LG televize hlásí u většiny stanic "nepodporovaná služba"

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod helensharpe 31. 5. 2023 23:10

Zdravím, měla bych takový dotaz. Koupila jsem si novou televizi - LG 43UQ7500. Problém je, že TV přehrává pouze stanice České televize, zbytek ne - objevuje se černá obrazovka a hláška "nepodporovaná služba." Až poté, co televizi vyndám ze zásuvky, počkám minutu, zase jí zapnu, tak teprve fungují ostatní stanice. Jakmile televizi ale zase normálně vypnu a zapnu, tak to zase nejde, kromě stanic České televize. A takhle pořád dokola. Nikde jsem se nedohledala řešení (ačkoli s tím mělo pár lidí problém), tak by mne zajímalo, zda nějaké vůbec je. Mám ještě jednu LG televizi, model z roku 2019 a ta funguje normálně.
Zkoušela jsem televizi uvést do továrního nastavení, několikrát jsem jí ladila, nepomohlo nic. Opravdu se mi nechce televizi balit a posílat zpátky....
Pomohl by třeba nový koaxiální kabel? Mám zkusit nějaké manuální ladění přes frekvence? Samozřejmě tomu moc nerozumím. Budu ráda za jakékoli rady, díky!
helensharpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 1. 6. 2023 06:30

Máte nainstalované poslední aktualizace? Poslední je z 31.5.2023, tedy včerejší
https://www.lg.com/cz/podpora/produkt/l ... 5003LF.AEU
V okamžiku, kdy hrají i jinak nedostupné kanály, jakou mají sílu a kvalitu signálu?
Pokud je to v pořádku, problém nebude v kabelu.
Jakou máte anténu? Pokud společnou, nemají podobný problém i sousedi? Některé multiplexy nemusí mít dost silný signál a po vypnutí TV je sama znovu nenačte.
Používáte nějaké dekódovací karty, CI modul apod.?
Zkontrolujte nastavení regionu, případně zkuste přepnout na jiný, jak se to bude chovat, třeba Slovensko. Pak to můžete vrátit, je to jen na zkoušku.

Pokud nic z výše uvedeného nezlepší stávající situaci, kontaktujte podporu LG a popište jim problém, může se stát, že bude vadná TV.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 1. 6. 2023 07:33

Reklamoval bych to.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod helensharpe 1. 6. 2023 15:41

Děkuji za odpověď. Televize je aktualizovaná. Anténu máme v baráku společnou, ptala jsem se pár sousedů na chodbě a nikdo takový problém nemá. Dekódovací karty či CI modul nepoužívám. Nicméně, ode dneška televize zatím jede...možná v pozadí proběhla nějaká další aktualizace, o které jsem nevěděla nebo se TV přes noc zmátořila :-D Ale nebudu předbíhat, třeba to za chvíli zase nepůjde. Poté kdyžtak vyzkouším přepnout na jiný region a uvidím. Zatím mnohokrát děkuji!
helensharpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 1. 6. 2023 15:58

Tak jak to popisuješ se chová pouze příjem v DVB-C na síti Vodafone.
Bez karty jsou funkční pouze programy ČT.
Kolik ti TV naladila programů?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod helensharpe 1. 6. 2023 21:13

Televize mi naladila 52 programů (ale některé se opakují) Ladila jsem přes anténu. Satelit nemám.
helensharpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 1. 6. 2023 21:19

Zkusit vyměnit šňůru od antény, jinak asi opravdu reklamace. Když je jedna TV v pohodě a s druhou jsou problémy, dá se čekat že bude potíž v ní.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 2. 6. 2023 04:14

Mám pocit, že podobný problém s LG už tu někdo měl.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 2. 6. 2023 14:15

helensharpe píše:Televize mi naladila 52 programů (ale některé se opakují) Ladila jsem přes anténu. Satelit nemám.

Tak to bude klasické DVB-T...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod helensharpe 2. 6. 2023 16:31

Takže jak jsem včera tvrdila, že televize funguje, tak to bylo pouze tím, že před zapnutím byla vytažená ze zásuvky. Pokud jí vypnu ovladačem a pak zapnu, tak se zase u všech kanálů, kromě ČT, objevuje hláška "nepodporovaná služba."
No, ale, zkusila jsem odhrnout koberec a podívat se na anténní kabel, a zjistila jsem, že je na jednom místě "ručně" spojený a přelepený izolepou (prostě ho asi někdo nastavoval). Nevím, zda to nezní absurdně, ale je možné, že třeba ta moje druhá televize ten signál chytá, protože je to trošku starší model a ta novější už to nedává? Zkusím tedy koupit nový koaxiální kabel a uvidím...
helensharpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 2. 6. 2023 16:54

tombas se ptal, jaká je síla a kvalita signálu u těch nefunkčních programů.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 2. 6. 2023 17:55

Nový kabel by nemusel být potřeba, stačí spojka
https://mojeelektro.cz/tv-konektory-a-r ... elu.html¨
ale i mezi koaxiálními kabely jsou velké rozdíly v kvalitě, obzvlášť, pokud je kabel dlouhý.
Nevím, jakou délku potřebujete, ale nejdříve zkontrolujte ty hodnoty signálu v TV, to je vodítko, jestli se signál ztrácí cestou, nebo je něco špatně s DVB-T2 tunerem v TV.

Další možnost je přenést novou TV na místo té druhé starší, která hraje bez problémů, připojit ji na stejný anténní kabel a vyzkoušet, jak se to chová. Pokud bude vše v pořádku, je chyba v kabelu, případně rozbočce pro anténní signál.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod helensharpe 2. 6. 2023 18:08

Síla a kvalita se pohybuje mezi 80-100%, většinou nad 90%... :hm
helensharpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 2. 6. 2023 18:16

Tak poslední možnost jak píše tombas-zkusit TV u jiné přípojky antény...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod helensharpe 2. 6. 2023 18:20

Díky moc, zítra jí vyzkouším zapojit v místě druhé televize a dám vědět!
helensharpe
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků