Receiver

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Roman Wierbica 23. 3. 2023 21:30

Dobrý den, mám Receiver Pioneer VSX-326. Mám ho umístěný v uzavřené poličce ze všech stran při čemž je od zadní strany Receiveru dostatek volného místa. Mě zajímá jestli má výše zmíněný Receiver nějakou pojistku proti přehřátí-spálení? Receiver jede 24 hodin denně jak na tv zvuk tak i filmy s 5.1 zvukovou stopou. Může mě v tomto někdo dát prosím odbornou odpověď? Díky moc.
Roman.

-- 23. 3. 2023 22:31 --

Roman Wierbica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 3. 2023 22:02

Minimálně mu to nedělá dobře. Mám taky receiver Pioneer a v návodu je přímo psané, kolik má mít ze které strany místa a že tam má mít vzduch možnost proudit. Řeší se to třeba větracími otvory v poličce a nucenou ventilací - PC větráček.
Každopádně tímto provozováním elektronice zkracuješ život (kondenzátory atd.)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marcel Duda 23. 3. 2023 22:21

Tato otázka je opravdu myšlena vážně??
Marcel Duda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roman Wierbica 24. 3. 2023 00:18

Děkuji za znepokojívé informace, ale zřejmě jsem se nevyjádřil přesně. Je to normální prostor dělaný pro tyto účely,a ve předu nejsou žádná dvíŕka nebo tak..... Jen chci stručně a jednoduše vědět jestli mají Receivery Pioneer pojistku proti přehřátí? A druhému uživateli vzkazuji že mé otázky mi přijdou naprosto normální, tudíž si prosím můžete váš komentář odpustit.
Děkuji.
Roman Wierbica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 24. 3. 2023 00:48

Zesilovače často mají pojistku proti přehřátí, jestli tvůj Pioneer netuším, ale to nic nemění na tom, že velké teplo způsobuje nadměrné stárnutí některých součástek, jako třeba kondenzátorů. Takže by ti ten receiver vydržel v ideálních podmínkách 20 let, ve velkém teple třeba jen třetinu.
Nedá se předpokládat, že bys to šokově upekl, ale i to se může stát.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 3. 2023 01:30

VSX-326 má vzadu napájený port USB, Pokud by teplota byla dle osobního soudu neúnosná - což se v letních dnech klidně stát může, můžete do USB zapojit něco podobného jako je tohle. Nebo s příslušnou redukcí jakýkoliv větší PC ventilátor.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 24. 3. 2023 08:25

Jestli si dobře pamatuju, není to dávno, co se tu něco podobného řešilo:
viewtopic.php?f=1709&t=1318760
Mám taky Pioneer a celkem dost topí směrem nahoru, přes ty mřížky.
Jinak co vím, (nevím, jestli všechny), by měly mít teplotní čidlo a na panelu by se mělo pak zobrazit AMP Overheat a vypnout se...
např.
http://bslabs.net/2015/05/26/fixing-amp ... -vsx-1020/
I v manuálu máš, kolik se má nechat volného místa okolo...
Naposledy upravil Abox dne 24. 3. 2023 14:00, celkově upraveno 1
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman Wierbica 24. 3. 2023 09:29

Zaznamenal jsem již několikrát takové cvaknutí když je delší dobu v provozu a když je zaplej a žádný zvuk přes něj zrovna nejde, tak se sám vypne. No a ještě jsem si o tom něco přečet a dozvěděl jsem se že snese teplotu až 40°C a on moc ani horký není, tak že bych tipoval takových 20°C.
Roman Wierbica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smileboy 18. 4. 2023 10:27

Ahojte. Tato tema chladenia ma celkom zaujala. Mam AV Recriever Pioneer LX303. Pod krytom ma vlastny 12cm ventilator nad kondenzatormi, ktory zopina zariadenie same pri prekroceni urcitej teploty (tento odvadza vzduch smerom von). Ja som dal vlastny 12cm na mriezku, na ine miesto nad zakladnu dosku (zadna cast) kde tiez odvadza vzduch smerom von (napajany je cez USB recrievera).

AV mam v skrinke ktora je zozadu trvalo otvorena, no moja otazka je ci je lepsie mojim pridavnym vetrakom odvadzat vzduch smerom von alebo opacne a fukat vzduch smerom na suciastky a teoreticky ich "chladit". :-)
smileboy
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 4. 2023 12:04

Vždy je přímé ofukování efektivnější, než odsávání okolního vzduchu.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků