Kvalitní TV, jaká?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 1. 3. 2007 10:41

petr1342: Digitál má sice trochu jiné vlastnosti než analog, ale stejně to nechápu - obraz z CS linku na 42" plazmě byl podle Tebe špatný? Jestli to nebylo spíše receiverem nebo kabelem? Když porovnám obraz u kamaráda z kabelovky a u mě doma z CS linku, tak jasně výtězí digitální vysílání (obraz je ostřejší a má živější barvy) - možná jsem zaujatý, že nemám kabelovku.. :wink:

PS: UPC raději do digitálního vysílání (DVB-S) vůbec nepočítám - to si může pořídit jenom neinformovaný člověk, kterému je kvalita vysílání úplně ukradená.. :wink:

PS2: Jasně že na menší obrazovce bude jakékoliv vysílání vypadat lépe z pohledu toho, že se tam lépe ztratí chyby, které na větší ploše vyniknou - z tohoto pohledu musíš buď nejít lepší/kvalitnější zdroj vysílání, nebo zůstat u 55cm CRT.. :wink:
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlasta 1. 3. 2007 11:14

//Jersey II.: *** zde byl odstavec, který neměl za účel nic jiného, než napadat druhého uživatele ***petr1342 píše:lidi neblázněte, philips 9551 jsem měl doma 3 dny a musel sem ho vrátit,když zapomenu 2vady obrazu(viz tvfreak), tak to sekání při pohybu bylo fakt šílené,na čt24 neběžel plynule pásek se zprávami,ale hrozně se cukal(sport,videoklipy,dokumenty o zvířatech,dokonce i při pohybu postavy v besedách, jeden známý co prodává v okay elektro se pak, když jsem mu to povídal smál,jak si to lidi mohou kupovat).k/quote]

O Philipsu to je jasný výmysl. Každá TV může mít vady ale ne takovou jakou popisuje. Philips má problém v něčem jiném , ale to není předmětem tohoto příspěvku a normální spotřebitel si toho nevšimne. A odkaz na jakéhosi prodavče je jasná manipulace.jquote] Značka mascom(i její nejvybavenější model) je vysoce nespolehlivá a je montována z levných asijských komponentů, horší už je jenom od české firmy FAST značka sencoor, to už je úplná spodina z nejlevnější asijských součástek.Mascom sem měl dvakrát mezi příbuznými a i na crt tv 37cm byl hnusný obraz,zrnitý, druhá větší
odešla po 3letech a obraz taky nic moc.
Já vím, je lákavá svým vybavením,když se na ni člověk dívá přes net,co všechno nemá za udělátka a výbavu,ale jak píši,nebrat,nebrat,nebrat........už to není, to co to bývalo v době vzniku firmy mascom(defacto levnější finlux).
Naposledy upravil vlasta dne 1. 3. 2007 22:02, celkově upraveno 2
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr1342 1. 3. 2007 12:06

Mr.Semtex píše:petr1342: Digitál má sice trochu jiné vlastnosti než analog, ale stejně to nechápu - obraz z CS linku na 42" plazmě byl podle Tebe špatný? Jestli to nebylo spíše receiverem nebo kabelem? Když porovnám obraz u kamaráda z kabelovky a u mě doma z CS linku, tak jasně výtězí digitální vysílání (obraz je ostřejší a má živější barvy) - možná jsem zaujatý, že nemám kabelovku.. :wink:

PS: UPC raději do digitálního vysílání (DVB-S) vůbec nepočítám - to si může pořídit jenom neinformovaný člověk, kterému je kvalita vysílání úplně ukradená.. :wink:

PS2: Jasně že na menší obrazovce bude jakékoliv vysílání vypadat lépe z pohledu toho, že se tam lépe ztratí chyby, které na větší ploše vyniknou - z tohoto pohledu musíš buď nejít lepší/kvalitnější zdroj vysílání, nebo zůstat u 55cm CRT.. :wink:n/quote]


asi sem se špatně vyjádřil, žes mě takto pochopil :)

nehodnotil jsem celkový obraz z analog a z dvb-s, jen chci říct, že na té 42" plazmě od panase jsem i na těch řekněme 5metrů pozoroval mázlý obraz na přechodech a hranách, zrovna tam měli počasí na čt24,bohužel zobrazovadla předběhla vysílání,kdyby bylo všechno vysílání v HD kvalitě,tak není o čem diskutovat a jasná 1 plazmám a dražším LCD tv 2-dokud nepřejdou všichni na led didody, pak to bude asi taky za 1,ale zatím se všichni koukáme především na standartní obrazové vysílání a kdoví jak dlouho ještě budeme,nohužel.
petr1342
Junior

Odeslat příspěvekod petr1342 1. 3. 2007 12:38

vlasta

Vlasto, je zbytečné k tomuto vůbec něco doplnovat,ale přesto to udělám- dělal jsem v rožnovské firmě deset let, bydlím v rožnově a zcela jistě mám fundovanější informace než ty a pozor,firma co prodává televizory TESLA crt tv není stejná firma co vyráběla obrazovky barevné, ty se začly vyrábět v polovině 80let,kdy firma koupila licenci od Toshiby, ano, ze začátku brala TESLA na montování televizorů rožnovské obrazovky,ale to už dávno neplatí, pak přešla na nějaké z bývalé jugoslávie a už před minimálně 4-5 lety na dovoz z turecka!Takže to, že firma TESLA(prodejce TV) měla do minulého roku vlastní výrobní linku v rožnově je nesmysll!!!!!!
:cry:

Philips 9551 a celá firma PHILIPS:- co si dnes dovolí Hranická továrna ponechat na výstupní kontrole za obrazovky v TV je zcela něco jiného, než před pár roky, kvalita šla hodně dolů-zdroj přímo od zaměstnanců.

philips 9551-potíže s rozšířeným obrazem při zoom 4:3,14:9,16:9-průhledná vlna v dolní polovině obrazu s frekvencí výskytu 1x za minutu - 1x za 5 minut i při sledování DVD(to si to DVD pak moc nevychutnáš,vid :wink:
bílé čárky v pravém horním rohu od pár bodů až po 3-4 čárky velikosti 1-7cm,velice rušivé,absolutně neuvěřitelné, jak něco takového mohou z polska(továrna philips) pouštět do oběhu. :cry:
sekání obrazu při pohybu sem už popsal na předcházejících stránkách.
Tu vadu bílých čar v pravém horním rohu obrazu s výskytem od 1x za 5minut až po několikrát za 1minutu jsem měl na zakoupené TV,další2 v okay elektro Valašské Meziříčí- viděl, 2x v datart ostrava i 4:3model 9521-viděl,ve vyškově další bílé čárky, co si ji koupil v prosinci, v ostravě další chudák, co už vracel 2TV s tímto problémem a ještě další 3 viděl v ostravě v okayelektro!!!!!!!!! :shock:

At si ostatní udělají sami obrázek a k tomu prodavači a mascomu,
je zajímavé že teslu crt tv a mascom crt tv sem po projítí dosti větších elektro na severní moravě neviděl skoro nikde,proč asi ji nenabízejí?!?!?!
zato lg televizory mají skoro všude tak překontrastované na maximální úroven,že si neznalý člověk řekne proti ostatním, hm....ta má super obraz,když jsem jej snížil-kontrast, tak pěkná slabota, dokonce více "zrnitý-hrubší obraz subjektivně" než ostatní crt TV,pozor, nemluvím o plazmě LG ale o klasických tv............

Napsano pro orientaci jiných lidiček na trhu crt tv,at si každý udělá obrázek a věří si tomu, co ho více osloví, nemám potřebu si tady vymýšlet nesmysly,jen si chci koupit kvalitní crt tv a jak jsem nyní zjistil,je to skoro nemožné.......dále už na tvou argumentaci nebudu
reagovat at si napíšeš cokoliv.......jinak se měj fajn! :wink: a netlač tak moc na pilu, je to dosti viditelné :D
petr1342
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 3. 2007 12:44

vlasta
Takže ty si nedáš pokoj a stále budeš ostatní uživatele slovně napadat a zesměšňovat. Jak myslíš... :wink:

Musel jsem malinko poupravit citace, petrovi jsem je smazal úplně a napsal místo toho napsal jen jméno adresáta. Zkuste prosím citovat co nejméně a s rozumem. Děkuji
Naposledy upravil Jersey II. dne 1. 3. 2007 13:02, celkově upraveno 2
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 1. 3. 2007 12:45

petr1342: Problemy sa vyskytuju pri 32PW9551 naozaj casto... ale vies dobre, ze sa najde aj vela spokojnych uzivatelov. (aj na tvfreak.cz aj na zahranicnych forach) A pokial narazis na dobry kus, tak lepsie CRT ani nezozenies. Takze by som kvoli tomu neodsudoval "celu firmu Philips" aj ked samozrejme ma mrzi ze sa tieto vadne kusy vyskytuju a poskodzuju meno spolocnosti.


PS: Ludia, prosim vas robte nieco s tymi Quote (najme vlasta)...ved sa to neda citat... boze sak je to tak jednoduche kliknut na Edit a poopravovat tie znacky, tak aby bolo jasne kto co napisal.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr1342 1. 3. 2007 13:21

POiNTER
ano,dá se narazit na bezvadový model 9551 a 9521,ale i na nich bude docházet k sekání obrazu při pohybu,jak sám dobře víš,chybí tam kompenzátor pohybu,naposledy dodávaný do modelu philips 9520(16:9) a 9020(4:3).
V těchto modelech je pohyb absolutně plynulý třeba při nyní probíhajícím klasickém lyžování, u 9551 které chybí kompenzátor pohybu se lyžaři i titulkovací pás ve zpravodajství "nádherně"seká, sám víš, že philips šetří, tak už do nich kompenzaci pohybu nenamontoval.....
A proč napadám celou firmu philips,když jak píšeš,se jedná jen o jeden model? Inu, to je jednoduché, jelikož je na těchto televizorech značka philips a závažnost poruch obrazu u tohoto modelu je(bílé čárky,průhledná vlna) doopravdy neuvěřitelná(kdo by si koupil TV s rušivým obrazem,to je jako si koupit pračku, co ti nevypere špínu z prádla,ale jen tak třeba napůl či vypere,ale 22%nečistot neodstraní. Ovšem kdyby to byl jeden,dva kusy,tak ani neceknu( výstupní kontrola asi byla na obědě nebo spala),ale
když jsem u pěti mnou sledovaných kusech narazil na 5 vadných kusů s těmito vadami po celé severní moravě,tak to je 100% výskyt těchto vad u mnou sledovaných kusů modelu 9551+ ty další stejně vadné TV v ostravě,vyškově,... a od jiných uživatelů, to si přece nemůže renomovaná značka dovolit a může-li,proč bych pak nevaroval ostatní lidičky, nemyslíš?! alenic ve zlém, být zaměstnancem marketingu philipsu jako Ty, tak budu psát stejně jako Ty,koho chleba jíš,toho písen zpívej... :oops:

jinak pro lidičky v kategorii crt tv jsem už slyšel více ohlasů od servisáků i prodejců elektroniky, kterak mají crt tv značky philips a thompson zvýšenou poruchovost, v rožnově18000lidí,2velké prodejny elektra ani philips značku neprodávají už dlouhá léta crt tv, jelikož zaměstnanci bývalé rožnovské továrny na obrazovky jsou znalí a philips prostě nechtěli a vraceli.
Tak jsem to risknul a bohužel,crt tv značky philips už nikdy!!!!!!
Sorry pointer za ta tvrdá slova........ ale nic proti tobě :)

//Jersey II.:Není třeba citovat příspěvek, který je přímo nad Tebou. V tomto případě stačí napsat jen jméno adresáta. Děkuji za pochopení.
petr1342
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 1. 3. 2007 21:55

Aby bylo v informacích jasno.
Existovala Tesla , výrobní firma. Tu jsem měl na mysli.

S obchodní nálepkou Tesla, nemá ale výrobní firma nic společného.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr1342 1. 3. 2007 23:06

tesla přestala existovat pár let po převratu, pak tct,tmc,až výrobu obrazovek koupili pražáci z Ecimexu. Uvnitř velkého komplexu staré tesly byl po převratě montážní podnik(daleko,daleko menší než původní tesla),který montoval televizory značka TESLA a dále už v předešlém příspěvku.......
petr1342
Junior

Odeslat příspěvekod droopy 7. 3. 2007 01:42

Nazdar, nasiel som tu zopar zlych informacii, takze sa ich pokusim napravit. Teraz sa budem venovat len PAL/NTSC, HD standardom a ich rozliseniam a variaciam.

Na zaciatku bol ciernobiely NTSC s 525 riadkami z toho max. 480 viditelnymi (zvysok je presunutie luca spat na zaciatok obrazovky) a neurcitym horizontalnym rozlisenim, povedzme ze 200 lines (zhora dole)

Pozn.: Rozlisenie 200 lines znamena, ze v obraze je vidiet dvesto ciernych liniek na bielom pozadi (alebo naopak).

NTSC je interlaced standard, cize vysielaju sa najprv riadky neparne a az potom parne (skratka i za rozlisenim).

Takze NTSC ciernobiele rozlisenie: 400x480i

Teraz ciernobiely PAL: Pocet riadkov 625, z toho viditelnych max. 576 (zvysok rovnako ako NTSC presun luca do laveho horneho rohu obrazovky). Vertikalne rozlisenie o nieco lepsie ako NTSC, rovnako prekladany/interlaced. Rozlisenie: 600x576i

Farba
Pridanie farby muselo prebehnut tak aby uz predane zariadenia boli nadalej schopne prijimat obraz. Riesenie: Rozdelenie Farieb RGB na YUV a vysielanie Y - ako ciernobiela zlozka, rovnako ako pri ciernobielom obraze a U a V sa vysiela s fazovym posunom oproti Y a na striedacku, v jednom riadku idu signaly Y-U-V a v druhom riadku ide Y-V-U. Z toho vyplyvalo priblizne polovicne rozlisenie farby vo vertikalnom smere a aby nedochadzalo ku crosstalkom (napr. fialove sako namiesto karovaneho), tak je farebna zlozka orezana aj v ramci vysielanych vzoriek, teda horizontalne. Co nam dava priblizne stvrtinove rozlisenie farby oproti jasu - z toho napr. vychadza standard DV25 ktory ma pre styri pixle obrazu styri jasove informacie jednu U a jednu V, co dava znamy zapis 4:1:1, alebo pre klasicky MPEG (neprekladany) 4:2:0.

Pozn.: Existuje este aj standard DV50, ktory ma vzorky 4:2:2. DV25 je pre amaterske kamery, DV50 pre profesionalne.

Vyvoj PAL (a NTSC tiez)
Povodne vysielany signal mal neviditelne riadky 576 az 650, presnejsie 288 az 325 a 613 az 625 urcene na presun luca z dolnej casti obrazovky do hornej casti obrazovky. Signal bol nastaveny na nulu (ciernu), aby sa pri presune luca na obraz nevykreslila uhlopriecka. Potom sa ale doslo na to, ze nove televizie uz tento signal na obrazovku nevysielaju a teda aj ked sa nieco v tejto faze vysiela, na obrazovku sa to nedostane. Tak si inzinieri povedali, ze tam supnu DATA a tak vznikol TELETEXT. Ak by sme zobrali staru telku, ktora nevypinala signal pri presune luca, kreslila by nam do obrazu uhloprieckovy signal z teletextu... Take telky sa ale uz dlho nerobili, takze to nebol problem.

Pomer stran 4:3 vs. 16:9 a spatna kompatibilita
Povodny pomer stran PAL/NTSC je a vzdy bude 4:3. Vyvoj ale ide do predu a vznikla poziadavka (hlavne kvoli filmom) na sirokouhlejsi format 16:9.

    1. To najjednoduchsie a spatne kompatibilne riesenie je vysielat signal 4:3 "s ciernymi pruhmi", cize Letterbox.

    2. Ine (lepsie) riesenie je vysielat rovnako Letterbox ale v ciernych pruhoch vysielat namiesto ciernej tmy, ciernu jasovu zlozku Y ale zaroven farebne zlozky U a V, takze na beznom prijimaci budu pruhy stale cierne ale na kompatibilnom sa tieto U a V zlozky pouziju na zvysenie rozlisenia obrazu medzi pruhmi. Toto riesenie sa vola PAL Plus a kvoli drahej elektronike a patentoch sa nepresadilo.

    3. Tretou moznostou je vysielat povodny signal PAL s nastavenou specialnou znackou W, ktora je digitalna a vysiela sa spolocne s TELETEXTom pocas zatemnovacieho impulzu a namiesto 4:3 tam pustat obraz v pomere stran 16:9. Nekompatibilne TV, zobrazia tento obraz "s natiahnutymi ksichtami" v nespravnom pomere stran 4:3. Nove TV, ktore dekoduju znacku W v PAL signale, nastavia spravny pomer stran 16:9. Tento format patri do standardu analog. PAL a je to plne standardny sirokouhly format pre analogovy PAL (aj ked nie je kompatibilny so starymi TV [rovnako ako kedysi TELETEXT]).

Problemy vysielania znacky W v terestrialnom a kablovom vysielani
    1. Niektore vysielace a opakovace analogoveho signalu tento signal tzv. "predzuvaju", to znamena, ze sa snazia signal znormalizovat. Vacsina tychto zariadeni uz ma svoje roky a naposledy bola menena, ked sa zacal vysielat TELETEXT. Preto niektore tieto zariadenia nahradia znacku W nulovym signalom a teda znemoznia zmenu na sirokouhly format aj pre kompatibilne TV prijimace!

    2. Niektore kablove spolocnosti (napr. UPC v Bratislave) konvertuju sirokouhly format zo znackou W a pomerom stran 16:9 na signal 4:3. Toto robia preto aby stare nekompatibilne TV nenatahovali obraz na nespravny pomer stran, zaroven ale aj znizuju rozlisenie obrazu z 576 na 432 riadkov. Zakaznik v tomto pripade nema na vyber! Preto niektori z Vas spominali, ze Prima aj ked ma logo v tom sportovom programe v obraze 16:9, stale je to len "Letterbox" a niektori spominali ze to je plnohodnotny 16:9. (Terestrialne to ide 16:9 a cez kabel sa to konvertuje spat na 4:3)


No a uz len mala odbocka k digitalu

Digitalny PAL: 720x576i - pre filmy ide o plnohodnotny 720x576p/25f
Dig. NTSC: 720x480i - pre filmy plnohodnotny 720x480p/24f
Dig. HDTV: 1280x720p a 1920x1080i a 1920x1080p.

Sucasne HDTV vysielanie je vacsinou 1920x1080i. Pre filmovy material to ale znamena PLNOHODNOTNE 1080p/24f, takze ti z Vas, co spominali, ze nie su zdroje pre 1080p, nie je to pravda, pretoze vsetok filmovy material je vysielany v 1080i/60f = 1080p/24f alebo 1080i/50f = 1080p/25f. (f = frame = snimok)

Zaroven tu opravujem vlastu ktori tvrdi, ze HDTV je 720 riadkove a ze je to standard. Nema pravdu!

Standard HDTV hovori, ze aby mohol byt signal oznaceny ako HDTV, musi mat aspon 720 riadkov! Ale Full HDTV ma 1080 riadkov (a to aj pre interlaced aj pre progressive). Full HDTV ma 1080 riadkov a rozlisenie 1920x1080i/p.

Kazda TV, ktora ma mensie rozlisenie ako 1920x1080 NEMOZE NIKDY ZOBRAZIT PLNU KVALITU HD SIGNALU!!! A to plati aj pre sucasne vysielanie HDTV, pretoze to je v rozliseni 1920x1080i, co znamena pre filmovy material 1920x1080p/24f/25f!

EDIT: Opravene nejake preklepy a popis farby v analog. signale.
Naposledy upravil droopy dne 7. 3. 2007 11:50, celkově upraveno 1
droopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peet 7. 3. 2007 10:14

2 droopy: diky za zaujimave citanie ... mohol by si pisat clanky pre zive.sk :wink:
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod POiNTER 7. 3. 2007 10:45

...som rad ze sa tu objavil niekto novy, co tomu rozumie... ale to co pises tu:
droopy píše:Sucasne HDTV vysielanie je vacsinou 1920x1080i. Pre filmovy material to ale znamena PLNOHODNOTNE 1080p/24f, takze ti z Vas, co spominali, ze nie su zdroje pre 1080p, nie je to pravda, pretoze vsetok filmovy material je vysielany v 1080i/60f = 1080p/24f alebo 1080i/50f = 1080p/24f. (f = frame = snimok)
...je sice pravda... (sice sa mi to uz nechcel listovat kde sa o tom pisalo)... ale treba este spomenut ze signal 1080p existuje aj pri 50Hz a 60Hz... cize 1080p50 a 1080p60... (nezamienam to z 1080i50 a 1080i60)... no a zrejme ti niektori mysleli zrovna tieto zdroje... v sucasnosti je takyto zdroj len PC a PS3 (ak sa nemylim). Elektronika prvotnych Full HD LCD vsak nedokazala takyto signal spracovat a ani 1080p24...avsak pri 1080p24 je to jedno... pretoze 1080i50 sa tak ci tak konvertuje (telecine) na 1080p/24 bez straty kvality. Cize absencia elektroniky ktora dokaze spracovat 1080p bola nevyhodna len pre zdroje 1080p50/60.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod droopy 7. 3. 2007 11:50

Peet: Som rad, ze to bolo zaujimave :) Ked som videl kolko som toho napisal, tak som sa zlakol, ze to nikto citat nebude.

POiNTER: Ano, ty si to tu uz spominal, ale chcel som to zopakovat, pretoze niektori nechceli pochopit, ze pre filmovy material staci aj format 1080i.

Pokial je zdroj 1080p50/60, tak je jasne, ze sa to do 1080i50/60 neda konvertovat bez straty informacie.
droopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jayD 12. 3. 2007 15:17

chtel bych se zeptat jakou velikost uhlopricky do pokoje, ktery ma na sirku cca 4.5 m
jayD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puck 12. 3. 2007 15:28

jayD píše:chtel bych se zeptat jakou velikost uhlopricky do pokoje, ktery ma na sirku cca 4.5 m


maximalne 4.5 metra :-)
puck
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků