Sony Bravia Reality Creation

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bohis 1. 4. 2023 23:31

Zdarec,

Je tomu týden co jsem si koupil TV Sony XR-55A83J a jsem velice okouzlen funkci Reality Creation kterou mám nastavenou na Max 100. Podle mne dělá každý 4K nebo ne4K obsah lepším, s jedinou výnimkou což jsou některá Youtoube videa která vypadaji preostrene(u filmu/tv vysílaní tenhle problem nemam), což je ale podle mého malá cena za ten zvyšek. Tak by me zajímalo, proč vätšina guidu odporoučí tuhle funkci vypnout nebo nastavit na minimum. Bez téhle funcke podle mne obraz postráda ostrost resp. je takový jak na velkém plátne v kine.
bohis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2023 08:49

Protože puritáni chtějí mít obraz bez jakýchkoliv doladění elektronikou. Jenže občas to prostě nejde. Vykašli se na doporučení a dej přednost svým očím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohis 3. 4. 2023 20:13

Veľa ľudí píše, že to má na na hodnote 2O a pri menej kvalitnom obsahu idu vyššie aj až do hodnoty 50-60. Podľa mňa optimálna hodnota je medzi 60(pre väčších puritánov) a 100(pre ľudí čo sa im páči preostrenejší obraz ja napr. mám rád aj také filmové zrno, ale chápem že 100 sa niekomu môže už zdať príliš). Čítal som, že väčšia hodnota, môže spôsobovať nejaké "bugy" ale zatiaľ som nič nepostrehol.
bohis
Junior

Odeslat příspěvekod cujou2 3. 4. 2023 20:26

No, 100 je opravdu extrémní hodnota :), co si budeme povídat. Já to měl 20-30, potom jsem to nechal na auto.... Je pravda že obsah s horším rozlišením a bitratem to umělo hezky vylepšit. Ale u full Blu-Ray 4K to nebylo potřeba....
Ale pokud se to líbí tak proč ne že:)
cujou2
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků