>Alexei
Bohužel zamezit limitaci jde jen limitérem, což je bohužel technologie mimo běžnou domácnost. Obvykle se to řeší spíše dostatečným dimenzováním zesilovače. Ale třeba tě potěším tím, že pro ARS9204 existuje nová verze výhybky než byla ta tovární a s ní to hraje znatelně lépe (samozřejmě stále v rámci možností těchto beden, přesto je rozdíl jasně slyšitelný).
mistr Oizo píše:nojo udělat bazmek s citlivostí 80 dB to je kumšt, to hold zvládli pouze špičkoví inženýři v Tesle. Zato odhulit jemné citlivé systémy z dovozu to jde snáz, protože nejsou vyráběny za pomocí perlíku.
ARS9204 mají citlivost 84dB (bez kompenzace bafflestepu), což odpovídá realitě a je to zcela normální citlivost u takovýchto regálovek. Těch 80dB jsi vzal kde? Nikdo tu Teslu nevyzdvihuje - nelži! Ano, některé zahraniční bedny byly citlivější, ale není to obecné pravidlo. Není tedy pravda že byys do nich musel pouštět dvojnásobek co do zahraničních. Říkám ti nelži podruhé! Mimochodem i u nás se vyráběly citlivější bedny - kupříkaldu Supraphon RK60 s citlivostí 95dB. To ale nebylo zadarmo stejně jako to nebylo zadarmo v zahraničí.
Tesla vyrobila jediný typ kaloty, kterým se u první verze (u pozdějších už ne) rozpadal plast membrány, ale byla to jen dosti malá série v první polovině 80. let. Tehdy Tesla nebyl jediný výrobce, komu se něco takového stalo. Proč o tom mlčíš?
Že ty bedny hrají tak jak hrají - tehdy tak hrálo spousta beden. Zahraničních. To je snad v pořádku že je tu nějaký vývoj kupředu ne?
Také bych dodal že na reproduktorech Tesla/TVM byla založena velká část produkce známé firmy AQ. Jako OEM výrobek s jiným označením je používali i velcí zahraniční výrobci, takže úplně nepoužitelné to nebylo. Nedostatky se dají najít na čemkoliv - i na těch tebou předhazovaných typech.