sigma vs sony gm

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Richard Greguš 6. 6. 2023 21:23

Dobrý večer prajem.

Áno - podobných tém, testov a videí je na internete veľa, avšak osobne by som sa skúsil (so svojou potrebou spýtať) na konkrétnejší názor/skúsenosť. Zvažujem prechod na Sony a pre svoje konkrétne potreby budem zháňať objektív, ktorý bude istotne ideálne f/1.4 ... Kvôli hĺbke ostorsti, svetelnoti a ostorsti celkovo.

Vidím dve možnosti / originál Sony GM alebo Sigma Art...

Pre moje behanie a dokumentovanie potrebujem naplno funkčný autofocus a neviem, či to je iba môj pocit, avšak príde mi, že z testov na YT sa nedá určiť, ktorá značka funguje na Sony Alpha kamerách funguje pri AF lepšie - sám som videl video, kde testovali ostrenie pri švenkoch, potom pri chôdzi, vskakovaní do obrazu,... a na striedačku raz lepšie fungoval originál Sony GM a inokedy viedla Sigma.

Máte prosím nejaké dobré skúsenososti, postrehy, prípadne odkazy na dobré videá? Ďakujem za každú pomoc.

P.S.: So staršou Sony Alpha som už pracoval a konkrétne s Tamaron 27-70mm a tam mi prišlo všetko fajn, avšak nemal som s čím porovnávať (značka objektívu).
Richard Greguš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 13. 6. 2023 09:20

Vyykoušel bych tento dotaz položit ve fóru zaměřeném na objektivy https://forum.digiarena.zive.cz/forum-2 ... iltry.html
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků