Rádio DAB+

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marklukes 6. 8. 2021 11:14

Poradíte mi někdo s výběrem rádia DAB+ do práce - tak za 1000 - 1500 Kč? Díval jsem se na nabídku - a pro mě to jsou samé neznámé značky, tak nevím. A také ještě výkon - chci to do práce jako tichou kulisu - stačí 1 Watt? Díky moc za každý názor.
marklukes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j.ch 6. 8. 2021 17:32

Já mám v rodině dvě malá DAB+ rádia TechniSat plus jeden DAB+ tuner stejné značky a bez problémů. Např. poslední koupený přístroj na Amazon.de: TechniSat DIGITRADIO 1 má akumulátor, slušný zvuk a citlivost.
j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nadoba 6. 8. 2021 20:07

Já mám v garáži tohle. Je to tedy sice přes rozpočet.

https://www.lidl-shop.cz/p/silvercrest- ... p100312558
nadoba
Junior

Odeslat příspěvekod goast 18. 10. 2021 22:59

goast
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Avenger666 21. 7. 2022 08:31

Dobrý den,nechci zakládat nové téma,tak píšu sem.Prosím o radu zdejší Hi-fi odborníky jaký byste mi doporučily tuner pro dálkový příjem DAB+ (velká citlivost,ruční ladění po kanálech atd.)Díky moc za vaše odpovědi.
Avenger666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirkash 21. 7. 2022 20:13

Stolni k hifi nebo prenosny?
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 21. 7. 2022 22:31

https://www.hifi-audio.cz/lenco-dir-250 ... 1/#gallery
len treba vymeniť pribalenú anténu za nejakú lepšiu ,ideálne smerovú vonkajšiu
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirkash 22. 7. 2022 20:34

Tohle opravdu ne, mizerny odpad.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 23. 7. 2022 13:05

Jirkash píše:Tohle opravdu ne, mizerny odpad.

hej asi máš pravdu,on by bol dobrý ale sú tam nejaké problémy s firmware (výpadky pripojenia,zamrznutie) takže sorry beriem späť kým to neopravia
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirkash 23. 7. 2022 18:11

On je to ta nejhrosi cina co jde koupit, má to i mizerny no name DAB chip, coz je to nejhrosi, co muze byt. Tohle neni fw, ale celou mizernou a low cost stavbou pristroje.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Avenger666 25. 7. 2022 07:42

Dobrý den,omlouvám se že jsem se neozval,nebyl jsem doma,samozdřejmě jsem myslel stolní do Hi-fi sestavy.To Lenco nevypadá špatně,máte s ním někdo větší zkušenost?

-- 25. 7. 2022 08:45 --

Tak to je škoda že to má mizernou Low cost stavbu.....Tak to asi ne...
Avenger666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirkash 25. 7. 2022 16:57

Zamer se na spickovou Yamaha T-D 500, koupis ji uz pouze jako pouzitou, diky krizi a nedostatku dilu na vyrobu byla ukoncena vyroba. Spickovy prijimac s vynikajici citlivosti, vhodny i pro dalkovy prijem. Kvalitni prevodnik a zpracovani, spolehlivost je uz jen tresnickou. Z toho co se prodava pak lze jeste doporucit Rotel RT11.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 25. 7. 2022 18:43

nechceš radšej počúvať internetové rádia cez nejaký streamer?,DAB + má kvalitu zvuku postačujúcu do auta,v obývačke by som to počúvať nechcel -preto je aj taká ponuka tunerov
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Avenger666 26. 7. 2022 07:15

To DABéčko je takový koníček,jinak ta Yamaha je super ale nemá manuální ladění,jen automatiku,což pro DX příjem není moc výhodný.
Avenger666
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků