50" do 20.000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rmann 8. 2. 2023 09:16

Ahoj, vybíráme novou televizi, velikost 50" (127cm) do 20.000Kč. Požadavek je Android TV, jelikož si všichni doma zvykli na Chromecast s Google TV a umí sdílet třeba fotky z telefonu na té TV a zvykli si na Youtube bez reklam (STN). Televize bude sloužit na sledování přes Anténu / HbbTV a přes aplikaci SledovaniTV. VOD služby se budou používat jen občas, videa půjdou spíš přes Plex.

Díval jsem se, co se dá koupit z 2022 modelů (chci, ať má co nejnovější Android TV kvůli co nejdelší softwarové podpoře. Když jsem přidal filtr na 100Hz panely, tak jediné co mi vyšlo je https://www.datart.cz/televize-philips-50pus8807.html#/ která je v limitu. Ambilight je supr, ale v tomhle případě bude nejspíš vždycky vypnutý kvůli umístění té televize.

Jiný OS než Android TV bych bral jenom kdyby uměl pracovat s Chromecastem. Na Airplay v té domácnosti není žádné zařízení. A připojovat zpátky Chromecast s Google TV u takhle nové televize mi přijde jako úplná blbost, když to televize může mít integrované.

Teď otázka, existujou ještě další televize, které jsem minul, které by byly dobré? Hlavně jde o to, ať se to neseká už když se to vytáhne z krabice a podporuje to všechny moderní funkce současnosti. Má cenu trvat na 100Hz panelu, když se nebude hrát přes konzoli a televize bude jenom přes anténu / aplikaci?

Netrvám na tom Philipsu, jen mi přišlo, že to umí vše, co by to mohlo / mělo umět. A už mám od nich 55OLED855 a nespokojený jsem jenom s chybějícím eARC a HDMI 2.1 (ta nová televize co hledám není náhradou za tuhle zmíněnou).

Díky
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 8. 2. 2023 09:39

Kdybys netrval na 100Hz, tak solidní QLED TV s nejnovějším Google TV systémem a prakticky kompletní výbavou formátů, navíc slušným jasem 500 nitů, BT ovladačem a zvukem od Harman-Kardon je SHARP 50EQ4EA za super cenu 12511,- Kč.
https://edigital.cz/led-televizory/shar ... erm=943036

Jinak samozřejmě ten Philips je dobrá volba, i když v 55" bys měl do 20tis. i miniLED:
https://www.datart.cz/televize-tcl-55c8 ... =TCL55C835
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rmann 8. 2. 2023 14:47

ta TCL vypadá dost hezky, ale neumím dohledat co za verzi Android/Google TV to má. A ve specifikacích má spotřebu SDR 172W a HDR celkem děsivých 422W. Ta Sharp má poloviční. Když ta televize pojede půl dne každý den, tak se to pozná na výpisu za elektriku... (jasně, nepojede v HDR pořád).
Díky za tipy
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 8. 2. 2023 15:35

Spotřeba zásadně závisí na nastavení obrazu, jasu, zapnutí nebo vypnutí různých eko režimů apod.
TV TCL 65C835, kterou testoval MgX měla v SDR spotřebu pod 100W, v HDR to bude více, ale není třeba se toho úplně bát, pokud nepojede vše na 100% jasu a kontrastu a v režimu pro jasnou místnost.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků