Volba AV receiveru 2.0

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 3. 6. 2023 20:40

@martas38: tak ten náš obývák s kuchyní má dohromady cca 5x7 metrů, takže to bude zhruba dosti podobné a podle tohoto by to ty bedny ES55 měly snad v poklidu pokrýt...
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 6. 2023 20:53

Podle mě ano, ale samozřejmě to nemůžu takhle od stolu tvrdit. ES60 budou určitě víc basovat. Každopádně S55 můj prostor vyplní zvukem víc než dostatečně. A na hudbu mi bas nikdy nescházel. Oni to nejsou rozměrově žádný pidisloupečky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dm602 4. 6. 2023 05:46

Neviem preco ste taky odvareny z tych Polk ved predsa basy nie su vsetko podla mna na kino super ale na 2.0 by som urcite hladal repro ktore mi poskytne detail priestor taky urcity druh vzdusnosti kde sa da pocuvat dlhe hodiny aj pri nizkych hlasitostiach bez straty detailu neviem ci je to len moj poznatok ale mne osobne sa charakter v stereu nepaci v kine ano ale v 2.0 nie
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 4. 6. 2023 06:56

nechtěl jsem zasahovat, protože se už hodně dlouho opakuju, ale co se dá dělat, tak znova :)

patřím také mezi ty, kteří jsou z nich odvaření - kamarád hledal něco (pro něj) lepšího než Polk S60 - dost jsme toho projeli a poslechli (do 100t) a stále má S60. Má je jen na stereo, místnost 24m a hrají dobře i potichu.
já je měl taky a od té doby je taky každému doporučuju (už si připadám jako placený agent firmy Polk, což bohužel nejsem)
Jasně že ne každému musí vyhovovat, protože hrají do V, líbivě a basů mají dostatek i na nenáročné DK

Lubro píše:Ještě taková drobnost...kdybych se rozhodl pro ten Denon DRA-800H a vzal k tomu ty Polk Signature, zda by postačovaly ty menší ES55 anebo by bylo lepší připlatit cca 5.tis. Kč za ty o něco větší ES60? Samozřejmě ty mají o jeden středobasový reproduktor více...tady to v té recenzi trochu ten rozdíl rozebírá - https://www.youtube.com/watch?v=Qr0hewg40Ao

musím tě opravit, S60 mají dva basáky a jeden středový a já bych volil raději je
a dotaz: proč tak trváš na DAB? je tam něco, co jinde nenajdeš? pokud máš NET, tak je to zbytečnost
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dm602 4. 6. 2023 07:56

No neviem mozno bude chyba v nom zalezi co pocuva ale rozhodne trebars B&W 603 s2 hraju lepsie aj nejake Focal z rady Aria a nesmiěe zabudnut ani na QEF kazdopadne pri narocnejsich hudobnych nahravkach sa sa deli zrno od pleva cim nechcem ze polk je zle repro prave naopak len mne sa ich charakter v stereu vobec nepaci a pochopitelne dolezity je aj retazec komponentov
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 4. 6. 2023 08:16

tak jasně, každý preferuje jiný zvuk a má jiné nároky
poslouchá klasik rock - Dire Straits, Hackett, Rush, PF, LZ atd
- které nahrávky jsou ty náročné?

poslouchali jsme B&W 702 S2 a zklamání... B&W 603 s2 jsme neslyšeli
nakonec jsem koupil Focal Aria - pro mě lepší než ty B&W

ono někomu doporučit bedny je hodně odvážné - jediná možnost při výběru je vlastní poslech, ideálně pár dní doma
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dm602 4. 6. 2023 08:27

Ano Focal aria je vyborna volba mne ne sa paci ich charakter a rock urcite nie je narocna hudba skor som myslel narocna na tie rozne nunance v nahravke urcite ked si pustis to iste na ariach tak je tam toho daleko viac ako v tych polk a polk potrebuje lepsi zosik av reciver atd aby ukociroval tu efektnost podania Polk ale tak su ludia co sa im paci ked zostava hra tak ako by som to povedal pekne na efekt kazdopadne volbu Focal Aria chvalim
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 4. 6. 2023 08:59

Duddits_cz píše:Svého času zde panoval názor, že jakmile to má HDMI, už je to receiver(vykuchaný 5+1) a ne integrovaný plnotučný stereo zesilovač, tudíž na hudbu horší...

Takto jednoduše to neplatí. Kvalita stereoreceiveru je dána především jeho cenou a je lhostejné, zda má/nemá HDMI vstup.
Je pravda, že některé stereoreceivery jsou odvozené od AV receiverů, výrobce jednoduše šetří náklady.
A co se týče konkrétně receiveru Yamaha R-N402D, tak vnitřním uspořádáním a zapojením je to snad to nejjednodušší, co se dá vymyslet, aby vůbec hrál.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamasu 4. 6. 2023 10:22

Dm602 píše:a rock urcite nie je narocna hudba skor som myslel narocna na tie rozne nunance v nahravke

Nesmysl. Právě rocková hudba je velmi náročná na reprodukci a různých nunancí obsahují kvalitní rockový nahravky až až, ale podle nějakých nuancí se neměří jakákoli náročnost hudby. Ostatně, náročnost hudebních nahrávek na reprodukci se neurčuje ani podle žánru, ale podle kvality nahrávky.
leroj píše:musím tě opravit, S60 mají dva basáky a jeden středový

Ne, to ho opravuješ špatně, právdu má Lubro. Podle specifikace, manuálu k repro i podle webu výrobce jsou S60 dvoupásma se třemi 6,5" středobasy, žádný dva basáky a jeden střeďák :pozor.
Dm602 píše:urcite ked si pustis to iste na ariach tak je tam toho daleko viac ako v tych polk

Srovnáváš repro za cca 20 000,- s repro za trojnásobek, takový srovnání k ničemu. Kdyby ty repro za trojnásobek nebyly lepší, to by bylo divný.
Dm602 píše:a polk potrebuje lepsi zosik av reciver atd aby ukociroval tu efektnost podania Polk

Tohle je doslova a do písmene čirej nesmysl.
Dm602 píše:ale tak su ludia co sa im paci ked zostava hra tak ako by som to povedal pekne na efekt

Ano, tohle si zapamatuj, že se něco líbí tobě, nebo že máš nějakej názor, neznamená, že je to názor jedinej správnej a že se to samý musí líbit všem a když ne tak tomu rozumí míň než ty a tak podobně.
Kamasu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 4. 6. 2023 12:22

nj moje chyba, už jsem zapomněl co jsem měl doma :)
a teď jsem kouk na špatnou fotku
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 4. 6. 2023 15:56

Denkez píše:Takto jednoduše to neplatí. Kvalita stereoreceiveru je dána především jeho cenou a je lhostejné, zda má/nemá HDMI vstup.
Je pravda, že některé stereoreceivery jsou odvozené od AV receiverů, výrobce jednoduše šetří náklady.
A co se týče konkrétně receiveru Yamaha R-N402D, tak vnitřním uspořádáním a zapojením je to snad to nejjednodušší, co se dá vymyslet, aby vůbec hrál.


Je mi jasné, že to tak jednoduché není. Konkrétně u Denonu DRA-800H, který si tazatel vybral, ten názor je. Nejen tady, ale i na zahraničních fórech. Navíc jsem ho měl pár měsíců doma a s Yamahou R-N803D se nedá srovnávat. Samozřejmě cena Yamahy je dnes jinde, ale dva roky zpět tam velký rozdíl nebyl(4-5k?), takže jen cenou se taky člověk řídit nemůže.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 4. 6. 2023 16:35

Kamasu píše:
Dm602 píše:a rock urcite nie je narocna hudba skor som myslel narocna na tie rozne nunance v nahravke

Nesmysl. Právě rocková hudba je velmi náročná na reprodukci a různých nunancí obsahují kvalitní rockový nahravky až až, ale podle nějakých nuancí se neměří jakákoli náročnost hudby. Ostatně, náročnost hudebních nahrávek na reprodukci se neurčuje ani podle žánru, ale podle kvality nahrávky.
leroj píše:musím tě opravit, S60 mají dva basáky a jeden středový

Ne, to ho opravuješ špatně, právdu má Lubro. Podle specifikace, manuálu k repro i podle webu výrobce jsou S60 dvoupásma se třemi 6,5" středobasy, žádný dva basáky a jeden střeďák :pozor.
Dm602 píše:urcite ked si pustis to iste na ariach tak je tam toho daleko viac ako v tych polk

Srovnáváš repro za cca 20 000,- s repro za trojnásobek, takový srovnání k ničemu. Kdyby ty repro za trojnásobek nebyly lepší, to by bylo divný.
Dm602 píše:a polk potrebuje lepsi zosik av reciver atd aby ukociroval tu efektnost podania Polk

Tohle je doslova a do písmene čirej nesmysl.
Dm602 píše:ale tak su ludia co sa im paci ked zostava hra tak ako by som to povedal pekne na efekt

Ano, tohle si zapamatuj, že se něco líbí tobě, nebo že máš nějakej názor, neznamená, že je to názor jedinej správnej a že se to samý musí líbit všem a když ne tak tomu rozumí míň než ty a tak podobně.

No naschval som si vyhladal recenziu na tie polk na hifi voice a aj tam pisu ze treba k tomu lepsi zosik aby sa ukocirovali lebo hraju ako som pisal tak ze hluchy nie som tot moje poznanie a ten 3 nasobok ceny bola len teakcia na to ze pocuval do 100t rozne repro no nic rozhodne si nemyslim ze polk je zla volba ˇne vsak ucite svojim podanim nevyhovuju
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod Lubro 4. 6. 2023 16:47

Nechtěl jsem to zase nějak "hrotit"...Byl to z mé strany pouze dotaz a je tam i nějaká cenová hranice. A většinou to tak bývá, že kvalitnější a značkové věci jsou dražší (neříkám 100% lepší, ale bývá to hlavně o těch penězích). Já jsem si zvolil hranici cca okolo 15.tis. Kč, možná i o fous více...plus nějaké konkrétní požadavky. A do toho se například vejde již zmíněný Denon DRA-800H nebo Marantz NR1200 či Onkyo TX-8270. Tu Yamahu R-N402D jsem tam nezařazoval, neboť ji v žádném eshopu nevidím skladem, prostě u tohoto receiveru vesměs píší = výroba ukončena, není již v prodeji, atd.
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 6. 2023 17:23

Mám k Polk S55 receiver Pioneer SX-S30DAB, který má 2x85W ve třídě D, tedy rozhodně žádný vysklívač oken s úctihodným výkonem. Je to plně dostačující, hraje tak na hlasitost 15 ze sta (netuším, jestli je to 15% výkonu). Takže teorie v testech na serveru, kde ještě žádný výrobek nedopadl špatně je jedna věc, realita je věc druhá.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamasu 4. 6. 2023 20:58

Dm602 píše:No naschval som si vyhladal recenziu na tie polk na hifi voice a aj tam pisu ze treba k tomu lepsi zosik aby sa ukocirovali lebo hraju ako som pisal

To nic neznamená a na věci to nic nemění. Hi-Fi Voice je server v hifi/audio komunitě známej už dlouhý léta svou neobjektivitou. To co na tom serveru najdeš nejsou recenze, ale reklamní články zveřejňovaný jen za účelem zisku. Teorie a závěry co se v těch jejich článcích objevujou nemá smysl brát v potaz.

"Efektnost" a zvuk do "V" to je zvukovej chrakter daných repro, ten nelze "kočírovat" lepším zesilovačem či AVR.
Dm602 píše:ten 3 nasobok ceny bola len teakcia na to ze pocuval do 100t rozne repro no nic rozhodne si nemyslim ze polk je zla volba ˇne vsak ucite svojim podanim nevyhovuju

Ten trojnásobek ceny byla reakce na to, že říkáš, že než zmiňovaný Polk "rozhodne trebars B&W 603 s2 hraju lepsie aj nejake Focal z rady Aria....."
Ano, třikrát dražší repro hrajou líp, logicky.

A ano, tobě nevyhovujou, to ale nemá s jejich kvalitou, ani s tím jak nebo jestli jsou z nich ostatní odvaření, nic společnýho. Každýmu vyhovuje něco jinýho, každej má jiný nároky, preference, požadavky.........., takže říkat "nechápu jak z nich někdo může být odvařenej....," když je prostej fakt, že jsou s nimi doslova hromady lidí spokojený, je naprosto mimo mísu.
Kamasu
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků