Panasonic TH-42PX80E: test televizoru

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tommy83 12. 4. 2008 14:30

Kupuju si plazmu a uvažuju mezi dvěma modely, mezi Panasonicem TH-42PX80 a Samsung PS42Q97, myslíte že bude lepší Panasonic nebo Samsung, každej má svý výhody i nevýhody tak nevim
tommy83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 12. 4. 2008 22:49

plazma=panasonic, alebo pioneer, a potom vedlajsi hraci ako samsung, LG, pripadne philips(tusim robi iba 1 model uz)...
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _ja_ 14. 4. 2008 14:04

Pri vyberu jsem uvazoval Samsungy - obrazove jsou velmi dobre, ale ostatni funkce (dalkove ovladani, menu a jeho reakce, zpracovani hd signalu, kvalita tuneru) nejsou na urovni konkurence, takze jsem skoncil u Panasonicu.
_ja_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 15. 4. 2008 23:28

a spokojny???
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vmachalik 16. 4. 2008 06:09

Máte někdo zkušenosti se sledováním plazmy 42PX80E z 3m vzdálenosti? (na klasické analogové vysílání a později mám v plánu CS Link). Mám do ní jít nebo radši 37"?
Dík za cenné praktické zkušenosti kdo ji už máte
vmachalik
Junior

Odeslat příspěvekod _ja_ 16. 4. 2008 16:59

Zatim jsem s telkou spokojeny = prijemne prekvapila (i kdyz neco jsou mozna samozrejmosti - napr. me nenapadlo, ze pres scart muze "lezt" puvodni teletextovy signal [z kabelove digi-TV] a TV ho pak zobrazit, coz je ovsem vynikajici).

Jediny "problem", ktery jsem zatim nasel je to, ze si po vypnuti a pak zapnuti nepamatuje a sama se nenastavi na posledni pouzity vstup: vzdy po zapnuti se objevi TV vysilani (a to i presto, ze je v menu AV vstupu videt, ze si pamatuje naposledy pouzity vstup). A pak samozrejme je skoda znamych "drobnosti" jako ze menu pro nastaveni jasu, kontrastu atp. neukazuje zadne ciselne hodnoty, jen takovy ten prouzek.
_ja_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vmachalik 18. 4. 2008 09:23

Včera jsem ji zavěsil na zeď, je úplně "boží", mám do ní puštěný zatím jen analogový signál a musím říct, že obraz je výborný a koukatelný třeba i ze vzálenosti 2m (a to jsem se bál, že vzdálenost 3m bude málo). Třeba takové televizní noviny na Nově a Primě májí skvělý obraz. Zvuk se zapnutým "surroud" je taky dobrý a to i přes to, že ji mám na držáku pouze 3cm od zdi!!!
Zatím celková spokojenost a vřele všem doporučuji:-)
vmachalik
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 18. 4. 2008 21:35

to je tak u takmer vsetlkych panasonicov. aj ja som mal strach a teraz som velmiale velmi spokojny, lebo obraz je naj, a nema problem s analogom. predsa len telka je v prvom rade o obraze a v pripade HD telkacov je to o "grafickej" vykonmnosti chipov a pod
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojiwe 20. 5. 2008 23:17

Mam tu tuhle TV doma a kdyz na ni bezi text (mysleno zprava doleva) tak je videt ze po stranach se pismo postupne rozsiruje...kdyz se zadivam tak je to i u jinych scen kdy se horizontalne pohybuje obraz. Je to vada tohodle modelu nebo mam vadny kus? Nema nekdo zkusenosti??
mojiwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Plechi 21. 5. 2008 11:19

mojiwe píše:Mam tu tuhle TV doma a kdyz na ni bezi text (mysleno zprava doleva) tak je videt ze po stranach se pismo postupne rozsiruje...kdyz se zadivam tak je to i u jinych scen kdy se horizontalne pohybuje obraz. Je to vada tohodle modelu nebo mam vadny kus? Nema nekdo zkusenosti??


Pán je vtipálek bo co ? :-) Pakliže ne, vez, že na dálkovém ovladači máš tlačítko pro změnu režimu zobrazení - režim, který popisuješ se jmenuje u Panáka STŘED (používá ho i automatika) a způsobí to, že obraz vysílaný ve formátu 4:3 roztáhne na tvou bednu (která má poměr 16:9) tak, že střed zůstává teměř zachován a roztaženy jsou více okraje. To má potom za efekt rozšiřující se písmo směrem ke stranám. Alternativy zobrazení zajisté zjistíš sám, až najdeš to kouzelné tlačítko :-)
Plechi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Henry2 21. 5. 2008 18:00

Plechi, kdyz aspektum rozumis, je to jednoduchy. Ale ne kazdej na to musi prijit hned...
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eross 26. 5. 2008 13:58

Tak uz ju mam par dni doma a moje pocity su zmiesane, ale to len kvoli tomu
ze je napojena na analog a pri niektorych programoch (stanic) ale aj pri vysielani napr.
reklamy,filmu, vedomostnej sutazi napr. na jojke ked to vysielaju z digitalneho studia vidno
mensie kococky (predigitalizovane), zase na markize mam jemny sivo biely pruh neviem preco
a viac som toho nepostrehol. Sportove prenosy su vo velmi dobrej kvalite ale hovorim vsetko
zavisi od toho aka stanica vysiela ako vysiela a hlavne co vysiela.
Pri vecernom sledovani to nejako ani neregistrujem a obraz je nastaveny na kino.
Inak pri 1 zapnuti (vybratie doma) a automatickom naladeni stanic som nemal zvuk ale to trebalo
nastavit v rucnom rezime a potom ten zvuk bol ;-)
Podarilo sa mi zohnat pod neho stolik za prijatelnu cenu vid foto:
Obrázek
Este ma napadlo ze po pripojeni Dom.Kina Philips nejde sucasne zvuk z TV aj neho bud 1 alebo 2 :roll:
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 3. 7. 2008 21:48

Dneska jsem se v testu 42PX80 v časopise Inspirace (Euronics) dočetl, že pokud se nastaví jazyk čeština a země Švédsko/Svenska, tak se aktivuje 7 denní EPG, přitom diakritika zůstane.
http://www.euronics.cz/Images/flash/new ... 1_full.jpg

Z diskuze z testu Panasonic TH-42PX80E na AVmanii:
EPG
Fanda:
Zajimalo by me, kde je problem s tim zobrazovanim plnohodnotnych informaci z EPG, protoze v nemecke recenzi na tuto plasmu ( http://av-magazin.de/index.php?id=2083 ) je videt na fotkach, ze to neni "orezane" pouze na bezeci a nasledujici program, jak je popisovano v teto recenzi. Trochu jsem byl zklamany touto informaci. Cim to muze byt? Volbou jazykoveho prostredi, nebo jinym druhem EPG (pokud je to vubec mozne)?

Re: EPG
šéfredaktor AVmania.cz
Jaromír Puk:
Dle mých informací je to jiným českým EPG a pokud nastavíte na TV německé prostředí, EPG se začne zobrazovat normálně. Ale pak asi nebude sedět znaková sada.


Zkoušel jste to někdo?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ahx11 4. 7. 2008 11:43

Kdyby se našel někdo kdo má přístup k LCD-verzi 32lxd85f a vyzkoušel ten trik s EPG (čeština, Švédsko), byl bych mu vděčný.
ahx11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 4. 7. 2008 13:39

Já to zkoušel s několika státy, ale Švédsko ne :-(. Takže to fungovalo, ale bez znaků... A TV už k dispozici nemám..
Jaromír Puk
Redaktor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků