pomoc s výběrem TV 43''-48''; cca 20 000 Kč;

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod old_white_wolf 27. 5. 2023 09:42

Ahoj,

poslední dobou koukám po nové TV, ale upřímně se v tom moc nevyznám a těch možností značek a typů je tolik, že prostě nevím :)

Současná TV je SONY Bravia KDL-40R455B. Jedná se o full HD, hloupou TV z roku 2014.
K TV máme soundbar Polk a zejm. z důvodu nedostatečného množství podporovaných formátů (kodeků) jsme pořídili Android box.

Nová TV by měla být 43''-48''. Větší se do daného prostoru nevejde. Možná bych tam s trochou snahy dokázal nacpat 50'', ale pouze v krajním případě, že v nižsích uhlopříčkách nebude vhodný výběr. Standardní pozorovací vzdálenost bude cca 2,0 m. U dětí spíše méně.
TV bude sloužit zejm. na přehrávání filmů (zejm. pohádky - animované i hrané) z disku (USB), nějaký youtube, streamovací služby. Občasně pro standardní tv vysílání - připojení přes kabel.
TV bude v poměrně dost prosvětlené místnosti, přes léto svítí slunce do oken cca od poledne do večera. TV bude naproti oknům. Okna jsou samozřejmě opatřena žaluziemi, ale i tak dochází k prosvítání a odrazům i současné TV.
Instalace na VESA držák na zeď.

Souhrně požadavky na TV:
- podpora velkého spektra formátů (kodeků), případně možnost instalace sw, který toto zastane (KODI nebo alternativa?) Android boxem to řešit dále nechci.
- dobrý obraz
- zvuk mě víceméně netrápí, s Polkem jsem spokojený a hodlám ho ponechat.
- velikost 43 - 48"
- pokud možno méně lesklá obrazovka nebo antireflexní vrstva, ale není podmínkou.
- ARC HDMI
- rozumně rychlá odezva systému, současná TV je neskutečně pomalá.
- cena cca do 20 000,00 Kč. TV bude v dosahu malých dětí a není vyloučen škrábanec apod., takže do moc dražší investovat nechci.

Díky za každou radu.
old_white_wolf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 27. 5. 2023 12:36

V tejto cene napr. Philips 48OLED707 s Androidom s moznostou nainstalovania KODI.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod old_white_wolf 27. 5. 2023 14:23

A co např. LG OLED48C21, ta mi do mého pomyslného výběru leze celkem často, ale má uzavřený OS.
Bude prosím mezi těmito nějaký výrazný rozdíl ,když pominu uzavřený OS? Resp. bude LG významně lepší?
Dočetl jsem se, že Phillips má horší tovární nastvení obrazu, blbý "motion blur", má oproti LG "hloupý ovladač". Na druhou stranu má podporu HDR10+.

Pak jsem měl ve výběru nějaké nonOLED, ale ty se asi nevyplatí, jestli to dobře chápu?

Díky
old_white_wolf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 27. 5. 2023 17:23

Ja si myslim, ze ten obraz Philipsu s tym LG bude porovnatelny, tzv. chytry ovladac od LG mi naozaj nechyba (okrem toho nieco podobne sa da kupit aj na aliexprese), co by mi vsak chybalo, je otvorenost systemu a teda napr. Kodi. Samozrejme je to len moj nazor, fanusikovia LG a roznych externych "chytrych krabiciek" so mnou nemusia suhlasit, ale mne vyhovuje, ze nepotrebujem na prehravanie filmov externe zariadenie. Co sa tyka toho, ci sa oplati nonOLED, tak si myslim, ze ak niekto je ochotny (a schopny) dat za TV sumu, ktora atakuje sumu za OLED, tak sa nonOLED neoplati...
Este ma napadlo pozriet sa na TV s mini LED, ale s tymi nemam ziadne skusenosti.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 27. 5. 2023 21:06

OLED je fajn, ale lesklá jak zrcadlo, tak nevím, jak si poradí s těmi odlesky od okna.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 28. 5. 2023 14:41

Ak je obycaka presvetlena, a filmy bezia cez den (rozpravky atd) tak za mna urcite bud miniled (TCL) alebo NeoQled (najlepsia antireflexna ochrana). Oled nemusi byt zly, ale jeho maximalny jas bude nizsi a bude rychlejsie degradovat v case.
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 28. 5. 2023 14:54

Neviděl bych to s tím oled tak horké. Dneska není problém mít naprosto bez problémů na oledu i přes 10k hodin a celoplošná bílá je sice nižší, ale jinak dosahují oledy více než dostatečného jasu bez problémů i přes den. Problém může být hlavně lesklý panel, ale i to lze úplně jednoduše řešit např umístit TV na zeď trošku výš a lehce ji naklonit dolů atd, případně použít žaluzie nebo rolety.

Dobré miniledky jsou bohužel většinou až od 55" , takže za mě v té velikosti určitě oled.
Naposledy upravil SSakul dne 28. 5. 2023 15:08, celkově upraveno 1
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod old_white_wolf 28. 5. 2023 14:59

Díky.

Ještě poslední dotaz.
Pokud bych zvednul rozpočet ke 30 tis., má to význam? Najde se tam něco lepšího než výše avizovaný phillips, resp. aby příplatek měl smysl?
S těma oknama to případně vyřeším pořízením rolet místo žaluzií. A když bude hodně sluníčka, tak půjdou děti raději ven :)
old_white_wolf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 28. 5. 2023 22:57

Obávám se, že menší miniLED se vlastně ani nedělá, respektive dělá ji asi jen Samsung. Ale nejsem odborník jako jiní zde, přesto bych vypíchnul https://www.alza.cz/43-samsung-qe43qn90b-d7065376.htm 43" miniLED, ovšem s uzavřeným systémem (osobně mi tam ale nic nechybí, ale každý má jiné nároky) a (jak bude hned určitě někdo psát :D ) bez Dolby Vision (realita ale není ani z poloviny tak zlá jak tvrdí hateři, kteří na to nikdy nekoukali).
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 29. 5. 2023 06:52

Ja by som to sledovanie rozpravok cez den az tak neprecenoval. Deckam je nejaky jas ukradnuty, teda ak vobec davaju po cely cas pozor, ze ano. U nas doma sa normalne rozpravky na Oled pozeraju aj cez den aj bez zatiahnutych zaluzii (okna smeruju na zapad) - je to uplne ok.

Co je skor dolezite, tak pri Oled sa priprav, ze pri mnohych videach sa prejavi ich nizky datovy tok a teda obraz ti pride horsi nez na starej TV. Preto ak mas nejake doma ulozene, pokus sa zohnat si ich s vyssim datovym tokom. ;-)
michalko58
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků