Volba AV receiveru 2.0

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denkez 5. 6. 2023 07:03

Duddits_cz píše:Konkrétně Denon DRA-800H... měl jsem ho měl pár měsíců doma a s Yamahou R-N803D se nedá srovnávat.

Férové srovnání 2 zesilovačů z pohledy "kvality zvuku" je možné jen ve slepém testu. Ale i tak děkujeme za tvůj názor.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 5. 6. 2023 07:24

Ano, je to pouze můj subjektivní názor.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 5. 6. 2023 07:35

@Duddits_cz: Pouze pro mé laické pochopení..."Denon DRA-800H se nedá s Yamahou R-N803D srovnávat"...jako že ta Yamaha je lepší díky tomu, že je nebo spíše byla cenově dražší? Neboť ta už taky není nikde v prodeji stejně jako Yamaha R-N402D...
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamasu 5. 6. 2023 09:40

Denkez píše:
Duddits_cz píše:Konkrétně Denon DRA-800H... měl jsem ho měl pár měsíců doma a s Yamahou R-N803D se nedá srovnávat.

Férové srovnání 2 zesilovačů z pohledy "kvality zvuku" je možné jen ve slepém testu. Ale i tak děkujeme za tvůj názor.

Nesmysl. Slepej test řekne jen to jestli dotyčnej posluchač slyší mezi těma dvěma zesilovačema rozdíl, o kvalitě ani jednoho z testovaných výrobků to nevypovídá zhola nic. Ale i tak děkujeme za tvůj názor. ;-)
Kamasu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 5. 6. 2023 10:07

Lubro píše:@Duddits_cz: Pouze pro mé laické pochopení..."Denon DRA-800H se nedá s Yamahou R-N803D srovnávat"...jako že ta Yamaha je lepší díky tomu, že je nebo spíše byla cenově dražší? Neboť ta už taky není nikde v prodeji stejně jako Yamaha R-N402D...


Yamaha má detailnější zvuk, kontrolované basy, prostě to pro mé uši hraje líp.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 5. 6. 2023 10:54

Kamasu: Jak jinak bys chtěl alespoň trochu objektivně zjišťovat nebo porovnávat "kvalitu zvuku" u zesilovače než slepým testem? Měřením? Ale to už jsme OT.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 5. 6. 2023 11:14

Vzhledem k tomu, že za kvalitní zvuk každý považuje něco jiného a je to silně subjektivní, tak snad jen tím měřením, které je objektivní. 70% národa bude za kvalitní zvuk považovat spíš líbivý bum cink, než přesný vyrovnaný zvuk.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamasu 5. 6. 2023 12:37

Denkez: Pokoušet se porovnávat kvalitu zvuku slepým testem je nesmysl a ztráta času, a to už jen z principu toho co je to slepej test. Jak říkám slepej test řekne jen to, jestli posluchač mezi dvouma danýma zařízeníma slyší či neslyší rozdíl, nic víc. Se zjišťováním či porovnáváním jakýkoli zvukový kvality nemají slepý testy společnýho vůbec nic, v tomhle ohledu řeknou slepý testy úplně to samý jako prostě jen testování poslechem, přímým sorvnáním atd.
Jak říká martas38, porovnávání poslechem je vždy subjektivní a ovlivněný tím, že každej za kvalitní (přesný, vyrovnaný atd....) považuje něco jinýho a většina k tomu dá přednost líbivosti před přesností, vyrovnaností, atd.
Zjišťovat či porovnávat kvalitu zesilovačů lze za pomoci měření, ale k tomu taky kombinací poslechu, srovnávání a za pomoci zkušeností, znalostí atd.
Kamasu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 5. 6. 2023 13:24

Lubro píše:@Duddits_cz: Pouze pro mé laické pochopení..."Denon DRA-800H se nedá s Yamahou R-N803D srovnávat"...jako že ta Yamaha je lepší díky tomu, že je nebo spíše byla cenově dražší? Neboť ta už taky není nikde v prodeji stejně jako Yamaha R-N402D...


Skor je to myslene tak, ze Denon DRA-800H je konstrukcne AVR, ktory je "zosekany" na stereo receiver. 803-ka od Yamahy je v podstate "plnotucny" zosilnovac (A-S701-ka) do ktoreho pridali sietove funkcie.

Denon

https://i1.wp.com/theaudiophileman.com/wp-content/uploads/2019/08/Screenshot-2019-08-01-at-13.21.14.jpg?resize=1080%2C905&ssl=1

Yamaha

https://ca.yamaha.com/en/files/r-n803__photo_circuit_70efee3bcf6dbc00f1007776426e378a.jpg?impolicy=resize&imwid=1200&imhei=640

Yamaha ma papierovo mensie skreslenie, asi vacsie kapacitatory, vacsi trafak, lepsi damping factor, celkovo je tazsia (+3kg) a asi aj lepsie spracovana. To ale nic nehovori o tom ako hra. Tie Polk-y spolahlivo nakrmi aj ten Denon a mozno by si v priamom porovnani uprednostnil Denona pred Yamahou, kedze ta je dost neutralna a zvuk ani nahodou nie je prilis efektny...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubro 5. 6. 2023 14:14

@viking81: Díky za vysvětlení a poskytnutí určitých podkladů...Nicméně pokud by to člověk pořizoval v této době, tak stejně asi moc na výběr není = neboť ty Yamahy (R-N803D a R-N402D) nikde nejsou u našich prodejců (eshopech) v prodeji, alespoň jsem je nikde neobjevil skladem. Bráno jako nové se zárukou a nikoliv shánění po bazarech či inzerátech z "druhé ruky"...
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 5. 6. 2023 16:01

Bazarovce bych se nebránil, často jsou ještě v záruce a ušetříš nemalý peníz. Můžeš být o třídu výš za stejný prachy.

Taky se může stát, že ti kombinace nesedne a budeš prodávat se ztrátou.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 5. 6. 2023 16:54

Tak pokud by ta "bazarovka" byla ještě v záruce a v TOP stavu, ani já bych se asi nebránil...Nicméně si myslím, že trefit takovou nabídku bude spíše o náhodě...V rámci bazarových nabídek hodně vidím už dosti starší kousky bez záruky, kterých se podle mě kupující snaží zbavit a pořídit novější.
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirkash 5. 6. 2023 17:18

Lubro píše:@viking81: Díky za vysvětlení a poskytnutí určitých podkladů...Nicméně pokud by to člověk pořizoval v této době, tak stejně asi moc na výběr není = neboť ty Yamahy (R-N803D a R-N402D) nikde nejsou u našich prodejců (eshopech) v prodeji, alespoň jsem je nikde neobjevil skladem. Bráno jako nové se zárukou a nikoliv shánění po bazarech či inzerátech z "druhé ruky"...


Je stale minimalne ve trech znamych ceskych eshopech ihned skladem (dokonce i v jednom polechovem studiu) nová skladem. Nesmis chodit jen pres heureku. Trochu se snaz, protoze jinak se budes tak dlouho rozmyslet a tento vynikajici kousek audia bude zcela doprodan.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 5. 6. 2023 17:23

Lubro píše:Tak pokud by ta "bazarovka" byla ještě v záruce a v TOP stavu, ani já bych se asi nebránil...Nicméně si myslím, že trefit takovou nabídku bude spíše o náhodě...V rámci bazarových nabídek hodně vidím už dosti starší kousky bez záruky, kterých se podle mě kupující snaží zbavit a pořídit novější.

Však si psal, že nepospícháš, časem se určitě něco objeví. Nebo sleduj výprodeje z poslechových studií. Takhle jsem koupil repro Cabasse o 15k lacinější, s plnou zárukou a pěkně rozehrané. V paneláku rozehrávat bedny je pro sousedy nežádoucí :-D
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 5. 6. 2023 17:40

V pohodě, chtěl jsem to řešit spíše po prázdninách...ale pokud by se naskytla výhodná koupě, kdo ví...možná i dříve. To by záleželo samozřejmě na okolnostech...Nicméně já nehledám pouze přes heuréku, ale i přes google, apod....A prošel toho relativně dost, ale asi jsem neměl štěstí a nenarazil na to. No, třeba nejsem až tak dobrý a zkušený "hledač" dobrých audio tipů :-)
P.S Anebo mě někdo poradí,kde se ta nová Yamaha R-N402D dá ještě najít (klidně přes SZ,pokud by to bylo obzvlášť tajné)...proto jsme přece zde na fóru :hm
Lubro
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků