresívne, možno by som po troche sťahoval a sledoval ako reagujú oči...ale daj tomu čas.
A podsvietenie za tv mám aj ja. Kúpil som obyčajné led pásky a po okrajoch prilepil asi 2 cm od okraja rámu. Večer si zapnem farbu akú chcem a znížim svietivosť podľa nastavení obrazu. Vyzerá to luxusne a dosť to znižuje vady v obraze, hlavane podsvietenia. O:-)

-- 16. 1. 2023 13:46 --

A z fotiek vyzerá to tvoje podsvietenie super. ;-)
Braňo Bercel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rafi87 16. 1. 2023 13:03

dakujem ti za odpoved,
vyhladzovanie obrazu ani neviem ako mám nastavené =D a že čo to vlastne je, pozriem sa nato, a vyskúšam tie ostatné režimy,,

spýtam sa ešte takú vec, že po prvom filme keby ma oči neboleli, alebo by mi tento režim sadol, tak môžem nechať? telke to nebude vadiť? myslím to tak, že či sa nepokazý obrazovka alebo niečo iné
Rafi87
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků