Zpožděný zvuk přes HDMI TV-PC

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Harrystr 20. 5. 2023 23:01

O tom jsem taky přemýšlel. Grafika má myslím dva display-porty a jeden hdmi. Tak jedním kabelem propojit pc s tv (jedna koncovka hdmi do tv, druhá display-port do grafiky) a pc s avr propojit s klasickým hdmi kabelem z grafiky do avr. Teoreticky by to mohlo fungovat...
Harrystr
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 20. 5. 2023 23:10

Ano, protože pak je Ti jedno, že to AVR dál nepustí v plném rozlišení. To vyzkoušej, jinak už nevím.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dargy 21. 5. 2023 05:28

Vsak pouzi redukciu displayport->hdmi a zapoj do TV. To mas obraz. Ten vystup hdmi na grafike pouzi ako vystup zvuku do receivera. Snaz sa pouzit rovnaku dlzku kabla. Aj to vie rozhodit sync obraz zvuk.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod Harrystr 21. 5. 2023 05:31

Objednám tedy kabel a uvidíme. Jen přemýšlím, jak potom grafiku přimět, aby do tv pouštěla jen obraz a do avr jen zvuk..snad to půjde.

Pak jedině ještě zbývá sehnat procák z bazaru nějakou i7 s paticí 1150, aby mi šla do desky, kvůli tý integrovaný grafice a propojit avr se zvukovkou na základní desce. Ale tomu bych se raději vyhnul. Po těch letech už to může být celé skřehlé, tak aby se mi to nerozpadlo pod rukama.

-- 21. 5. 2023 06:33 --

dargy: ok půjdu to tedy zkusit. Dám vědět.

-- 21. 5. 2023 06:44 --

Nebo kdyby to celé nefungovalo, tak ještě existuje možnost dedikované zvukovky něco jako toto https://www.alza.cz/creative-sound-blas ... 502719.htm
A přes optiku propojit s avr a mělo by být vystaráno... jen další možnost. Ale samo napřed zkusím ten kabel hdmi-dp
Harrystr
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 5. 2023 06:41

Ty dáš duplikovat zobrazení a v TV vypneš zvuk.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Harrystr 21. 5. 2023 07:19

Tak drobet tápu v těch kabelech. Většinou jsou k sehnání kabely, které mají verzi DP jen 1.2 a hdmi 1.4 - 2.0. A problém je že verze 1.2 neumí 4k při 120hz. Nebo je to u tutěch kabelů jedno a bude to fungovat jak potřebuji?
Harrystr
Junior

Odeslat příspěvekod Harrystr 21. 5. 2023 08:22

Propojil jsem pc - avr - tv, abych vyzkoušel to zpozdění. Zvuk samozřejmě nehraje a v nastavení zvuku yamahu nikde nevidím.. Co ještě tedy musím udělat, abych to alespoň mohl vyzkoušet?
zvuk..png


-- 21. 5. 2023 09:37 --

Tak zvuk už jde, ale zjistil jsem, že mi nehraje zvuk, když používám druhý vstup na avr. Jde jen obraz.. Může být vadný?
Harrystr
Junior

Odeslat příspěvekod dargy 21. 5. 2023 09:49

Za prve... Nehladaj kabel ak mas kable. Staci redukcia.
Ak ti funguje 4k 120hz cez hdmi co mas prepojene grafiku a TV to nechaj prepojene. Mas obraz mimo receiver.
Kup redukciu dp->hdmi to prepojis do receivera z dp grafiky do nejakeho vstupu na receivri. A v nastaveniach zvuku windowsu nastavis posielat zvuk cez tento vystup.
Nevidim dovod aby to nefungovalo...
Napr. Niektore 4k bluray playere maju dalsi vystup hdmi audio only. Prave pre tento problem... Receiver s tym nema problem prehrat iba audio cez hdmi..
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod Harrystr 21. 5. 2023 10:38

Dobře, koupím redukci. Tak jestli to jde takhle, tak by to neměl být problém. Jen jsem myslel, že dp v grafice neumí vést zvuk, ale jen obraz, ale teď čtu na googlu, že by to mělo jít taky.
Harrystr
Junior

Odeslat příspěvekod Harrystr 22. 5. 2023 15:05

Tak hlásím, že už všechno funguje. Zvuk z pc přes redukci do zesilovače a obraz rovnou do tv a funguje to!!! Žádný zpoždění zvuku. Konečně mám vyřešený problém, který jsem řešil 14 dní :-). Díky Vám - eviljack a dargy.
Kdyby to šlo pozval bych vás na pivo. DÍKY!
Harrystr
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 22. 5. 2023 21:07

No hurá, tak užívej :) Co Ti brání, hehe, léto za rohem, stačí říct :D
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Harrystr 23. 5. 2023 09:54

Nebrání nic. Pokud je někdo z vás z Plzně nebo alespoň plzeňského kraje tak by se to domluvit dalo :-) pak už je asi cokoliv jiného dost z ruky.
Harrystr
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků