Samsung LE26R86BD nebo LE32R86BD prosím o radu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RCcz 6. 5. 2007 11:38

I na mne došla nutnost zakoupení nové TV zvolil jsem LCD technologii teď volím mezi těmito dvěmi televizemi:

http://www.digiboss.cz/LCD-TV-Samsung-LE26R86BD/d26177/

http://www.digiboss.cz/LCD-TV-Samsung-LE32R86BD/d26180/

podle parametrů to vypadá, že ta větší má jinou technologii podle webu Samsungu tam mají chybu - má kontrast 8000:1.

Půjde to do místnosti kde zdi jsou od sebe vzdáleny 3,6m tudíž ze sedačky vzdálenost k TV (bude namontována na zdi) 3-3,3m a z křesla cca 2,5m.

Prosím o radu kterou vzít vzhedem k úhlopříčce/vzdálenost posezu a parametrům.
Pokud by jste nalezli jinou variantu finančně výhodnější bránit se nebudu :lol: .

Předem děkuji.
RCcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peter029 6. 5. 2007 11:44

Záleží veľmi aj na zdroji signálu ktorý budeš pozerať na niektorej z týchto LCD. Pokiaľ zdroj nebude minimálne podobnej kvality ako DVD tak 2,5m je na 32 palcovú obrazovku málo. Mám doma tiež LCD samsung 32 palcova sledujem to z cca 3,5m, ako prioritný zdroj signálu je D..I TV.
...lebo je čo sa aj delením množí - vedomosti...
Keyboard not found! Press any key to continue...
Peter029
Junior

Odeslat příspěvekod gameace 6. 5. 2007 11:57

prve odporucanie ber radsej LE26R87 namiesto R86 je to lepsi model a ma movie plus. Cenovy rozdiel by mal byt minimalny.A na tu vzdialenost 2,5 metra ozaj radsej 66cm uhlopriecku
gameace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 6. 5. 2007 22:28

Nevím, která z nich má lepší obraz, ale všeobecně - ber větší - za týden se budeš tlouct do hlavy a chtít větší.. (ona ani ta 32" není zrovna velká) :wink:

PS: Nechápu Vaše obavy - 32" se dá pozorovat z 2,5m bez problémů..
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod RCcz 7. 5. 2007 09:29

Mno kvalitu signálu těžko posoudím na staré CRT Akai :-P .. jinak zdroj je z kabelové televize a trochu jsem spoléhal na zabudovaný DVB-T poněvadž jsem v dosahu (soused již používá).

LE26R87 jsem nenašel v žádném obchodě ba dokonce ani na stránkách samsungu o něm není ani zmínka :-(.

mno a tu úhlopříčku/vzdálenost ověřím, zajdu s metrem do Data... kde mají vystavené obě a kouknu jak to je s neklidem v obraze na cca 2,5m a asi rozhodnu podle toho...
RCcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peter029 7. 5. 2007 14:15

Mr.Semtex píše:Nevím, která z nich má lepší obraz, ale všeobecně - ber větší - za týden se budeš tlouct do hlavy a chtít větší.. (ona ani ta 32" není zrovna velká) :wink:

PS: Nechápu Vaše obavy - 32" se dá pozorovat z 2,5m bez problémů..z/quote]

Áno dá sa pozorovať, ale pokiaľ je zdroj signálu U.C,D..I TV alebo podobné, tak by som tak blízko nechcel sedieť, ale pokiaľ máš rád štvorčeky potom v pohode. :-)
...lebo je čo sa aj delením množí - vedomosti...
Keyboard not found! Press any key to continue...
Peter029
Junior

Odeslat příspěvekod saco 7. 5. 2007 14:24

3m a 26" ?? o tom ani neuvažuj aj tých 32" je málo.
saco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mamut 7. 5. 2007 15:15

Souhlas. 42" ze tří metrů a šlo by i víc.
mamut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 7. 5. 2007 16:53

Peter029 píše:
Mr.Semtex píše:Nevím, která z nich má lepší obraz, ale všeobecně - ber větší - za týden se budeš tlouct do hlavy a chtít větší.. (ona ani ta 32" není zrovna velká) :wink:

PS: Nechápu Vaše obavy - 32" se dá pozorovat z 2,5m bez problémů..z/quote]

Áno dá sa pozorovať, ale pokiaľ je zdroj signálu U.C,D..I TV alebo podobné, tak by som tak blízko nechcel sedieť, ale pokiaľ máš rád štvorčeky potom v pohode. :-)>/quote]

Píše, že má kabelovku, nebo v záloze DVB-T, takže to nebude problém..
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod kRemes 7. 5. 2007 17:04

aj ja mam 32 samsung a sedacku asi 3m od panelu a uz po tyzdni som lutoval, ze som nekupil vacsiii :D :D

velkosti sa neboj, nekupujes to na rok a moznosti DVB-xxx idu do predu :D
kRemes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod douda78 7. 5. 2007 22:24

já mám plazmu 42" a myslím si že ze 3 metrů co se na to dívám by bodla ta nová od Panasonicu 50PZ700, která by měla mít full HD panel.
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Junior

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 7. 5. 2007 22:42

já mám tuto
http://www.samsung.com/cz/products/tv/l ... ifications

Mám ji na zdi a koukám na ní ze 4,5 metru a jsem celkem spokojenej,bral bych i větší ,ale je to super podívaná i tak.kdybys potřeboval cokoli o této vědět,rád odpovím.mám to napíchlí i na comp kvůly hrám a hd filmům a suuuuper.Dá se sehnat už za 25000,-kč.a metrová lcd za tu cenu je dobrá koupě.HD rozlišení,to je fakt paráááááda. :wink: :wink: :wink:
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod pluto 8. 5. 2007 20:30

Pokud mohu poradit, tak určitě 40. Mám ty samé parametry jako ty a taky jsem váhal. Nakonec jsem radši koupil koupil větší a rozhodně nelituji. Z tý vzdálenosti se dá koukat i na analog. :D
pluto
Junior

Odeslat příspěvekod RCcz 9. 5. 2007 02:15

Takže jsem provedl měření doma a poté v obchodě.
Zjistil jsem, že jsem to s mírama lehce přehnal nebo se mi scvrkl pokoj :-( z křesla je to při nejlepší vůli 1,9m a ze sedačky 2,8m což diskvalifikuje cokoli většího než je 32" :cry: ..

Provedl jsem testování v obchodě, které jak je známo kvalitním signálem neoplývají a dle info prodavače hráli eurosport z analog satelitu.
U 32" z 1,9m se mi obraz jevil klidný a v pohodě oproti vedle umístěné TV Grundig kde byl obraz až nechutně neklidný a TV se neuměla rozhodnout jakou barvu použije..

U 26" z 1,9m je obraz subjektivné lehce ostřejší a nezaznamenal jsem žádný neklid (což jsem očekával) ovšem televize je prostě malá :-)

Tudíž zatím to vypadá na Samsung LE32R86 teda pokud moje polovička nezadá jiné požadavky. Jen doufám že doma nemám horší signál než maj v obchodě :shock:
RCcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bregovic 9. 5. 2007 14:26

Má niekto už televízor SAMSUNG LE32R86BD doma? Prípadne jeho menšiu alebo väčšiu verziu? Dojmy a skúsenosti? Údajne je tá technológia MOVIE PLUS dosť nepraktická a pôsobí neprirodzene a pretrváva obligátny problém tejto značky s trhaním obrazu pri "rollovacích" scénach. Ak by sa niekto mohol podeliť o osobné skúsenosti s týmito modelmi, bol by som vďačný.
bregovic
Kolemjdoucí

Další stránka