Kvalitní TV, jaká?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jayD 12. 3. 2007 15:31

tak jinak:-)

pokud ma pokoj na sirku 4,5 m ..tak velikost uhlopricky TV by mela byt kolik cm?
jayD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod arthur 14. 3. 2007 14:38

Uveď radši pozorovací vzdálenost, šířka pokoje není až tak důležitá.
arthur
Junior

Odeslat příspěvekod zd69 14. 3. 2007 16:21

tady máš zajímavý link. Z něho si můžeš udělat obrázek pozorovací vzdálenosti. http://www.visiars.de/calculator.php
zd69
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef035 14. 3. 2007 16:32

To je možno minimálna vzdialenosť ale isto nie optimálna. Na 106 cm uhlopriečku sa mi dosť moc blbo pozerá zo vzdialenosti 160 cm. Aj keby to bolo full HD.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkau 14. 3. 2007 16:51

doporucuji 10cm vzdalenosti na 1 palec uhlopricky, tedy 42palcu na 4,2 metru

http://www.homecinematips.com/index.php ... 40&lang=en

Ja ale sleduju 42palcovou telku z necelych 3metru a je to super ....
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef035 14. 3. 2007 17:18

To už áno. Ja mám ďaleleko gauč, až 5,5 m :D ale z 3 m sa už dá keď je dobrý signál. To je taká optimálna vzdialenosť.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod droopy 14. 3. 2007 23:20

Na co su vam velke telky, ked na nich pozerate z dialky?

Hlavne je, ze vhodna vzdialenost nezalezi na velkosti uhlopriecky, ale rozliseni obrazu a cim vacsi zorny uhol zaberie obraz, tym lepsie. Jasne, ze ked je to bezne vysielanie alebo DVD, tak to vyzera hrozne. Ale ak si tam date HD a pozerate to z piatich metrov, tak nerozumiem naco tam davate to HD...

Pri starych CRT obrazovkach bola odporucana vzdialenost zvolena hlavne kvoli tomu aby z toho blikania niekto nedostal epilepsiu alebo si uplne neznicil oci.

Pri plazmach su v podstate rovnake dovody, lebo obraz stale blika a navyse ma dost zretelnu mriezku.

Pri LCD moze byt pokojne vzdialenost aj 20cm, pokial ma obraz dost velke rozlisenie. Bezne tak pozeram video na monitore.
droopy
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef035 15. 3. 2007 08:55

Na co su vam velke telky, ked na nich pozerate z dialky?
Lebo máme veľké obývačky :D Jasné, nie? Samozrejme že na vzdialenosť 5 m je jedno či je to HD alebo nie. Obraz je pekný tak či tak. Keď raz bude HD tak si možno kúpim televízne kreslo a budem pozerať zo vzdialenosti 2 - 3 m. Ale isto nie z 1,6 m aby som točil hlavou ako diváci na tenise :lol: Najpravdepodobnejšie však je, že ostanem ležať pohodlne na gauči tak ako teraz :D :D :D
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BruceW 15. 3. 2007 15:18

Dovolil bych si tu menší návrat k počátkům, tedy spíš k původní zprávě. Díval jsem se na nějaké varianty zmíněného a u plasmy se pochopitelně hledá mnohem lépe - za 40 000 se dá koupit plasma PM-422, HD ready, úhlopříčka 108cm od Oravy. Najít ale v CTR něco podobného se mi moc nedaří, snad možná po nějakém hledání PHILIPS 32PW8751 prodávaný Videoexpertem..za cenu kupodivu stejnou...Jak vidíte pohyb cen u CTR?Budou už stabilní, nebo s posledními CTR, pokud takové budou, klesnou na minimum? nebo po jejich případném zmizení půjdou LCD a plasmy nahoru?
BruceW
Junior

Odeslat příspěvekod jirkau 15. 3. 2007 15:47

Ceny plasem a LCD uz moc padat nebudou, dnes jsou jiz dosti nizko - vybehove modely plasem jsou za 20-30K a niz to podle mne nepujde, vyprodaji je a nahradi lepsimi modely, ktere budou pomalu klesat k temto hranicim.

CRT hned tak nezmizi, je to rozsirena technologie, jeste je dost vyrobcu a je i poptavka. Ne kazdy chce mit LCD s jeho nevyhodami, tipuju ze do poradneho rozsireni HD vysilani budou CRT telky stale v obehu
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod arthur 15. 3. 2007 17:14

BruceW píše:Dovolil bych si tu menší návrat k počátkům, tedy spíš k původní zprávě. Díval jsem se na nějaké varianty zmíněného a u plasmy se pochopitelně hledá mnohem lépe - za 40 000 se dá koupit plasma PM-422, HD ready, úhlopříčka 108cm od Oravy. Najít ale v CTR něco podobného se mi moc nedaří, snad možná po nějakém hledání PHILIPS 32PW8751 prodávaný Videoexpertem..za cenu kupodivu stejnou...Jak vidíte pohyb cen u CTR?Budou už stabilní, nebo s posledními CTR, pokud takové budou, klesnou na minimum? nebo po jejich případném zmizení půjdou LCD a plasmy nahoru?
arthur
Junior

Odeslat příspěvekod arthur 15. 3. 2007 17:22

Jinak ohledně té pozorovací vzdálenosti, už jsem to tu jednou psal, ale rád se opakuju:

Mám LCD 37" (94 cm), na sledování televize je to z mých 4 metrů OK, ale klidně by to sneslo i daleko větší úhlopříčku. Ze začátku se to člověku zdá velké, ale časem se to nějak smrskává až se to zase zdá malé :-D

Ale na hraní her nebo práci s počítačem by to chtělo sedět od toho maximálně 2 metry, to už je z těch 4m nepohodlné, není pořádně vidět některé věci jsou moc drobné.
arthur
Junior

Odeslat příspěvekod Krayzie 15. 3. 2007 17:53

arthur píše:Proč za 40 plazmu od Oravy?? Za 35 je Panasonic..../quote]

1. Da sa zohnat za 36 SKK, co je cca 28 CKK a za tuto cenu Panaka nezozenies.
2. Na 107 cm plazmu ma rozlisenie 1280x768, co sa tak casto nevidi a je to idealne na filmy v 720p. Len skoda, ze mi nikto nevie popisat realne a objektivne osobne skusenosti.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkau 15. 3. 2007 18:03

No to bude tim, ze si kazdy koupi radeji Panasonica nebo LG a k Orave nema duveru ...
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod Krayzie 15. 3. 2007 19:09

jirkau píše:No to bude tim, ze si kazdy koupi radeji Panasonica nebo LG a k Orave nema duveru ...

Je pravda, ze Orava hlavne v poslednej dobe nepatri k doveryhodnym znackam, ale nemusi byt vsetko co vyrobia (alebo si daju vyrobit) zase take zle. Osobne sa vzdy rozhodujem medzi pomerom cena/vykon a znacka je u mna na poslednom mieste.
Asi navstivim ich vzorkovu predajnu aj so svojim NB a ak ma nechaju sa s nou pohrat, tak odskusam a uvidim, ak nie, tak ostava len Panasonic (pomer cena/vykon, nie znacka).
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka