Philips 65OLED807 vs 65OLED707

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 10. 3. 2023 21:56

Myslím, že se zase dostáváme k tomu, že kvalitní signál je alfa a omega dobrého obrazu, protože spousta uváděných vad a artefaktů je způsobena špatným zdrojem, vysokou a nekvalitní kompresí, nízkým datovým tokem apod.
Nicméně každá TV by měla mít jako povinnost umět dobře a sledovatelně přehrát běžný televizní a kabelový signál, jinak je taková TV k ničemu.

Mimochodem u toho Panasoniku z videa GoT mám pocit, že posterizaci a artefakty řeší agresívnějším potlačením šumu a celkově nižší ostrostí obrazu, ale to může být jen špatnou nahrávkou té obrazovky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 10. 3. 2023 22:13

jardadts píše:Cujou2:
Už jsem to psal jednou. Problém v GoT byl kvůli nízkému bitrate FHD rozlišení ,ve kterém kdysi HBO streamovalo. Dnes uź je GoT v 4K rozlišenî s vyšším bitrate a je po problému na všech TV.

No jo ale to není úplně pravda. I na té Sony jsem něco viděl, a v té recenzi z minulého roku to taky zkoušeli už s tím vyšším bitratem a ne vždy to běží v té nejvyšší kvalitě....
A ano plně souhlasím s posledním příspěvkem od Tombase...
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S4nt4 11. 3. 2023 07:35

Znam zminenou testovaci scenu z GoT i Vincentovy recenze. Prikladny zdroj informaci. Samozrejme jeho testovaci sceny jsou vyhnane do extremu. Vime, ze to bude delat problemy a proto to testuje. I muj Panasonic dokaze v automatickém rezimu rozbit obraz 4k BR remuxu. Vsem jiste znamy zacatek Kingsman, uvod s horou na pozadi. Absolutni rozklad a zmet ctverecku. Super vylepseni, filmmaker vse jak ma byt. Pointa jsou nulove zasahy do obrazu. Coz u SONY nelze, vzdy do toho bude nejak hrabat. Potencionalni zdroj problemu. Jsem na asi trochu prisnejsi. Firma co inzeruje funkce, ktere budou fungovat az nekdy v budoucnu - po updatech mozna nikdy, takhle opravdu ne. Jestli Philips nebo SONY neni podstatne.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 11. 3. 2023 07:48

Na to asi něco bude, protože na mé poměrně staré televizi, která, krom nějakého vylepšení pohybu, nemá žádné inteligentní funkce, AI apod., se s žádnými podobnými problémy nesetkávám.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 11. 3. 2023 08:23

tombas píše:Myslím, že se zase dostáváme k tomu, že kvalitní signál je alfa a omega dobrého obrazu, protože spousta uváděných vad a artefaktů je způsobena špatným zdrojem, vysokou a nekvalitní kompresí, nízkým datovým tokem apod.
Nicméně každá TV by měla mít jako povinnost umět dobře a sledovatelně přehrát běžný televizní a kabelový signál, jinak je taková TV k ničemu.

Mimochodem u toho Panasoniku z videa GoT mám pocit, že posterizaci a artefakty řeší agresívnějším potlačením šumu a celkově nižší ostrostí obrazu, ale to může být jen špatnou nahrávkou té obrazovky.


Kvalitní signál je určitě základ a co se týče té nižší ostrosti, jednak je to točené mobilem, jednak YT komprese ale určitě má i vliv na tenhle test zapnuté omezení šumu a MPEG remaster. Spíš mi šlo o to, že Vincenta nebo avforums taky sleduju a s těmi artefakty jsou na tom značky různě s tím, že oledy od Philipsu na to trpěly víc a já bych ve stejné ceně vzal třeba radši LG ( protože Sony i Panasonic bývají přece jen většinou o dost dražší ).
Upřímně jsem ale hodně zvědavý, co letos/příští rok udělá s obrazem nový Mediatek Pentonic.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davos8000 11. 3. 2023 08:34

Pokud si pouštím na mojí Sony XR-48A90K tak obraz je super, myslím tím rozlišení FHD
Samsung Galaxy S23 Ultra 12 GB / 512 GB Phantom Black
TV Sony XR-48A90K
davos8000
Junior

Odeslat příspěvekod eiben 11. 3. 2023 08:39

Z dobreho signalu bude obraz na obou TV spickovy. Ja mam LG65 C a jestli neni kvalitni signal tak obraz neni taky zadna hitparada. Takze za me jestli je tam rozdil 10 000Kc tak vem Philips (maji i lepsi zvuk) a za usetrene penize si ji nech tady od Riedla zkalibrovat a budes mit super telku
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 11. 3. 2023 08:53

Já věřím, že cujou2 nenechá nic náhodě a ten Philips řádně otestuje i bez různých vylepšovacích funkcí i s nimi a udělá alespoň krátké porovnání.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 11. 3. 2023 10:50

A pak to vrati a koupi konecne tu lg;)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 11. 3. 2023 11:09

:D
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 11. 3. 2023 11:56

majkom píše:A pak to vrati a koupi konecne tu lg;)


proc by to vracel s OLED chybu neudelas
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 11. 3. 2023 12:01

majkom píše:A pak to vrati a koupi konecne tu lg;)

Anebo zjistí, že není jiné cesty než Panasonic s externím Android boxem :-)

Ještě si dovolím doplnit.

V počátku vzniku 4K nebyly skoro schopny první televizory pořádně zpracovat a korektně přednést FHD, natožpak SD. Výsledek byl skoro otřesný. Postupně se u některých doladil software, u dalších přišly nové modely. Nyní jsem na to už o dost líp. ALE! Právě ve zpracování horší kvality videí se láme chleba. A ano, i v některých hraničních scénách u videí kvalitních, respektive ve 4K rozlišení. Běžný československý divák nejede z velké části na 4K HDR/DV videích. Ty si pouští povětšinou občasně, a když častěji tak jen přes streamovací platformy. Tam ještě dochází k redukci kvality/datového toku, aby bylo video plynulé. Takže si hodně lidí myslí, že si pouští zaplacenou superkvalitu, ale momentální vytížení několika internetových bodů nakonec způsobí, že si automatika aplikací řekne o snížení toku. Pro některé oko je výsledek stejný, avšak pro zpracování obvodem televizoru už složitější. Následně dochází k artefatkům, mazání atp.

Osobně tak nevybírám televizor dle 4K HDR/DV v super kvalitě, ale právě při běžné klasice. Tam je daleko více vidět problémy. OLED Philips měl pro mě oproti Sony (alespoň u modelů, které znám) mírně přebujelejší a opulentnější podání méně kvalitních videí, resp. FHD videí. Sony a Panasonic jsou schopny ho prezentovat více přirozeně. Philips však má část svých úprav navázán na Ambilight, protože z průzkumů mu vychází, že Ambi je pro mnoho lidí přitažlivou technologií, kterou se nechávají obohatit. Tím pádem následně výsledek vypadá přirozeněji, protože Ambilight vytvoří pomyslný neutralizátor části rozporů, které bez něho více vyniknou (pro citlivé/trénované oko).

Jsem zvědav, zda se cujou2 nakonec nerozhodne ještě pro porovnání s miniLED modely, ať už od Philips anebo TCL. On ten obraz je tam zase jiný.
Jinak by mě zajímalo, kde se u Sony stal zádrhel, který se u něho opakovaně vyskytl a jak víme, tak nejen u něho. Mně to přijde, že obecně výrobci bojují s nedostatkem kvalitních součástek, což se následně projeví na méně kvalitním výrobku. Kdyby se ale šlo cestou navýšené výstupní kontroly, jistě by se část výrobků s defektem, dalo odchytit, aby se nedostaly na pult a kupující nebyl zatížený neustálým vrácením/reklamacemi atp. Cholkí a kucí by se měli uvědomit, že to škodí jejich reputaci a konkurence tu stále je. A dost lidí si nakonec řekne, že než se rozčilovat s krámem za 35 tisíc, to si raději koupí krám za 20 tisíc, kde je podobné bolístky nebudou obtěžovat, protože cena.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 11. 3. 2023 14:45

To si nemyslim, vetsinivo tohle nik nebude resit, nebo ma proste nekdo smulu na kus… ja mel lg oled 2x, ted sony a vsetky tri za mne ok, tedy jeste sem mel. Dva tydny sony 55 a taky byla ok… dokud neznas velke cisla, nemuzes o kvslite/ nekvslite nic rict
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 11. 3. 2023 14:56

Tak třeba řešit opakovaně u OLED jednolitost podsvícení, resp. fleky je dost divoké, když OLED by měl být přirozeně jednolitý.

Lze předpokládat, i bez velkých čísel, že tam někde něco nesedí. Jinak těch OLEDů znám víc. Je zvláštní, že jednolitost se řeší u nich (u těch nových) až v posledních měsících. Tedy, co jsem měl možnost si všimnout.

Nicméně ano. Problémy se součástkami se nemusí týkat jen OLEDu, ale i dalších typů... a nejen televizorů.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 11. 3. 2023 17:15

Tady máte stránku kde se to řeší, nekonečné čtení, s nekonečně mnoho problémů, některé kusy jsou vyloženě šílené....
https://www.avsforum.com/threads/oled-s ... t-62342832

Já jsem ochoten vady přijmout, ale pokud mne vyloženě ruší při nočním sledování, tak jako pardon ale toto tolerovat nebudu.... Jsem zvědav na ten Philips:)
V tomto je opravdu QD OLED jinde.... Má samozřejmě zase něco jiného....
cujou2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků