Ozvučení restaurace

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misamajkl 6. 2. 2023 09:02

Zdravím, potřebuji ozvučit restauraci, 3 místnosti a zahrádka, dohromady max 5 repro. Moje představa je nějaké pasivní reproduktory, nebude to na žádnou diskotéku, spíše na podkres. Nevím ale, jaký zesilovač pro tyto účely použít, aby posílal do všech repro zvuk stejně. Většina těch vícekanálových je třeba 5.1, kdy se připojují přední, zadní, center atd, já bych potřeboval aby to bylo 5 shodných výstupů. Snad je to z toho dotazu pochopitelné, o co mi jde. Moc děkuji za každou konstruktivní radu. :-)
misamajkl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 6. 2. 2023 11:38

Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honcka 6. 2. 2023 13:58

není lepší se na pasiv vykašlat a nazvučit to nějakým aktivním multiroomem (Sonos, Denon Heos, atd..)?
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 6. 2. 2023 19:14

Většina vícekanálových zesilovačů funguje dle Vašeho předpokladu - tedy je schopna do všech kanálů poslat stejný zvuk. Nicméně 3 místnosti a zahrádka... to je nejméně 10 metrů pasivního propojení. Neříkám, že je to nemožné, ale A) je tam potenciál rušení a B) to to docela leze do peněz - ten kabel by neměl být vyloženě nejlevnější telefonní dvoulinka.
Aktivní bezdrátové řešení mi dává větší smysl a hlavně dává i větší volnost při umístění. Nehledě na tom, že v budoucnu může být požadavek rozdílného zvuku v každé lokalitě (například soukromá oslava).
Špatná není ani řada SYMFONISK z Ikea. Můžete jich mít v síti až 30. Fungují samostatně i jako komplet a ovládání je vyloženě sranda.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tesarpa 6. 2. 2023 21:34

Jednu poznámku lehce off topic. Osobně mně hlasitá hudba v restauraci dost prudí. Pokud to není zrovna noční klub nebo music bar.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod misamajkl 6. 2. 2023 21:57

Já měl právě původně v plánu to udělat multiroomem od DENON, ale potom mi přišla tahle klasická drátová varianta stabilnější a lepší, i kvůli výpadkům wifi atd. Nehledě na to, že by u každého repro musela být naprojektovaná zásuvka.
misamajkl
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků