Sony Bravia OLED XR-65A83K

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cujou2 3. 3. 2023 20:05

Byl jsem teď v datartu, a půjčil jsem si ovladač, dal režim Custom a malý jas a žádný flek, a jak vtipně poznamenal prodavač a to mi věřte že tady jede od rána, tak zahřátá bude dost :D .... Ale byla to velikost 55" a všude hodně světla kolem, ale zkoumal jsem to pečlivě tak by to šlo vidět :)...
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 4. 3. 2023 17:38

Tohle delat nebudu;) ja jsem s Tv spokojen tak nejdu hledat chyby ktere aktualne nevidim. Been there, but I am already too old for this *****;)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 10. 3. 2023 11:22

@cujou2 na 55 to doma taky nevidím. Teď abych měl strach to místo hledat nebo laborovat s nastavením.
losalamos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cujou2 10. 3. 2023 13:02

Zajímavé opravdu. Že by to bylo jen na 65".... Dnes jdu do EW mrknout na 65" - jestli tedy není vystavená ta moje vrácena z ledna.... :D
Na AVS fóru mi zatím napsal jeden týpek že to měl na všech 4 TV co měnil postupně, ale nikdy to neviděl v menu nebo ve filmu... pošle foto tak uvidím co uvidím :D
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 10. 3. 2023 19:29

Edit: Takže 65" nikde nemají. Kašlu na to, pošlu na reklamaci a zkusím, pokud mi dají, třetí poslední kus.
Jinak mi tam prodavač nabízel že mají ode dneška Lg65C22 kolem 30tis....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 15. 3. 2023 07:42

Dnes dávám TV poslední šanci se vzpamatovat:).
Dal jsem večer refresh panel. Dnes ráno jenom zapl, TV napsala obnovení panelu dokončeno.
I když pochybuji že na flek to pomůže, možná to pomůže na nepříjemně tmavší/do růžová laděný levý kraj TV, který nebyl tak zřetelný při nové TV.
Jinak jde z domu....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dm602 15. 3. 2023 14:03

Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 15. 3. 2023 14:50

To, co uvádí RTings ve svém článku, jsou velmi vážná obvinění výrobců, že jejich produkty nedosahují takové kvality, jakou se nám, zákazníkům, snaží prezentovat.
Ano, jejich testy jsou syntetické a velmi náročné, proto se vady začínají projevovat po velmi krátké době, což ale znamená, že zákazníkům se při běžném, nebo trochu náročnějším využití, začnou projevovat až po záruce.
Zajímavý a znepokojivý je i naměřený pokles jasu u LCD televizorů po poměrně krátké době testování, což mě nepříjemně překvapilo.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 15. 3. 2023 15:08

Ano peto som to sem dal vcera som to cital zujalo ma to lebo chcem novy TV a mam taku amizomitu voci Oled proste dat 2000 za panasonic a po zaruke v najlepso pripade odide ma zaraza nemusi ale clovek uz ma v hlave chrobaka teraz skor poteram po mini led x95l od sony
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod old rak 16. 3. 2023 07:55

Jestli můžu tak bych tady poprosil o radu, kterou TV Sony 65" koupit hlavně na Netflix (doposud přes PS5) a sport od O2 (doposud přes notebook), Jednalo by se asi o výběr mezi XR-65X95K , XR-65A90J , XR-65A95K. Teď mám plazmu Panasonic 50". Děkuji za rady
old rak
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 16. 3. 2023 08:38

Dm602 píše:Ano peto som to sem dal vcera som to cital zujalo ma to lebo chcem novy TV a mam taku amizomitu voci Oled proste dat 2000 za panasonic a po zaruke v najlepso pripade odide ma zaraza nemusi ale clovek uz ma v hlave chrobaka teraz skor poteram po mini led x95l od sony


V tom pripade hladaj TV, kde ti vyrobca poskytne priamo 5 rocnu zaruku. Ja uz som to tu viackrat pisal pri oslavnych odach na Panasonic a ich super chladenie a inu reklamstinu, ze pokial to sam vyrobca nepodpori predlzenou zarukou, tak tomu neverim. ;-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 16. 3. 2023 09:27

old rak píše:Jestli můžu tak bych tady poprosil o radu, kterou TV Sony 65" koupit hlavně na Netflix (doposud přes PS5) a sport od O2 (doposud přes notebook), Jednalo by se asi o výběr mezi XR-65X95K , XR-65A90J , XR-65A95K. Teď mám plazmu Panasonic 50". Děkuji za rady


Já osobně bych z těchto kusů vzal XR-65A90J a zkontroloval homogenitu panelu. U této, co jsem viděl na fórech to bývá opravdu dobré.
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony70 16. 3. 2023 11:37

michalko58 :

Ty už se do PANASONIC-u přestaň navážet ... Nemáš s ním jedinou zkušenost, vůbec netušíš, ale budeš tady plkat něco o reklamštině. Ty, majitel OLED Philips-u, který dělá ty největší šméčka s Vivid modem v cinknutých testech a který oblbuje kolotočářským Ambilightem, aby tak ukryl své nedokonalé nastavení ...
Ty vaše kecy s pětilétou zárukou si strčte někam ... Nevíš, za jakých podmínek ti vůbec bude uznána, ale budeš tady šířit bludy. Špičkově navrhnutý a udělaný televizor se nepotřebuje podbízet pětiletou zárukou. Proč jsou asi ty základní OLED-y levné, co? A proč jsou s nimi problémy napříč výrobci? Protože je polovina panelů mimo parametry? Až na pár vyjímek je to tady jeden teoretik vedle druhého! Přečtou si dva články, shlédnou tři videa a už jsou "experti" na TV ... A k tomu ty rady typu, projed´ nový OLED TV čistěním pixelů a podobné "skvosty"!
Ani se nechce věřit, jak tady šla úroveň v posledních létech dolů. Kupujete šunty na slevové kupóny a pak jen kňouráte ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 16. 3. 2023 12:17

No tak tady je test na nejlepší televizor na světě asi Panasonic LZ2000, a přímo zde zmiňují : Unfortunately, the homogeneity of the WOLED panel was a disappointment in darker shades. During our testing, we noticed a slight dark stain on the left side of the screen
https://www.flatpanelshd.com/review.php ... 1672292142

AD:kupujete šunty na slevové kupóny a pak jen kňouráte ..., takže když je nějaká akce, tak tam pošle výrobce nejaké béčkové vadné kusy???
Naposledy upravil MgX dne 20. 3. 2023 20:22, celkově upraveno 1
Důvod: Vymazána většina OT z vlákna, vlákno odemčeno.
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton1234 28. 3. 2023 21:23

už mám doma ´55 uhlopriecku A83K.Som zvedavy teda aka bude.Boli tam 20% akcie, vyšla na 1120 €
anton1234
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků