Jednoduché MMC

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kultus 22. 1. 2023 09:40

Zdravím, v pokoji pro hosty mám parádní letitou TV Samsung UE46D7000 :D, která je po letech už jen hloupým zobrazovadlem a sháním k ní spolehlivé MMC s jednoduchým ovládáním, primárně pro spouštění internetových služeb MagioGo, HBOMax, Netflix a Disney+. Teď tam mám starý NTB s odkazy na zmíněné služby na ploše, který funguje bezvadně, ale nikdo ho kvůli koukání nechce pouštět :D Netajím se tím, že jsem po pár kouscích odpískal levné čínské krabičky. Kvůli málo frekventovanému užívání do toho nechci vrazit víc než cca 1500,- čím míň tím líp. Náhodou jsem narazil na Google Chromecast 4K, který mi s Android TV konečně dává smysl (narozdíl od starších čistě Chromecastových verzí). Výhodou je po nastavení prý jednoduché ovládání a snad i podpora všech výše zmíněných služeb + podpora do budoucna. Akorát nevím, jak je to s tím napájením, prodávají se různé verze, většinou bez adaptéru...předpokládám, že jej TV neutáhne a budu muset dokoupit ještě nějaký aspoň 1,5A zdroj. Může mě to někdo, kdo ho vlastní potvrdit? Funguje na něm i to Magio Go, v minulosti byl prý problém. Je v nabídce obchodů něco podobného, co by stálo za zvážení? Díky předem.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 22. 1. 2023 12:08

Mrkni třeba na nějaké Xiaomi:
Xiaomi Mi Box S
Xiaomi Mi TV Stick
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 22. 1. 2023 18:29

A jaka je vyhoda u tech Xiaomi? Maji horsi procesor a starsi android, navic posledni vykonnejsi zarizeni vysli jen v Cine, takze je otazna i SW podpora, u Googlu se aktualizaci jeste rok-dva nebojim. Akorat trochu nizsi cena...nevim jak je to u nich s DRM.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 22. 1. 2023 18:32

Mi TV Stick urcite nie.
Mi Box S uz skor ano, ale aj tu sa najdu kusy co vraj niekomu odmietaju normalne fungovat.
Mal som Stick a po chvilke pouzivania som sa ho zbavil a nahradil ho Mi BOX S s ktorym som ja osobne spokojny a funguje mi spolahlivo.
To externe napajanie je skvela vec a aj v pripade Stick nahradilo usb kabel dodavany vyrobcom.
@kultus
Tou starsou verziou Android by som si vobec hlavu nelamal. Zatial som v tejto suvislosti problemy nezaznamenal.
Procesor a pamat na Mi Box S bohate postacuju na cokolvek tebou spomenute. Fungujem s Netflix, Magio GO, Disney+, HBO Max, Skylink a Kodi.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 22. 1. 2023 19:11

Xiaomi Mi TV Stick 4K EU je v pohode a určite je to lepšia voľba než Xiaomi Mi Box S, ktorý je oproti nemu zastaralý a hlavne nepodporuje formát AV1 a ešte je aj lacnejší.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 23. 1. 2023 12:13

Ak by bol predsa len zaujem o Mi Box TV tak prave je na predaj ten moj.
viewtopic.php?f=1872&t=1328395&p=13413353#p13413353
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 23. 1. 2023 16:47

No diky, ale nedejete si tu z toho prosim vas bazar. ;) Takovy box z 2.ruky za 40Ecek bez zaruky? Musel bych byt padlej na hlavu kdyz potrebuji neco spolehliveho nebudu kupovat bazar, ktery mi muze kazdou chvilku odejit a neuvidim ani kacku. Trochu jsem se zamyslel a objednal nakonec jen Chromecast HD. TV je 1080p a kdyz odejde koupi se nova, ktera uz ty sluzby bude mit v zakladu nebo tam dam soucasnou z obyvaku (65Q85R), kde uz zadny box nebude potreba a usetrene penize dam kam jsou potreba. Jestli nepojede jak ma, da se vratit a treba zkusim neco od Xiaomi. Tak vsem diky za nazory, urcite dam vedet jak jsem dopadl
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 23. 1. 2023 19:11

Nikto tu z toho bazar nerobi. Ak ano tak by som to tu ponukol priamo, co sa nestalo. A rovnako Ti nikto nic nevnucuje a byt tebou tak to tak smrtelne neprezivam.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 24. 1. 2023 08:59

Tak sa hned necerti :) zase tak vazne to mysleno nebylo, zapni si zobrazovani smajliku...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 1. 2023 14:31

Protože je již nakoupeno, zmíním jen zkušenost pro případné další čtenáře či výběry. Není ani tak podstatný výkon krabičky nebo verze OS, jako množství RAM. Osobně bych už nic pod 2 GB nechtěl. Na zkoušku, jestli to je dobré řešení, jsem koupil původní Mi TV Stick. Přepínání mezi aplikacemi, zdlouhavé opětovné načítání a velmi pomalé brouzdání po internetu - to vše jde na vrub 1 GB RAM.
Nejraději bych pořídil něco s 3-4 GB RAM, ale takové zařízení v rozumné cenové hladině není a pokud, pak nemá certifikaci pro Netflix a podobné DRM služby. Nebo to stojí podobně, jako nová TV :)
Chromecast HD má tuším 1,5 GB RAM. Nakolik těch 500 MB navíc pomůže, nedokážu posoudit.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 24. 1. 2023 15:01

Rekl bych, ze dobra optimalizace systemu udela vic nez 500MB RAM navic. Tohle se neda rict dopredu, nezbyva nez doufat ze to google nezmrvil.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 24. 1. 2023 20:36

Mám teraz možnosť porovnať Nokia Streaming Box 8000 a Xiaomi Mi Box S. Oba prístroje majú 2gb RAM. OS má Xiaomi Android 9 a Nokia Android 10. Pokiaľ ide o rýchlosť tak je Nokia o máličko svižnejšie zariadenie a s lepším podaním zvuku. No nie je to nič tragické a limitujuce v "neprospech" Xiaomi. Nechcem tu ani jednému zariadeniu robiť akúkoľvek reklamu a ani ho haniť. No stále si myslím , že je Xiaomi za danú cenu a v danej konfigurácii zariadenie ktoré má rozhodne čo ponúknuť užívateľovi.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 25. 1. 2023 05:53

No ja premyslel do ktere Nokii si nakonec sel...na to ze ma jen 2GB trojkovych RAM sice lepsi procesor, LAN, ale i tak uz docela draha...ale kdyz si spokojenej tak to je dulezity. Ono tech par stovek navic nema dneska zadnou hodnotu a moc jidla za to uz neporidis :D
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 25. 1. 2023 17:26

Len pre zaujimavost. Narazil som na tuto stranku a tak si "technokrati" a nahanaci cisiel mozu pozriet ako si na tom stoji ten ich box.
https://androidpctv.com/
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 26. 1. 2023 08:57

Jo dik, nahodou pekna stranka a nejen pro honice cisel. Ty recenze jsou dost podrobne a venuji se i hloubkovemu testovani ruznych parametru. I z tech testu je videt ze se Chromecast HD pohybuje vykonove nekde na urovni Xiaomi Mi stick 4K a lehce nad Xiaomi Mi TV boxem. Ale beru to spis orientacne protoze jak jsem psal, pokud je prostredi dobre odladene pro ten konkretni kus HW, tak i horsi papirove parametry nemusi znacit pomaly system, zaseky, dropy v prehravanem obsahu (taky jsou na to aplikace) atd. Bohuzel dorazi az zitra a to jsem na slovensku, takze testovat budu nejspis az v pondeli.
kultus
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků