Koncový zesilovač ..... ?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod longie 26. 1. 2023 16:30

Zdravim �
Chtel bych vas poprosit o radu nejakyho koncaku.
Mam vybrany Atoll AV100 (3 kanaly)
nebo Atoll AM100 signature (2 kanaly)
U toho 3 kanalovyho jsem si rikal, ze bych to pouzil ve sve kino sestave a stredaku bych jeste vdechnul trochu zivota a sily.
Pripadne jeste Marantz MM7025
Mate nekdo osobni zkusenost nebo co vybrat?
Bylo by to pouzito v sestave: Yamaha RX A880 hlavni sloupy Wharfedale 240
Rad ale posloucham muziku a tak si chci zvukove jeste polepsit.
Diky
longie
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 1. 2023 08:58

Když rád posloucháš muziku, a tedy stereo(?), a nejspíš i kvůli tomu uvažuješ o posílení AVR o koncový zesilovač, k čemu ti bude středový kanál?
Ten přece hraje jen v multikanálu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 1. 2023 10:33

Že by mu středovej kanál byl třeba k tomu, aby ho použil ve svej "kino sestavě," jak přímo říká, hmmm?
anonymni

Odeslat příspěvekod longie 27. 1. 2023 10:38

Tak ten stred by byl posileny prave v tom multikanalu, kdyz budu koukat na filmy.
Preci jen to je nejdulezitejsi reproduktor v kino sestave.
A kdyz budu poslouchat ciste muziku, tak pres ten Atoll by jelo ciste stereo.
Spis byl dotaz na to, zda se tu nekdo nenajde, kdo s tim ma uz nejakou zkusenost nebo nejaky majitel tohoto koncaku.
longie
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 1. 2023 12:20

Co jsem se tady dočetl, tak se u AVR řeší samostatná nebo alespoň koncáky posílená 2kanálová stereovětev pro kvalitnější poslech hudby.
Ale pokud chce tazatel posílit též středový 160W kanál AVRka samostatným 140W koncovým stupněm, tak proč ne. Snad jsem mohl vyjádřit názor, že v tom smysl nevidím.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 1. 2023 12:35

Tak to jsi četl špatně.
Ten AVR 160W na kanál v provozu všech kanálů naráz nedá. Chce to neplést si papírový parametry s realitou, pak by se ti možná nestalo, že v tom nevidíš smysl.
A názor samozřejmě vyjádřit můžeš, to ti nikdo nebere (stejně jako na to můžou ostatní reagovat), ale názor a omyl/nepochopení, to jsou rozdílný věci ^^.
anonymni

Odeslat příspěvekod TigiGold 27. 1. 2023 12:37

Neuvedl jsi rozpočet, ale z toho nástřelu odhaduju tak zhruba do 25 000 Kč. Pokud bych v této cenové hladině vybíral nový koncový dvoukanálový zesilovač s minimálním zkreslením (což je podle mě smysl zesilovače), velmi bych zvažoval BV Audio PA300SSE (http://www.bvaudio.sk/pa300sse.htm). Otázkou ale je, zda pan Bunta (dnes už v důchodu) má ještě nějaké na skladě.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 1. 2023 13:47

L.U.K. píše:Tak to jsi četl špatně.
Ten AVR 160W na kanál v provozu všech kanálů naráz nedá.

A kdo tady mluví o současném provozu do všech kanálů?
I v multikanálu jde maximum energie do hlavních L/R kanálů a efektové do toho jen přicmrndávají. Snad jen středový je nositelem dialogů. Vyžaduje ale posílit koncákem? Myslím si, že ne, ale tazatel, ať se sám rozhodne.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod longie 27. 1. 2023 15:00

Slo jen o to, ze jsou temer totozne ( + - cenou ) a jasne, na tom 3 kanalu bude asi neco trosku ocesany oproti tomu 2 kanalu.
Jeste mi byl nabidnut 5ti kanal, kdyz mam sestavu kina, ale to jsem rekl, ze je zbytecny pro ty zadni....ale nekteri nadsenci to pouzivaj.
Bylo mi receno, ze pokud to nemam vylozene jen na hudbu (stereo) ale jestli koukam na filmy, koncerty, tak to vyznam urcite ma.
Ze se to cely hezky upevni, vykresli to lepe podani basu, ale i zbytku pasma, detaily vystoupi a lepe to bude kocirovat ty bedny, nez samotny AVR.
Jde o to, zda s tim ma nekdo realnou zkusenost.
A za sebe rikam, ze v multikanalu bych centr rozhodne nepodcenoval.
Preci jen dava min. 60% vseho co se deje na obrazovce.
Zbytek beden uz "jen *****"
Takze mi to logiku davalo.
Ale rad poslechnu nazory ostatnich. Co se tyce hudby vs film, tak to je tak napul, mozna 60/40
longie
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 1. 2023 16:13

Denkez:
A ty jsi někdy narazil na film, kde po drtivou většinu času nejedou přinejmenším centr a hlavní dva přední kanály naráz? Já tedy ne a to mám celkem slušnou Blu-rayů i DVD.
Yamaha RX A880, o který je řeč, dá těch tebou zmiňovaných 160 W (4 Ω) na kanál jen a pouze za provozu jednoho jedinýho kanálu. Už za provozu dvou kanálů naráz ale dodá jen max 100 W do 4 Ω na kanál. A vzhledem k tomu, že při sledování filmů míň jak dva kanály naráz nikdy nejedou, a většinu času jedou spíš minimálně tři (L/R + centr), tak je už snad doufám jasný kde je realita.
Takže i když ty v tom smysl nevidíš, tak posílit centr přídavným koncákem smysl mít může, proto právě centr je v multikanálovej sestavě na filmy nejdůležitější reprosoutava.
anonymni

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 1. 2023 16:21

L.U.K.: A napadlo tě, nebo dokonce jsi pokládal za nezbytné a máš proto posílené přední a středový kanál koncáky?
Pokud ano, pak longie jistě uvítá tvé praktické zkušenosti.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 1. 2023 16:38

Ano, mě napadlo a mám, ač to nezbytné logicky není a Já jsem taky nikdy neřekl, že je. A praktický zkušenosti? Ty mám, ale zaprvé ne s těmihle koncáky a zadruhé, jak jistě víš, poslechový zkušenosti jsou jen těžko přenositelný, takže to chce slyšet a bez poslechu na vlastní aparatuře a na vlastní uši se longie nakonec tak jako tak neobejde.
anonymni

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 27. 1. 2023 22:28

nevieme aký reproduktor používaš na stred ale na hudbu a stereo tie Wharfedale Diamond 240 (4 ohm, 89db) musí Yamaha uhrať v pohode,samozrejme koncáky by zvuk o niečo málo vylepšili ale či to stojí za tie peniaze...?,možno by stačilo posiliť (alebo vymeniť) center
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod longie 27. 1. 2023 23:34

Hele pouzivam tento
https://www.wharfedale.co.uk/diamond-240c/
Rekl bych, ze se jedna o dobry stred nebo alespon to je to nej z te rady 200.
Ona to ta Yamaha dava docela dobre, ale tyto bedny jsou celkem hladovy a potrebujou trochu nakrmit.
Ale jak tu psal L.U.K. ....... budu se muset presvedcit sam na vlastni usi a rozhodnout, zda to ma nejaky posun nebo to za ty prachy nestoji.
longie
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 1. 2023 10:10

Ať máš o čem přemýšlet a co zkoušet:
Emotiva BasX A2 Stereo Amplifier
Emotiva BasX A3 Stereo Amplifier
...a nezapomeň nám dát vědět, jak se ti zlepšil zvuk středového kanálu s přídavným koncákem.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků