Zkušenosti s kalibrací v Electro worldu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ismfofx 21. 1. 2023 14:10

Zdravím,
chci si koupit novou tv, pokukuju po LG G2. V EW je se slevou za necelých 31k. V košíku mi naskočila položka prvotní spuštění a kalibrace za 1400. To je o dost levnější než za kolik to nabízí specializované firmy. Otázka je tedy jestli mate někdo zkušenosti s provedenou kalibraci?
ismfofx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 21. 1. 2023 15:12

Obecne vetsinou plati ze dostanes to co/kolik si zaplatis;)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 1. 2023 16:13

Stejně Ti to "nakalibrují" na to, jak to hraje u nich v prodejně / ve skladu, podle mě jsou to vyhozené peníze.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 21. 1. 2023 16:39

Výhody služby:
Kalibračné sondou nastavíme perfektný obraz,
Vyvážame farby, jas, kontrast, teplotu farieb,
Kompletne nastavíme internet, aplikácie a firmware pre maximálne využitie chytrého televízora,
Naladíme a uložíme programy podľa Vášho želania,
Skontrolujeme kompletnosť balenia,
Primontujeme k televízoru stojan,
Doma televízor len zapojíte a sledujete.


Súčasťou služby je Inštalácia a spustenie aplikácií v TV, naladenie TV signálu v mieste predajne, zoradenie základných programov, kontrola balenia a funkčnosti TV, inštalácia stojana TV a odovzdanie certifikátu od EW. Naladenie programov je možné len v rozsahu pozemného digitálneho vysielania DVB-T a len vo vybraných lokalitách.
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 1. 2023 16:50

Já jim nechci křivdit, ale prostě si myslím, že nemůžou nastavit "perfektní obraz", když nebudou u zákazníka v obýváku, to za prvé, za druhé, jak tu TV poveze s přimontovaným stojanem, to už se zpátky do krabice s největší pravděpodobností nevejde. Řadit kanály budou podle sebe, nebo podle zadání?

Já mám zprostředkovanou zkušenost s alzou a jejich sestavením PC, nebo jak se to jmenuje. Objednával jsem kamarádovi komponenty, on si to nakonec nechal sestavit a nainstalovat od nich. Kompletní instalaci si tam představují tak, že nainstalují Windows se základními ovladači a nazdar babi, nic dalšího je nezajímá, sestavení taky halabala, co by taky člověk za čtyři stovky nechtěl, že... :D
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ismfofx 21. 1. 2023 17:29

Ok, díky za odpovědi. Koupím jen TV a pak někoho pozvu domů. Takže bych měl ještě jednu otázku, nevíte o někom kdo kalibruje ve východních Čechách, konkrétně Ústí n. Orlicí a Vysoké Mýto? Chvilku jsem googlil ale, nic jsem nenašel.
ismfofx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 21. 1. 2023 17:48

Tady na foru riddle napr
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pluto1928 21. 1. 2023 19:23

Já mám objednanou kalibraci na novou LG OLED 77C2 a je to prý práce na několik hodin u mě doma, aby to mělo smysl.
pluto1928
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djicee 22. 1. 2023 00:07

Kalibrace je dobra vecale v Electro worldu bych se na to vyprd. Nemyslim si ze bude kvalitni a navic TV pred kalibraci musi mit neco odehrane - doporucuje se minimalne 100 hodin
djicee
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 22. 1. 2023 07:05

Hodně záleží na technologií, třeba u projektoru se opravdu musí počkat několik hodin než by se mělo kalibrovat ale u tv to není až tak důležité. Při nákupu doporučuji hlavně zkontrolovat homogenitu panelu. Zda tam není nějaký problém a to ostatní lze nějak optimalizovat. Jinak je pravda, že kalibrace zabere několik hodin a není to celé jen o nastavení tv ale třeba o optimalizaci nastavení komponentů, které to mohou také dost ovlivnit.
riddle
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků