Není signál na vybraných programech

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod m.newton 12. 12. 2022 10:19

Zdravím a prosím o pomoc/radu/info.

Mám na balkoně antenu (dvbt2), na ní rozbočovač a jeden kabel do settopboxu a z něj do TV, a jeden z antény přímo do jiné televize (ktzerá je už dvbt2). Většina programů mi hraje na obou televizích, ale některé pouze na tv přímo z antény (bez settopboxu). Může být ten settopbox nějaký rušivý článek? Nebo bude chyba jinde? Ono stačí, abych se settopboxem hýbnul a některé programy už taky začnou zrnět...nebo stačí abych pohnul s tím rozbočovačem a kabely na balkoně a to samé. Ale opět jen u tv se settopboxem. Proč? Díky
m.newton
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 12. 12. 2022 17:30

m.newton píše:Ono stačí, abych se settopboxem hýbnul a některé programy už taky začnou zrnět...nebo stačí abych pohnul s tím rozbočovačem a kabely na balkoně a to samé. Ale opět jen u tv se settopboxem. Proč? Díky

Co myslíš- vadná kabeláž nebo špatný spoj v konektoru? Evidentní úbytek signálu.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.newton 13. 12. 2022 11:12

No to já přeci nevím a proto se ptám :-) Kabeláž těžko říct, je 5 let stará, od začátku co se to natáhlo se s tím nijak nehýbalo, nepracovalo. Konektor? Ale kde? U rozobočovače u antény, nebo u settopboxu? Fakt to může být konektorem? To přeci jen oholím kabel a nandám konektor...nebo?
m.newton
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 13. 12. 2022 12:12

Je tam taky to stínění a může se to někde špatně dotýkat, nebo je kabel přelomený. Evidentně tam je něco špatně, když to takhle reaguje na dotyk. Můžeš zkusit vzít ten set-top box a připojit ho na druhý kabel, jak to bude hrát tam.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 13. 12. 2022 16:26

Nemyslím to zle, ale je tam evidentně někdy špatný kontakt. Ustříhej stávající konce a znova udělej konektory.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků