Regálovky do pracovny.. Do 25k + rec.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kuzelator 4. 2. 2023 12:08

Prosím o radu.
Vybírám sestavu do pracovny. Líbí se mi B&W 706 s2, Klipsh rp-600M, nebo AQ pontos 9.
Má někdo nějaké srovnání? Příp. něco jinýho v téhle ceně cca? K těm AQ jsem nějaký test nenašel.
Receiver se mi hrozně líbí Magnat MR780..
Místnost cca 4x4m určení většinou hudba(hlavně rock) a taky budou k plátnu na filmy.

Předem díky za názory ��
kuzelator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tesarpa 5. 2. 2023 09:21

Těch možností je hromada, chce to ideálně něco si půjčit a vyzkoušet na místě. Regálovky se dají odvézt celkem snadno, takže je to jen o čase a vůli. Nejdůležitější budou akustické vlastnosti prostoru a umístění beden (stojan/police, u zdi/od zdi). Ten neznáme, takže se nedá dopředu usuzovat, jak tam bude fungovat bedna s předním/zadním/spodním/basreflexem. Obecně od regálovek ale nelze čekat šťavnatý hlubší bas, protože budou hrát tak od 50 Hz nahoru. Lze doplnit případně nějakým subwooferem.

Alternativně lze uvažovat o studiových aktivních monitorech. Např. syn má doma https://kytary.cz/adam-audio-t8v/HN216047/ a na nedostatek basů si ani jako fanoušek techna nestěžuje.

Receiver Magnat má dle recenze příjemný teplý zvuk. Neumí ale streamovat, takže je otázka, co bude zdrojem zvuku a jestli to nevadí.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 2. 2023 14:18

Ahojda,
mám doma v kuchyni k minisystému Denon DF-100 tyhle 2-pásmovky od Cabasse ( nahradily moje 22-ti leté Canton LE 103 ) https://lepsizvuk.cz/product/4919-cabas ... cerny-lesk ... a nemůžu si je vynachválit, hrají opravdu pěkně, čistě, dynamicky i na nižší poslechovou hlasitost. Bude taky záležet, čím je budeš "krmit". Ale basují poměrně slušně, už tu o nich bylo kdysi vlákno - není to špatná volba.

pozn.: mají koaxiální 2-pásmový reproduktor, takže se vlastně jedná o 3-pásmovky :-)

jestli budeš dokupovat i receiver, tak si rozumějí s Denonem i Marantzem ( osobně vyzkoušeno )

Jak píše můj předřečník, na výběr je toho mrtě. Takže máš z čeho vybírat ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 5. 2. 2023 15:48

Souhlasím, Cabasse je dobrá volba. Univerzály, zahrají slušně vše. Nick Cave si je taky chválí. Ale jeď si toho někam poslechnout více.

Tady se dokonce ty Antigua umístily na druhém místě mezi desítkami repro v hodnocení:
https://www.magicsound.it/p/cabasse-antigua-mc170/
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuPa7 5. 2. 2023 19:01

Sonus Faber Lumina 1 plus SUB Jamo808 .... S Denonom aj Marantzom ... ak nemas rad hutnejsie basy ,tak postacuje bez SUB ... teraz som doprerabal pracovnu 3 krat 5 metrov ... ja som vsetko Canton ,ale potreboval som male regalovky - Sonus ma ukojil :-) ..... teda pokial sa bavime o minisystemoch Marantz ,Denon
LuPa7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 2. 2023 20:31

Jestli subwoofer nebo ne to není o "hutnosti basů," ale o frekvenčním rozsahu. Subwoofer nemá "zdvojovat" ty frekvence, který ještě jsou schopný zahrát samotný repro, má na repro jen navázat a protáhnout jejich frekvenční rozsah až někam mezi 25 - 30 Hz (to například zmiňovanej Jamo S 808 SUB nezvládne, ten se dostane jen na nějakých 40Hz, což je na kvalitní subwoofer málo).
Pro poslech hudby ve stereu by byl k Sonus Faber Lumina 1 subwoofer rozhodně potřeba, tyhle repro mají vysloveně maličkej 120 mm středobasáček (i jen papírovej frekvenční rozsah mají uváděnej jen od 65 Hz a to ještě v bůhvíjakým tolerančním pásmu), takže bez subwooferu to s nimi žádnej kvalitní hifi poslech hudby nebude, na to jim podstatná část hlubokých frekvencí chybí.
anonymni

Odeslat příspěvekod LuPa7 5. 2. 2023 20:38

Ved hej ,hej ... vychadzam z toho ,ze je to pracovna resp. je nejaky rozpocet ... dal som tip na moju kombinaciu do podkrovia ,kde som nemohol ist na vacsie regalovky a SUB musel byt "plochy" ... takze tam nebol velky vyber .... ale vysledok je OK
LuPa7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuzelator 5. 2. 2023 21:12

Díky za radu. Ty Adamy jsem slyšel u kamaráda ve studiu a fakt nehrajou špatně. Ne že bych byl znalec, ale na "netechnicke" hudbě mi ale ten zvuk přišel takovej neživej.
Ty repra budou nejspíš na stojanu. Pro představu je to místnost ve tvaru čtverce 4x4m kde na jedné stěně jsou v rozích okna a právě před nimi budou ty repra. Mezi okny PC stůl a u protější stěny pohovka. Na stropě priznane masivní trámy. Akustiku alespoň základně řešit chci, ještě jsem to ale nestudoval.
Teď jsem ještě dostal doporučení jít do bazarovych repro za třeba 10k a údajně to vyjde na stejno. Co myslíte?
Jinak fabriku AQ mám za rohem a s tím půjčením je to dobrý nápad. Byl jsem tam v showroomu tak se zkusím zeptat na tuto možnost.

-- 5. 2. 2023 21:19 --

Díky za rady. Ty Cabasse se mi fakt líbí.. Zkusím někde poslechnout. Co se sub. týče, na svoji hudbu bych jej asi úplně nepotřeboval, na druhou stranu u toho platna na filmy by se možná shodnul.
kuzelator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 2. 2023 21:36

Říkáš, že "tvá" hudba je hlavně rock a na ten je subwoofer k regálům víc než jen vhodnej. Respektive k regálům je pro kvalitní poslech hudby subwoofer potřebnej na jakoukoli hudbu.
anonymni

Odeslat příspěvekod kuzelator 5. 2. 2023 22:55

Podle tvého příspěvku výše asi chápu proč. No, asi mám ještě dost co naposlouchat :)
Jak je to se zapojením sub.? Potřebuju nějaký více kanálový receiver?
kuzelator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 2. 2023 01:14

Ano, u subwooferu nejde o zesílení basů, nejde o rachot jako na diskotéce, jde o frekvenční rozsah, abys z poslouchaný hudby slyšel vše co v ní je a to právě včetně těch nejhlubších basů, který regály běžně nejsou schopný zahrát. Subwoofer nemá zdvojovat to co ještě hrajou regály, má na ně jen navázat, nemá zesilovat/posilovat basy, jeho funce je dolnit frekvenční rozsah celýho systému.

A nepotřebuješ vícekanálovej zesilovač, u sterea se subwoofer nebere jako další kanál. Jen musíš počítat s tím, že pokud zesilovač nebude mít klasickej výstup na subwoofer, tak se tím značně omezíš při výběru subwooferu, protože pak budeš muset vybírat takovej subwoofer, kterej bude mít silový vstupy a ty dneska spousta subwooferů nemá.
Například tebou zmiňovanej Magnat MR 780 výstup na subwoofer nemá, takže bys k jeho připojení musel využít reprosvorky, jenže ty právě zase nemá spousta subwooferů. Pokud tedy zvažuješ pořízení subwooferu, i kdyby třeba ne hned, ale že ho dokoupíš časem, tak by bylo vhodnější vybírat zesilovač, kterej má přímo výstup na subwoofer.
anonymni

Odeslat příspěvekod Tony70 6. 2. 2023 08:46

kuzelator :

Pokud ti mohu poradit, tak máš-li možnost si někde v k lidu Hi-Fi studia poslechnout sestavu TECHNICS SA-C600 + TECHNICS SB-C600, tak to udělej a pak sem klidně napiš své dojmy ...

Sám tuhle sestavu používám již pár měsíců v pracovně o 20-ti metrech čtverečních a věř, že za ty peníze a v této velikosti není mnoho komponentů, které se tomu mohou vyrovnat.

Neskutečně čistý a detailní zvuk. A bas, který dostaneš z těch koaxiálních reproduktorů tě doslova ohromí a budeš hledat, kde to má připojený subwoofer! Mimochodem, ten lze v případě potřeby k tomuto systému připojit. Ale troufám si napsat, že to v těch tvých 16 metrech čtverečních nebude potřeba. Další plus je, že ty reprosoustavy "nenachytáš" ani na opravdu hodně vysoké hlasitosti. Prostě ten zvuk neuvěřitelně drží i díky funkci Space Tune, která podle umístění reprosoustav optimálně "nakalibruje" zvuk v dané místnosti pro levou i pravou stranu nezávisle.

Navíc získáš optický i digitální koaxiální vstup, OLED dotykový displej, CD přehrávač, streamer i DAB+ rádio v jednom. A poctivé dílenské zpracování v podobě bytelného kartáčovaného hliníku jako bonus.

Minimálně za tu návštěvu Hi-Fi studia a poslech tahle u nás vysmívaná a dehonestovaná značka stojí ...

https://www.l-e.cz/technics-sa-c600-cerna

https://www.l-e.cz/technics-sb-c600-matna-cerna

https://www.hifi.blog/technics-sa-c600- ... nd-design/

https://www.whathifi.com/reviews/technics-sa-c600

https://parttimeaudiophile.com/2022/07/ ... em-review/
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků