Náhrada za Philips 58PUS7304

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Fid0 28. 3. 2023 14:23

Vzhledem k odcházející tv se budu muset poohlédnout po náhradě. Telka byla pár dní před koncem záruky na reklamaci kvůli podsvícení. Po roce je podsvícení zase mrtvé takže Philips už asi nee.

Tv bude sloužit na sledování seriálů/filmů a taky dost hraju na Xbox series X, takže hdmi2.1 nutnost.

Přikláním se k Lg oled C2(2022) 55". 65 palců už se mi zdá moc a hlavně cenově fakt jinde.

Popř. Mě láká nějaká mini led třeba od tcl? Má smysl nad tím přemýšlet?
Vím, že vypalování už je skoro minulost ale vzhledem k tomu že brzo se na tv bude dívat i malý synek, mám se bát? Tv pojede o daot víc než do teď.

Počítám, že budu nakupovat zhruba v půlce dubna až budou nějaké výprodeje atd.

Díky všem za rady
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 28. 3. 2023 14:30

Jaka je vzdalenost? Pokud 2.5m a vice, 65 urcite bude ok. A nebal bych se oledu, ja jedu oled - deti na tom koukaj pohadky, bezi tam youtube, nekdy ps5 a doted zadny problem, treti oled a spokojenost (uplne prvni porad slouzi v rodine, druhy u znameho).
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fid0 28. 3. 2023 17:43

Je to něco málo přes 2 metry. Ta 65 je asi opravdu moc, jak cenově tak rozměrově.
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 28. 3. 2023 18:50

tak zalezi jaky je budget, pokud 55ka, tak tam se da koupit slusny oled za relativne rozumne penize.. ted budu dny marianne, to by mohli byt akce
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fid0 28. 3. 2023 19:05

Do těch 25 se snad s oledem vejdu
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fid0 31. 3. 2023 10:01

Aktuálně na alze v akci 55" Hisense 55A85H. Má to cenu? Nebo si počkat na Lg C2? Předpokládám že lg bude mít lepší panel a celkově bude lepší
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 31. 3. 2023 11:14

U Hisense vidím největší omezení v sytému Vidaa, nikoli v kvalitě panelu, ten bude na 99,9% taky od LG, takže rozdíly v kvalitě obrazu minimální (samozřejmě nějaké budou s ohledem na použitou elektroniku a algoritmy zpracování obrazu).
Jinak nejblíže LG C2 a cenově levnější je B2, které proti LG C2 skoro nic neschází a obraz je srovnatelný. Trochu slabší je výkon procesoru.

Jinak pokud netrváš na OLED, tak Hisense 55U8HQ je skvělá mini LED za výbornou cenu na Alze: https://www.alza.cz/55-hisense-55u8hq-d7355020.htm
ovšem se stejnou výtkou k systému Vidaa. Pokud ale nevadí absence několika aplikací nebo služeb, je to velmi zajímavá nabídka.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fid0 31. 3. 2023 11:39

No když už miniled není lepší tcl 865? Ta už má android takže aplikace v pohodě. U těch nižších oledů mám strach z jasu, přeci jen c2 už má novější evo panel.
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 31. 3. 2023 12:00

Jas je u C2 a B2 prakticky srovnatelný
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... shold=0.10

Asi myslíš TCL C835, ano, tam je Android, resp. Google TV, ale ani ten není bez chyby. Pokud jde o aplikace, tak tam samozřejmě není co řešit, otázka je, zda je tato TV i obrazově lepší a to je, myslím, u TV ten nejdůležitější parametr. To by ovšem chtělo přímé srovnání a to já nemám.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fid0 31. 3. 2023 12:12

Na lg.com je Lg b2 55" za 20700 což je asi nejlepší cena a pro mě asi nejlepší poměr cena a výkon. Kodi můžu pouštět na xboxu a víc nepotřebuju. Takže je asi rozhodnuto
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 31. 3. 2023 13:18

Jen pozor že nepodporuje zvuk DTS. Jinak bych už měl doma 77B2 :D
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 31. 3. 2023 13:30

Ale to se týká všech LG nejen B2, zapomněl jsem na to upozornit. Díky cujou2
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fid0 1. 4. 2023 22:51

Tak dneska jsem přivezl lg oled B2, díky všem za rady. Až na to šílené menu to je fakt paráda a obraz parádní. Za 20.600 si myslím, že super kauf
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod c999 2. 4. 2023 13:36

Tak to já měl Philips LCD a dodnes hrají i když nejstarší je z 2006.
Pak jsem chtěl OLED a koupil jsem LG B6, nikdy více, už mám 2 roky OLED Philips a bez problémů, ani žádná vypálená loga, na rozdíl od LG.
c999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 2. 4. 2023 14:03

Podle dostupných informací trpí OLED modely 2022 mnohem méně na vypalování, než starší ročníky.
Já doufám, že každý bude spokojený se svým výběrem, ať už je to LG, Philips nebo něco jiného.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků