Philips 65OLED807 vs 65OLED707

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jardadts 16. 3. 2023 16:56

Cujou2 : já mám OLED 856 a obrazovka je naprosto čistá bez pruhů.
Testováno těmito scree testy:

https://youtu.be/eIJxh9UGyak

https://youtu.be/oebQpGwSdwc
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 16. 3. 2023 17:06

tombas píše:Docela pálka. :hm
Mimochodem ta uniformita mi přijde lepší, než u toho Panasoniku LZ2000. To je nějaké nová nemoc těch OLED panelů? Dříve jsem si toho ani nevšiml, nebo se to tolik neřešilo.

Řešila se uniformita na určitém procentu šedé. Omílalo se to dokola. Jen lidí, co měli OLED bylo míň, takže i v diskuzích to možná více zaniklo.

Viděl jsem několik televizorů OLED, různých výrobců, které měly problém u sníženého procenta celoplošné šedé. Nicméně při běžném koukání na film žádný nedostatek nebyl. Jen právě u konkrétních obrazců, při konkrétních hodnotách.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 3. 2023 20:23

MgX, přesně to jsem psal u toho Philipsu 807 s odkazem na test, co tady postoval cujou2. Že je to při běžném sledování TV, a hlavně standardním nastavení jasu, naprosto neviditelné.

Ono je totiž mnohem těžší nastavit přesné napětí na buňkách při takto nízké úrovni jasu a celou plochu zkalibrovat na zcela stejnou úroveň. To je dáno výrobními tolerancemi. Proto levnější modely mívají panely s větší tolerancí. Vzhledem k ceně panelů se není co divit, že to nechtějí vyhazovat.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 23. 3. 2023 20:24

Včera jsem nakonec zaplatil 65OLED707 abych ji následující den zase zrušil. Mall zrušil pobočky... Takže bych ji vracel za 1000kč. Na to jsem se vykašlal. Nicméně teď řeším můj problém přes Sony Center(ellexgk). Kupodivu to řeší celkem intenzivně i když jsem nekoupil u nich - to opravdu zírám. A tak to vypadá na 65A90J, ale čeká se na vyjádření Sony, pokud to nevyjde tak zkusím Panasonic 65JZ1500....
Jo a to co zmiňujete nade mnou, tak je pravda napůl. Ono to totiž prostě vidět jde ty vady :). Opravdu jen někdy a ve tmě, ale prostě jdou :) teď třeba sleduji Last of us a tam jsou opravdu kritické scény.... Občas vidím i tu komprimaci chrominance overshoot. Sice decentně ale je tam. Ale to mi zas tak nevadí....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 23. 3. 2023 21:53

Nezpochybňuji, že máš problém, ani, že ho vidíš.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 24. 3. 2023 13:12

@cujou2, to, co jsme výše napsali se s tím, co uvádíš ty, vzájemně nevylučuje, obzvlášť, když sis předtím udělal test s jednobarevnými plochami a o té horší homogenitě víš. Pak je logické, že tvůj mozek si to pamatuje a vidíš to všude.
Zkus pustit stejnou ukázku někomu, kdo to dříve neviděl a o uvedených nedokonalostech neví a schválně, co na to řekne. Třeba to uvidí, třeba uvidí i jiné nedokonalosti, o kterých jsi ani nevěděl. A možná neuvidí nic.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 24. 3. 2023 14:01

Jasně. To dává smysl. A někdo si toho ani nevšimne, protože si myslí že to tak má být... :). A také jsem zjistil že se vlastně málokdo dívá večer po tmě... Ten může být opravdu maximálně spokojen. Škoda že nevyzkouším tu Philipsku, ale co už... uvidím kde skončím nakonec a jsem zvědav co mi napíšou z toho Sony center :)
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 24. 3. 2023 15:51

Zase chyba :-) dívám se na OLED večer většinou po tmě. Ale stahuji si jas, hodně. A to i na denní koukání.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 24. 3. 2023 16:49

Tak alespoň někdo do party :) :tleskani Dělám to naprosto stejně....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 24. 3. 2023 19:31

Chlapi, já vám ty vaše chyby neberu :D, v klidu si na ně koukejte, s tím jasem to taky souvisí a logicky v naprosté tmě vynikne každá nedokonalost více, než v osvětlené místnosti. Taky jsou víc vidět vady špatného signálu - komprese, artefakty, posterizace... ne nadarmo se doporučuje mít v místnosti nebo za TV alespoň slabý zdroj světla. Philips to fikaně řeší ambilightem, díky kterému je černá černější a obraz vypadá celkově lépe, když to skryje některé jeho vady.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S4nt4 24. 3. 2023 23:01

Neni dokonala TV. Vsichni jiste sledujete Vincenta a kdo hleda i najde. Zvlast pokud vi co konkretne hledat! Panasonic ma oproti drivejsku horsi zpracovani cerne v blizkosti 0%. A co? I tak jsem nadmiru spokojeny a penez absolutne nelituji. To same nemuzu rict o ShieldPro za 5,5k...
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 25. 3. 2023 06:16

cujou2 píše:Včera jsem nakonec zaplatil 65OLED707 abych ji následující den zase zrušil. Mall zrušil pobočky... Takže bych ji vracel za 1000kč. Na to jsem se vykašlal. Nicméně teď řeším můj problém přes Sony Center(ellexgk). Kupodivu to řeší celkem intenzivně i když jsem nekoupil u nich - to opravdu zírám. A tak to vypadá na 65A90J, ale čeká se na vyjádření Sony, pokud to nevyjde tak zkusím Panasonic 65JZ1500....
Jo a to co zmiňujete nade mnou, tak je pravda napůl. Ono to totiž prostě vidět jde ty vady :). Opravdu jen někdy a ve tmě, ale prostě jdou :) teď třeba sleduji Last of us a tam jsou opravdu kritické scény.... Občas vidím i tu komprimaci chrominance overshoot. Sice decentně ale je tam. Ale to mi zas tak nevadí....

Po x reklamacich sony to resit tym ze si objednas drahsi sony, nu sony tleska:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 27. 3. 2023 13:00

Ano. Může se to zdát zvláštní no :D...

Zde velmi zajímavá recenze na 65Oled807. Je neuvěřitelné že taková TV jde do oběhu a dokonce na recenzi... :) :pozor
https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-r ... 65oled807/
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 27. 3. 2023 19:13

Nechci se zastávat Philipsu, protože především není jasné, jestli se opravdu jedná o vadu kusu (jak to zmiňuje v recenzi), nebo je to nějaký systémový problém celé řady, případně použitého typu panelu s deutheriem. Ale určitě by stálo za to, kdyby to mohli majitelé této TV vyzkoušet a napsat sem své zkušenosti.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 27. 3. 2023 19:49

No možná nakonec tu recenzi udělám já. Sony se o víkendu zbavím. Ale asi nakonec budu chtít větší TV, 77". Ale, ještě se rozmyslím jestli alespoň zkusím tu 65OLED807.... Nechce si ji někdo po mojim testu vzít za nakupku cca. 38500kc? Nejlépe Ostravsko? Je tam 5 let záruka... Já ji jen zkusím, max. na týden.
cujou2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků