Odar píše:KozouschZaruka 2 roky, mozem to okaslat nie?
Ja netvrdim, ze by som siel na hranu (uz len kvoli stabilite a teplotam), ale niekomu to moze byt naozaj fuk - ak meni PC kazdy rok nakomplet
Souhlas, pac kdyz tam dam max komponenty ala herni PC tak stejne za 2 roky menim cely stroj protoze nestaci na posledni hry. Navic s vyssim zatizenim stoupa pravdepodobnost ze dily povymenuju jeste zdarma v zaruce.
Kozousch píše:Low-Endem nemyslím noname šmejd. Desky Gigabyte řady MA78GM-xxxx jsou velice kvalitní, ale konstruované pro MÉNĚ VÝKONNÉ kancelářské a HTPC počítače s využitím integrované grafiky a počítá se s osazením procesory s nižším odběrem. Pokud se osadí nejžravější procesor, tak ho deska utáhne, ale napájecí obvody pojedou na hraně - s vyššími teplotami a s vyšším zvlněním napájecího napětí, a tedy s nižší stabilitou a kratší životnosti - takto já počítače zásadně nestavím!
Pochopte konečně, že základní desky obsahují také NAPÁJECÍ OBVODY PROCESORU A GRAFIKY (pokud grafika nemá konektor pro napájení přímo ze zdroje). Stejně jako je nesmysl koupit si do PC s maximální spotřebou 140W standardní zdroj s maximální zatižitelností 150W, tak je úplně stejný nesmysl provozovat na hraně napájecí obvody na základní desce!
S timhle vice mene nesouhlasim. Bud ta deska dany procesor podporuje a nebo ne. Pokud ano, neni duvod spekulovat zda je napajeni na hrane nebo ne. Proste to bude fungovat a nebo ne. Pokud nebude, je to duvod pro reklamaci.
Vzhledem k nemoznosti kontroly kvality jednotlivych soucastek neni zasadni rozdil v zivotnosti mezi "obycejnou" deskou a nejkou "extra durable". Dle meho je to jen marketingovy tah jak nalakat na posledni, patricne drazsi model.
Ma cenu rozlisovat mezi noname a "znackovymi" deskami pro normalni PC ale pokud chcete desku ktera opravdu neco vydrzi a ma garanci funkcnosti po dlouhou dobu, jedina moznost je koupit si desku do serveru, ale s patricnym priplatkem za kvalitu.
Co se tyce zdroje, dle me by se mel dimenzovat tak aby se prumerna spotreba pohybovala nekde kolem 75% mininalniho vykonu a zdroj se nepretezoval pri spickach, to aby ucinnost byla co nejvetsi.
Predpokladam -a zde me prosim opravte- ze ucinnost zdroje klesa s vyuzitim. Jelikoz zde hovorime o zdrojich s cca 80% ucinnosti (predpokladam pri max zatezi)pak pokud vyuzivam zdroj pouze na 20-30% tak se ucinnost dostane i nekam pod 50%... Je to tak?
Proto bych klidne do PC s 140W a max zatizitelnosti zdroje 150W naopak klidne sel (tedy pokud je tech 150W uvedena na krabici jako nominalni a tech 140W opravdu maximum ktere neprekrocim).
U tehle digitalni techniky se neni treba prilis obavat "kolisani" napeti, ci zkresleni, ktere je dost zasadni u HIFI. Zde zdroj musi garantovat vykyvy v napeti v danem rozsahu i pro maximalni zatez pouze tak, aby 1 byla 1 a ne 0 a toto pasmo je docela siroke(0= 0-2V; 1=3-5V).
Viz http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_signal asi tak.