Philips 65OLED807 vs 65OLED707

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 28. 3. 2023 07:58

To neřeš, kup si TV, kterou si chceš doma nechat a budeš s ní spokojený. Kupovat TV jen na test a pak ji vracet nebo hned prodávat asi nemá moc smysl, pokud by ses třeba nedomluvil přímo s některým prodejcem, že by ti zapůjčil třeba TV vystavenou na prodejně, nebo takovou, kterou by po otestování na prodejně následně vystavil.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 3. 2023 09:48

Rozbalování OLED s větší obrazovkou je takovej os..., že přeju hodně štěstí. Následný zabalování si nedovedu představit vůbec. Trnul jsem hrůzou že mě to praskne. Znám hrdinu, co to zkoušel sám a samozřejmě mu praskla. 65" v té době stála 50 tisíc, tak byl štěstím bez sebe....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 28. 3. 2023 10:52

Ta Sony OLED se balila fakt lehce. Ale je pravda že je trošku masivnější. Ale jestli to borec dělal sám, tak to se vůbec nedivím že praskla.... :shock:

-- 28. 3. 2023 11:03 --

tombas píše:To neřeš, kup si TV, kterou si chceš doma nechat a budeš s ní spokojený. Kupovat TV jen na test a pak ji vracet nebo hned prodávat asi nemá moc smysl, pokud by ses třeba nedomluvil přímo s některým prodejcem, že by ti zapůjčil třeba TV vystavenou na prodejně, nebo takovou, kterou by po otestování na prodejně následně vystavil.

Máš pravdu. Jen jedině že bych podlehl ambilightu - jakože pocitově zvětšuje obraz.... Musím naměřit jak daleko bude nová sledovací vzdálenost...
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 28. 3. 2023 13:11

martas38 píše:Rozbalování OLED s větší obrazovkou je takovej os..., že přeju hodně štěstí. Následný zabalování si nedovedu představit vůbec. Trnul jsem hrůzou že mě to praskne. Znám hrdinu, co to zkoušel sám a samozřejmě mu praskla. 65" v té době stála 50 tisíc, tak byl štěstím bez sebe....

Oled vydrzi dost, ja sveho casu prevazel 65 lg oled, v klidu zabalil do bublinek, naťrval do kufru, odvezl, telka dale bez problemu slouzii.. se to moc hroti tady:) a konkretne sony se rozbaluje super, maj to vymyslene borci, narozdil od lg napr.
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 3. 2023 15:12

V mém případě se jednalo o LG, v jeho taky. Ten displej je vlastně nechráněná skleněná deska a působilo to dost křehce. No měl jsem na zádech studenej pot.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2023 19:39

Už jsem taky viděl asi dva „rozlomený“, takže to zase taková ojedinělost není. Lidi chtějí žiletku, tak ji mají. Osobně vychrtlost nepotřebuji. Jestli je TV tlustá půl centimetru, nebo deset, je mně srdečně jedno. Hlavně aby obraz a zvuk za něco stál.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 3. 2023 19:52

Netušil jsem, že OLED existují i nežiletkové.
S obrazem souhlas, zvuk jsem ještě dobrý z vestavěných repro neslyšel.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2023 20:05

Ad žiletky... myslel jsem to tak, že už za časů LCD se toužilo po anorektických modelech. Když došlo na OLED, šlo to ještě dál. No a já právě nemám problém s tlustější telkou. Pro mě není důležitý design, ale obraz a zvuk.

A zvuk... každý má jiné nároky. Rozhodně nepotřebuji na běžné koukání domácí kino za tisíce. Pro mě je důležitá zvuková celistvost, která zahraje i nižší tóny, přičemž je zachována zřetelnost mluveného slova. Zvuk mě taky nesmí obtěžovat v jakékoliv frekvenci, což jsem, bohužel, zažil u několika výrobků. Pravda... dnes už i střední třída umí zvuk bez vážnějších excesů.

//a mám ten pocit, že zrovna modely se zadním chladičem (typicky Panasonic), nejsou zcela vychrtlé.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 3. 2023 20:24

U vestavěného zvuku mi prostě vadí, že to jde z jednoho místa a vesměs je to silně středový zvuk bez šťávy.
Taky nemám domácí kino, není na to místo, mám sloupové repro, subwoofer a stereoreceiver, který umí Dolby Prologic. Takže staré filmy jsou mono, ostatní stereo a to co má zvukovou stopu s prostorovým zvukem to docela solidně nasimuluje, pravda není to jak plnotučné 5.1
Tedy univerzální kompromisní řešení, na TV horší jak kino, na hudbu podstatně lepší jak ji pouštět na kinu.
Ta tloušťka je mi jedno, robustnější řešení bych spíš přivítal, stejně mám TV na zdi, takže nějaká placatost skrz držák nevyniká.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 29. 3. 2023 09:08

Nová sledovací vzdálenost je lehce přes 4m,. Což už je asi 65" málo....jedině že bych ji trochu vysunul (mám držák co jde vysouvat/polohovat) dále od zdi a ambilight by asi hezky vyniknul? Jinak jsem se díval že dost zlevnila 77OLED806 - což asi bude lepší volba než LG 77B2... Rozdíl v ceně je cca. 11tis. Ale Philips má 5 let záruku, a to si říkám že u tak drahé telky bych asi už měl zvážit....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalpuk 29. 3. 2023 09:21

To bude malo, ja mam sledovaci vzdalenost cca 2m na 65 :D
Ale ted bych uz pockal s nakupen na dny marriane to byvaji slusne slevy kolem 20%
michalpuk
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 29. 3. 2023 14:05

cujou2 píše:Nová sledovací vzdálenost je lehce přes 4m,. Což už je asi 65" málo....jedině že bych ji trochu vysunul (mám držák co jde vysouvat/polohovat) dále od zdi a ambilight by asi hezky vyniknul? Jinak jsem se díval že dost zlevnila 77OLED806 - což asi bude lepší volba než LG 77B2... Rozdíl v ceně je cca. 11tis. Ale Philips má 5 let záruku, a to si říkám že u tak drahé telky bych asi už měl zvážit....


Ambilight ma odporucanu vzdialenost od steny 10 - 20 cm, cize tym vysunutim by sa asi zazitok z neho "znehodnotil".
K predlzenej zaruke sa vyjadrovat nejdem, to je tu zakazane spominat...
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 29. 3. 2023 14:28

martas38 píše:U vestavěného zvuku mi prostě vadí, že to jde z jednoho místa a vesměs je to silně středový zvuk bez šťávy.

U Sony jejich Acoustic Surface Audio hraje velmi,velmi dobře. Zvuk je tak "plastický", že když ve filmu houká sanitka, tak nevím jestli je to v TV nebo venku.

michalpuk píše:To bude malo, ja mam sledovaci vzdalenost cca 2m na 65 :D

Já koukám z 2,5 metru na 77 placů :mrgreen:
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 29. 3. 2023 16:09

Tak když jsme u toho poměřování pindíků, já koukám ze 4m na 49", to hned tak někdo nepřekoná. :-P
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 29. 3. 2023 16:39

Nejde o pindíky.
Spíše o to, že spousta lidí v obchodě stojí před 65 a větší bednou a zdá se jim obrovská. A doma ze 4 metrů zjistí, že mohla být větší...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků