Jak hi-res audio z blu ray přehrávače poslat do DACu

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod FasoltFafner 12. 8. 2022 20:13

Zdravím,
řeším tento problém. Mám Blu ray přehrávač Sony UBP-X700. Ten má 2 HDMI výstupy (jeden jen pro Audio) a digitální coax. Přehrávač umí přehrávat hi-res audio (24/96 nebo 24/192) z USB nebo ze sítě. Při přehrávání takových souborů (FLAC) je vše v pořádku, přes coax si posílám data do externího DAC Topping E50, který správně detekuje rozlišení hi-res audia. Při přehrávání SACD nebo blu ray pure audio disku, se více než 48 kHz do DACu nedostane. Jak jsem si přečetl, je to z důvodu ochrany. Dále jsem si přečetl, že to lze přes tzv. HDMI extraktory. Tak jsem si dva vyzkoušel, FeinTech VAX00102 a PremiumCord 4K@60Hz (KHCON-45). Zapopjil jsem HDMI (High speed kabel) z audio výstupu do extraktoru a vyvedl audio coax kabelem do DACu. Stále to ukazuje jen 48 kHz. Zkusi jsem i druhý HDMI konektor na blu ray přehrávači a různá nastavení přehrávače a extraktoru. Vždy leze jen 48 kHz. Ani při přehrávání hi-res audia z USB disku se přes extraktor 24/96 nebo vyšší na DACu neobjeví.
Dělám něco špatně? Zřejmě to ty extraktory neumí, i když na stránkách výrobce FeinTech přímo jeden uživatel popisuje to, čeho chci dosáhnout, tedy extrakci hi-res audia z původních dat z blu ray přehrávače. Díky za případné vysvětlení.
FasoltFafner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 13. 8. 2022 16:29

Nerozumím sice tomu, proč chceš SACD nebo BluRay audio posílat ještě do DAC, ale budiž. Osobně bych to do takto levného i když relativně slušného DAC vůbec neposílal. Rozdíl je, dle mne, neznatelný (porovnáváno s Pioneer N50AE, který je již relativně starý a má 4kanálový paralelní SABRE32 Ultra DAC ES 9016S).
Údajně však snad funguje tento extraktor - Tripp Lite HDMI Audio De-Embedder / Extractor, UHD 4K x 2K @ 30Hz (P130-000-AUDIO). Najdi si na foru diskuzi a uvidíš, zda to dává smysl. Ten člověk to přes tento extraktor posílal do DAC dCS Rossini, což smysl dává.... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FasoltFafner 14. 8. 2022 17:05

BluRay přehrávač nemá svůj DAC/RCA výstup a můj zesilovač nemá vstup HDMI. Takže jediná možnost je, poslat to do TV a z TV optikou do DACu, což dává zase jen 48 kHz a ještě navíc se to v TV určitě převzorkuje.
FasoltFafner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juraj08 2. 10. 2022 16:28

Ahoj, asi to už máš vyriešené ale ak chceš posielať SACD do DAC-u, tak neviem či to nevie Bryston https://bryston.com/digital-audio/bda3/ ale ten stojí majland. Dal som ten link tu len kvôli tomu, že na sacd sa skôr oplatí kúpiť origo prehrávač alebo na viackanalové SACD potom AV receiver...
juraj08
Junior

Odeslat příspěvekod easy007 20. 5. 2023 19:35

Oživím vlákno..Podarilo sa ti to vyriešiť?Mám ten istý problém.Kúpil som tento prehrávač kvôli SACD,len som si neuvedomil že nemá klasický audio vystup.
easy007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 5. 2023 21:21

Je to blokovaný skrz kopírování, autorský práva atd. Pokud mají SACD přehrávače digitální výstup, pošle to přes něj pouze klasické CD. Takže bohužel využiješ jen převodník přímo v mašině, byť máš vedle na stole Chord Hugo TT2. U některých SACD přehrávačů se to řešilo přehráním/cracknutím firmware.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků