65” TV do obyvaku

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 15. 3. 2023 12:11

Tahle funkce obnovení pixelů je sama o sobě dost agresívní, působí opotřebení buněk a počet jejího využití je taky omezený.
U nové TV by k tomu nemělo vůbec dojít a pokud to problém nevyřeší po prvním spuštění, určině nemá smysl to několikrát opakovat, ale je lepší TV rovnou vrátit.
Za mě bych to ani nedělal a vrátil rovnou. Když projde výstupní kontrolou tato zjevná vada, jak asi bude vypadat ten zbytek TV?
Jediným argumentem by mohla být pětiletá záruka i na vypálení obrazu, jinak budeš po pár letech koukat na hnusný flekatý obraz za 30 tis. Kč.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 15. 3. 2023 12:29

grigale píše:@michalko58
vůbec by mě nenapadlo takové testy pouštět, kdybych se u sledování prakticky čehokoli, ale hlavně sportu, mohl soustředit na sport, a ne na pruhy přes celou obrazovku

jinak děkuji za reakce, vrácení je možnost a asi s tím nebudu moc váhat, ještě pořádně vyzkouším a jsem zvědavý, jaké zázraky uvidím


Tak, ked to vidis bezne, to ano, potom jasne ze vratit. Ja som to pochopil tak, ze si si testoval novu TV len tak a nasiel az tam to, co mas na fotkach.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 16. 3. 2023 07:41

1x bych to obnovení pixelů zkusil, doporučoval mi to i uživatel riddle...
Potom vrátit/nechat si.

Já to teď provedl u své Sony a obraz se krásně vyčistil, dalo by se říct do 5% šedé opravdu výborné -až je mi to líto se té TV zbavovat :(. Jen je tam pořád ten flíček z přehřívání komponentu za panelem - i když je to zvláštní. Zdá se mi že se zmenšuje... i když teď přes týden není moc dlouho zapnutá...
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 16. 3. 2023 17:17

grigale píše:Zdravím,

zkusím navázat na diskusi, hodně se tady vychvaluje LG C2, tak jsem objednal, bohužel kus co dorazil je docela bída.. je na fotkách smůla na kus nebo další kus na tom bude podobně? :hm


Obrázek

Obrázek

Jestli je toto stav, který přímo vnímáš okem, pak rozhodně televizor vrať.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grigale 17. 3. 2023 12:00

Tak přináším rozuzlení ohledně C2 a celkový souhrn...první den jsem stihl televizor vybalit, spustit a udělat základní nastavení, to jsem si všiml pruhů poprvé s tím, že je budu řešit další den...

Druhý den jsem zkoumal nastavení, obraz byl prakticky nesledovatelný, neuměl jsem se soustředit na nic jiného, byl jsem zklamaný a proto jsem již začal řešit vrácení televizoru, mezitím jsem si přečetl různé rady a byl jsem rozhodnutý ještě vyzkoušet zmíněné čištění pixelů. Ještě dodám, že televizor jel cca 6 hodin.

Třetí den po zapnutí zázrak :lol: Nevím, jestli si LG sama spustila nějaké čištění nebo dostala strach, ale banding nikde, ještě jsem čekal do večera, ale nikde nic. Na redditu mělo více lidí zkušenosti jako já, je asi třeba u lg oled nebýt zbrklý a pořádně televizi otestovat v době možnosti vrácení. :hm

Tímto se tedy omlouvám za předčasné hodnocení, až od čtvrtého dne jsem mohl začít pořádně začít štelovat obraz, začít se soustředit na detaily, a vypadá to, že momentálně nebudu mít důvod k vrácení.

Kéžby se všechny problémy řešily takhle - samy. :mrgreen:
grigale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 17. 3. 2023 12:10

LG spouští běžné čištění po 4 hodinách kumulovaného provozu v době, kdy je TV v pohotovostním režimu. Pokud jsi měl TV zapnutou 6 hodin, tak ANO, proběhl jeden cyklus běžného čištění.
U OLED se nedoporučuje po vypnutí TV odpojovat od sítě, právě z důvodu probíhajících procesů čištění nebo aktualizace.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peterzatko 18. 3. 2023 07:08

objednal som oled g2 bola za super cenu tak uvidim aka bude.
peterzatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goelr 18. 3. 2023 07:56

BTW koupil jsem minuly týden v EW právě LG C2 v 65 a na prodejně mi to rozbalili a zkusili obraz. Říkali mi, ze to běžně dělají u 50 úhlopříčky a výše, že pak nemají tolik reklamací.
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paolo.u232 19. 3. 2023 16:46

https://youtu.be/cYu5ACe_ln0

Může někdo přeložit kapku o co zde u c3 a g3 řady jde? Nejsem v aj tak zbehly... diky
paolo.u232
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 19. 3. 2023 17:21

Ve stručnosti, LG nově u OLED TV modelového roku 2023 změnila servisní menu, kde se nově nezobrazuje použitý čipset a rovněž zmizela možnost deaktivovat automatickou ochranu proti vypálení TPC, která postupně snižuje jas u statických scén, nebo scén, které jako statické vyhodnotí, i když statické nejsou. Např. delší scény na pláži nebo naopak temnější scény např. v seriálu Rod draka. Týká se to ale třeba i fotbalu nebo hokeje, kde je delší dobu trávník nebo kluziště. Nastavený jas se obnoví až po aktivaci např. menu z ovladače.

Stejná funkce byla i u starších modelových řad a zásah do servisního menu vede ke ztrátě záruky. Rozdíl je v tom, že to šlo deaktivovat, což nově u 2023 nepůjde.

Mimochodem u videa si můžeš zapnout titulky a automatický překlad nastavit na češtinu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalpuk 19. 3. 2023 17:33

grigale píše:Zdravím,

zkusím navázat na diskusi, hodně se tady vychvaluje LG C2, tak jsem objednal, bohužel kus co dorazil je docela bída.. je na fotkách smůla na kus nebo další kus na tom bude podobně? :hm


Obrázek

Obrázek


Doporucuji nejdrive spustit pres noc manualne pixelrefresher, na me nove LG C2 65 jsme to mel podobne.
Po nem se to hodne zlepsilo az uz to ani nevnimam
michalpuk
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků