LED TV Philips - nejdou videa z usb

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jara195 25. 1. 2023 12:44

Dobrý den,

obracím se na vás s prosbou: vždy jsem na své TV Philips koukal na filmy/seriály z flashdisku nebo z ext. HDD (podotýkám, že jsem nikdy do TV žádné kodeky apod. nemusel instalovat), a najednou přehrát nejde vůbec nic. Prostě to napíše, že soubor nelze přehrát. Zkoušel jsem různé soubory avi, mkv, mp4, a nic pustit nejde.
Nevíte nějakou radu? Televizi jsem vrátil i do továrního nastavení, ale bez výsledku... Předem děkuji.
Jara195
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 25. 1. 2023 13:00

A co keby si napisal presny model TV, nech sa mame od coho odpichnut?
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vincnetibm 25. 1. 2023 14:06

Zkousel si jinou flashku?
Vincnetibm
Junior

Odeslat příspěvekod Jara195 26. 1. 2023 10:35

Zkoušel jsem několik flash disků, formátoval, nic nepomohlo.

Jinak je to typ 40PFT6550/12
Jara195
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 26. 1. 2023 10:38

Neproběhla v poslední době nějaká aktualizace systému?
Jinak nezbude, než celou TV resetovat do továrního nastavení, ale upozorňuji, že pokud tato "závada" nastala po aktualizaci na novou verzi systému, tak to nemusí pomoct.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jara195 26. 1. 2023 11:51

Nevím, zda proběhla, ale do továrka jsem ji dával a nepomohlo to
Jara195
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 26. 1. 2023 14:01

Ved to ma AndroidTV. Skus nainstalovat VLC, ci to bude robit problemy aj v nom.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jara195 26. 1. 2023 17:15

To vyzkoušet mohu, ale primárně mi jde o to, že dřív to šlo i bez instalování čehokoliv...
Jara195
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 26. 1. 2023 17:31

Zkus se podivat na verzi firmware, z te se da vetsinou vycist datum, nebo ho najit na netu. Jak pise tombas, muze to byt nevratny upgrade, po kterem jsou nektere funkce zariznute.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 26. 1. 2023 17:44

Poslední verze FW je z roku 2018- 000.007.070.000
https://www.philips.cz/c-p/40PFT6550_12 ... upport#faq
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 1. 2023 08:34

Ona to ani nemusi byt aktualizacia od Philipsu ale priamo nejaka sucast systemu AndroidTV, ktoru ma na starosti Google.
Vid nemoznost zadavania textu cez aplikaciu v telefone cca 3 roky dozadu. Alebo najnovsie - stazenie instalacie aplikacii z usb. To by sa dalo overit uvedenim do tovarenskych nastaveni a instalacii TV bez pripojenia k internetu, lebo TV si uz pocas instalacie stiahne aktualizacie aplikacii (aj predinstalovanych).

Kludne sa ale moze jednat o prejavenie sa nejakej skrytej poruchy a casom sa to moze zhorsovat.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 27. 1. 2023 12:05

Taky už mohla skončit podpora nativní aplikace pro přehrávání ze strany výrobce aplikace.
Zkusil bych nainstalovat jinou dostupnou aplikaci.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jara195 27. 1. 2023 12:19

Ačkoliv je televize "chytrá", nikdy jsem toho nevyužíval - TV sleduji přes O2 set top box a jediné co v TV používám od nějaké doby je YouTube - již předinstalovaný.

Na videa jsem nikdy žádný přehrávač neinstaloval, to právě běželo cosi od Philipsu - jakmile jsem do USB portu připojil flash disk nebo ext. HDD, automaticky se načetl, zobrazily složky, tam jsem si vybral co jsem chtěl pustit a už to "jelo"... a najednou to "nejede"...

Btw. jinak mám opravdu verzi fw z roku 2018, ale problém se objevil až letos... u standardního PC bych viděl problém v absenci nějakých kodeků, ale tohle nemůže být kodeky, když jsou to stejné filmy, které mi dříve přehrát šly...
Jara195
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 1. 2023 12:35

Proste nainstaluj VLC a skus ci pojde. ak ano, problem vyrieseny.

Na YT ti odporucam nahodit toto: https://smartyoutubetv.github.io
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jara195 27. 1. 2023 13:53

Tak jsem zkusil nainstalovat VLC i ještě jeden přehrávač, nicméně žádný z nich mi nenajde připojené USB :-( Napadlo mě, že odešel nějaký USB řadič, ale když jsem flashku do USB vložil, spustil se mi automaticky jakýsi správce souborů (který jsem dříve využíval ke spouštění videa) a v něm zkusil otevřít alespoň fotky z flashky - a ty otevřít šly... To jsem z toho jelen čím dál větší.
Jara195
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků