Propojení zesilovače s TV

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dozir 31. 1. 2022 17:01

Zdravim,mam takový dotaz.Mám Av reciever s prostorovym zvukem propojený s TV digitálním audio kabelem.Zároveň ale nechci přijít o stereo zvuk z TV na stereo zesilovač.Z TV je ale jen jeden digital audio výstup.Mohu propojit tv přes výstup na sluchátka redukcí 3,5 konektor na dva cinche?Předem děkuji.
dozir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tajnik 31. 1. 2022 20:44

Propojit to jde, ale tv by měla umožňovat ovládání hlasitosti sluchátek odděleně od hlasitosti repra tv. Ale je to dost nouzovka (zkreslení), cokoliv jiného je lepší řešení (např. scart-cinch).
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dozir 31. 1. 2022 20:52

Díky moc za odpověď,mám právě novou tv a tam už scart není,regulaci hlasitosti tv má,ale jestli to bud zkreslený tak to ani nebudu zkoušet...
dozir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 31. 1. 2022 22:26

Nepises jakym digitalnim kabelem to mas propojeno. Predpokladam ze optikou, pak muze byt resenim nejaky Toslink splitter, napr.
https://www.conrad.cz/p/speaka-professi ... ?&vat=true
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dozir 1. 2. 2022 01:45

Jasný,mám optiku.Ten rozbočovač vypadá super,to by asi bylo řešení pro mě,díky moc!
dozir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod barvajs76 8. 3. 2022 21:56

Nová TV určitě má HDMI-ARC. Pokud máš ARC i na AV receiveru, máš vyhráno. Do sterea to pustíš optikou a do AVR přes HDMI...
barvajs76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sonny360 27. 1. 2023 05:49

Dobrý den,

dostal se mě do rukou tento zesilovač - Advance Acoustic X-i75 + repro Polk Audio S55e, propojil jsem to optikou k TV LG OLED 65BX, v tv nastavil na optiku a vybral PCM, zvuk jde, ale jen hrozně potichu a ke všemu jen asi z výškového repro (jsem laik, tak to, odkud to přesně hraje možná popisuji špatně) je to celé jak kdybych měl někde něco přehozené, ale netuším, kde by mohl být problém, nenapadá Vás něco? děkuji moc za každou radu.

-- 27. 1. 2023 06:33 --

na internetu jsem našel ještě - ,,Viděl jsem však příspěvky lidí, kteří říkají, že optické výstupy nových televizorů Samsung jsou jaksi omezené a nedokážou poskytovat vysoce kvalitní zvuk, a například nevydávají digitální data s frekvencí vyšší než 48 kHz nebo 16bit. A jediný způsob, jak získat plný zvukový potenciál, je z výstupu ARC HDMI připojením k zařízení kompatibilnímu s ARC.,,

těch 48 khz mě ten zesilovač ukazuje také, je opravdu možné aby ta optika v TV byla nějak ochuzena??
sonny360
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 27. 1. 2023 07:38

AA X-i75 je stereo zesilovač, co myslíš tím, že Ti jde zvuk jen z výškového repro? Z tohohle dostaneš zvuk do dvou repro ve stereu, ne multikanál. Nebo to má znamenat, že to hraje jen na výškový reproduktor v obou bednách? I tak by to mělo hrát slušně.

Zkus přes BT připojit třeba telefon, nebo počítač, a pustit něco z něj.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sonny360 27. 1. 2023 07:46

ano, hraje to jen z výškového repro, zvuk je ale opravdu hrozný :-( o stereo mě právě šlo, multikanál jsem řešit nechtěl, z PS5 nejde zvuk vůbec, vyzkoušeny snad všechny nastavení... to snad začíná vypadat na problém té optiky v TV... doufám spíš, že chyba je na mé straně a mám jen něco špatně zapojeno
sonny360
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 27. 1. 2023 07:57

To je divné, zkus to připojit k PC, pokud můžeš, nebo jako ten BT reproduktor. To by měla umět i ta TV.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sonny360 27. 1. 2023 08:06

jasný, já na to neměl včera večer moc čas, dnes určitě vyzkouším všechno možný a nemožný...ale štve mě to, myslel jsem, že to pojede bez problémů...
sonny360
Junior

Odeslat příspěvekod marts 29. 1. 2023 09:33

Pokud hrají jenom výšky tak by to mohlo být tím že nejsou na bednách osazené propojky
Obrázek
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků