TV 43" Samsung vs LG

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krkovice 6. 2. 2023 22:28

Ahoj,
potřebuji vybrat TV pro mámu (63 let).
Nyní má 32", velikostně mířím na 43" - větší už se prostě nevleze, zasahovala by moc do okna atd.
Rozpočtově jsme kolem 10 tis.(max).

Vybral jsem tyto modely, ale rád si nechám poradit.
UE43AU7172 - u Samsungu jsem se zde dočetl o kvalitě špatné zvuku. Skutečně je to průšvih? Nemám srovnání, domám mám 55" UE55MU7072, ale s tím se to asi srovnat nedá? Zatím můj favorit.

TCL 43C735 - o té jsem přemýšlel. Mám ji v ložnici, ale prostě nevím. Pomalá, píská při nižších hlasitostech, kvůli Netlix musím někdy rebootnout celou TV, GUI na ovládání televize šílené. Doposud jsem se neztotižnil s jejich provedení EPG.

Pak jsem zde, na fóru, četl o LG 43UP7500, ale s tou nemám zkušenost. Rovněž nemám zkušenost s Philipsem atd. Co máte pro své rodiče vy?

Cílem je vybrat televizi, kde se bude moct dát rozumně přepínat mezi DVB-T a Netflixem či Disney, které sleduje. To přepínání asi takový problém nebude, přepíná se jen, když jsou děti a ty to zvládají lépe. Spíše mi jde celkově o rozumně udělaného průvodce EPG atd. Budu rád za tipy. Máti se doposud nesrovnala s dotykovým mobilem, tak to ovládání by mělo být intuitivní. Je tizen u 43" stejný jak u 55"? EPG... To mi přijde jakž tak ok. Ovladač u toho mám takový stříbrný hlínikový s pár čudlíky, super.
krkovice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 7. 2. 2023 08:53

Pokud to bude TV na SDR běžné vysílání, tak ten Samsung bude dobrá volba. Jenom u toho ovladače nevím jak bude ideální pro starší osobu, která jak píšeš má problém s mobilem. Ale to se dá vyřešit "plným" ovladačem přímo od Samsungu, takže není nutný žádný univerzální. Jinak Tizen nabíhá rychle, zpravidla bez záseků, ovládání je za mně intuitivní dost.
Edit.: Ovladač už dává Samsung pouze plastový, funkce jsou stejné. A samozřejmě se solárním nabíjením, bez baterií, s možností nabíjet přes USB, ale stačí při nepoužívaní jej obracet spodní stranou se solárním panelem vzhůru a nabíjet není třeba.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 7. 2. 2023 11:24

Koukni se na Hisense 43E7HQ:
https://www.okay.cz/products/smart-tele ... tcQAvD_BwE
je to QLED s vlastním systémem VIDAA, který je svižný a přehledný. Jedinou nevýhodou je chybějící HBO MAX.
Na rozdíl od Samsungu podporuje i DV, ve kterém většinou vysílá Netflix.

Za ušetřené peníze můžeš ještě pořídit nějaký soundbar, pokud by nevyhovoval zvuk přímo z TV.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krkovice 7. 2. 2023 20:14

Nechci to komplikovat ani zbytečně motat. Ve 40" se asi nic rozumného sehnat nedá?
krkovice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 7. 2. 2023 20:53

Tahle velikost v porovnání se standardními 43" nedává vůbec smysl.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků