[Recenze] Genius SP-HF2000X 2.0

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vizitix 14. 4. 2008 18:19

Předem několik věcí. Nejsem žádný audiofil, jsem prostě normální kluk který má jenom rád hudbu a nespokojí se jenom s 1W chrčícími reproduktory :D . Ale i přesto nejsem schopen zvuk posoudit jako nějaký expert, tudíž bude ta recenze spíše taková "lidštější". Obrázky jsou zkopírovány z internetové obchodu Mironet. Za toto se omlouvám, ale sám asi nejsem schopen nafotit takovéto fotky.

A teď už samotná recenze:

Stále častěji se tu množí dotazy na kvalitní reproduktory, za přijatelnou cenu. Pokusím se tu přiblížit jedny takové.

Reproduktory Genius SP-HF2000X jsou vzhledově dle mě povedené reproduktory. Typ reproduktorů je 2.0. Ze stran jsou reproduktory "potaženy" prý dřevem.Dle mého je to jenom dřevotříska. Možná je informace "dřevo" myšlená jako "dřevotříska", nevím, to je dle mě vedlejší. Rozměry beden jsou 176 x 361 x 215 mm (š x v x h). V balení k reproduktorům dostanete dvě ochrané síťky na reproduktory (standartně jsou na reproduktorech, dají se sundat), redukci z CINCH konektorů na 3,5mm JACK, kabel na připojení dalšího zdroje zvuku (z obou stran je na kabelu 3,5mm JACK) a návod.

Obrázek
Obrázek

Obě dvě bedny spojuje kabel dlouhý cca 150cm. Komu to nebude stačit, a bude si chtít rozmístit repro dál od sebe, bude si muset dokoupit delší kabel, což by asi neměl být problém.
Na hlavním reproduktoru je ovládání hlasitosti, basů, výšek a vstup pro sluchátka a připojení dalšího zdroje (například mp3 přehrávače). K reproduktorům dostanete krátký kabel, který má z obou stran 3,5mm JACK, ten se dává do vstupu pro další zdroj (na reproduktorech pojmenovaný "input"). Standartním výstupem reproduktorů jsou CINCH konektory, které můžete připojit do redukce na 3,5mm JACK (redukce je také součástí balení).

Obrázek
Obrázek

Teď bych zhodnotil asi nejdůležitější část recenze, zvuk. Oba dva reproduktory mají celkový výkon 60W ( 2x30W). Hlasitost pohoda, na poslouchání mám nastavneou hlasitost většinou maximálně na 1/4, opravdu to stačí. Basy mám nastavené na nejvíc, vyhovuje mi to. Basová složka je dostatečně bohatá, umí se ozvat, celkově se mi líbí. Středy jsou dle mě v pohodě, tak akorát. Výšky také, možná by mohli nýt proklelenější, ale postačuje to. Celkový zvuk bych zhodnotil za vynikající (s ohledem na cenu která je kolem 1000,-).

Obrázek

Závěr: Hledal jsem kvalitní reproduktory v ceně kolem 1000,-. Našel jsem. Rozhodoval jsem se ještě mezi CREATIVE Inspire T3100 a Logitech repro X-230. Geniusy vyhráli hlavně díky doporučení zde na fóru, a také kvůli vzhledu. Ten plast se mi prostě nelíbí. S koupí jsem naprosto spokojen, zatim jsem na nich neobjevil jedinou chybičku, zvuk se mi líbí, postačuje mi. :tleskani

Znovu se ještě omlouvám, pokuď recenze působí nějak hodně amatérsky, nebo v něčem zaostává. Ale jak už jsme zmínil v úvodu, jsem posluchač amatér a jedná se spíše o "lidskou" recenzi. :-)
Unknown Pleasures
vizitix
Portař
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 14. 4. 2008 20:26

velmi pekna recenzia ! :tleskani
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soustruh 15. 4. 2008 14:02

Recenze v pohodě, konečně jsem někde zjistil jejich rozměry. Jediná věc, která mě zaráží, je věta "Basy mám nastavené na nejvíc, vyhovuje mi to." - buď mají ty reproduktory opravdu nevyrovnanou frekvenční charakteristiku (když je nutné basy doladit až na jejich nejvyšší hranici), nebo je ti úplně jedno, co se z těch reproduktlrů line, hlavně když to duní :D
Asus P9X79 Pro | Intel Core i7-3820 | 32 GB RAM | GeForce GTX 1650 passive
Benq GW2470 24" | Razer Abyssus 2000
Soustruh
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 15. 4. 2008 17:03

Hoj, taky jsem po nich koukal, ale koupil jsem si Genius SW-F2.1 1500
Zajimalo by me, jak jsou na tom, kdyz pripojis sluchatka do konektoru na repru, jestli huci nebo ne a jeste, jak hodne huci repro?
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 15. 4. 2008 17:23

eraser_svk: Děkuji.

Soustruh: Asi jsem to napsal trochu nešikovně. Ano, ovladač basů mám většinou nastavený na maximum, ale společně s tím mám i trochu jinak nastavené ovládání výšek. Také záleží na druhu písničky, pokuď jde o nějaké techno, tak sou basy opravdu na nejvíc, pokuď to je jiný styl, podřizuji se tomu, co zní líp.

Slawall: Pokuď jsou reproduktory zapnuté, trochu hučí, ale při mém ovyklém nastavení hlasitosti (cca 1/4) jje to slyšitelné pouze pokuď dám ucho úplně k reproduktoru. Ve sluchátkách je hučení i na největši hlasitost také, ale ne nijak hlasité. Myslím, že je to naprosto normální věc.
Unknown Pleasures
vizitix
Portař
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 27. 6. 2008 21:58

uz sem tuhle recenzi kdysi cetl, pekne napsana, jen skoda, ze tu neni nejake srovnani s jinyma repro (i kdyz pro me by to ani tak moc prinosne asi nebylo, protoze naopak bassy moc nemusim a na X-230 je davam na minimum a jeste stahuji v equalizeru)
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 28. 6. 2008 10:59

Podla tohto clanku by sa na AVmanii nieco mohlo objavit, musime byt trpezlivi.

Moja skromna domnienka je, ze minimalne na stredoch by tie Geniusy mali byt lepsie. Drevo je drevo a 4cm repracik v mikro ozvucnici na velky stredobas proste nema sancu. Ak tam nie je ten tweeter len ozdobny, tak by mohli vycarovat aj lepsie vysky, ale to by chcelo vypocut. Co sa tyka basov, Geniusy ich bude mat urcite menej.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 30. 6. 2008 22:27

Devastor: momentálně "mohu" srovnat pouze s http://www.eleshop.cz/prodej/sestava-pr ... 120-186249 , což se fakt srovnávat nedá..
Unknown Pleasures
vizitix
Portař
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 1. 7. 2008 00:15

o kolik to hraje lip pri nizke hlasitosti? :)
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 1. 7. 2008 12:24

Jde o to co považuješ za nízkou hlasitost, každopádně ty samsungy mají kvalitnější zvuk.. :) Ještě aby ne :)
Unknown Pleasures
vizitix
Portař
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 1. 7. 2008 12:39

a jak se ten kvalitnejsi zvuk projevuje? vetsi duneni? :)
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 1. 7. 2008 13:31

Predpokladam lepsi prednes vo vsetkych pasmach (hlavne vo vyskach). Vacsie dunenie je skor parazitny jav... skor sa ocakava cistota bassu, kde sa da jasne odlisit, ci hra bassgitara, alebo synteticka basa... ale to su len moje domnienky, konkretne by sa mal vyjadrit vizitix.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 1. 7. 2008 15:18

Devastor: Popsal bych to jednoduše: Zvuk je čistější, přesnější, přirozenější.

S tim duněním, samozřejmě, bassy jsou díky subwooferu silnější, ale určitě ne umělé. Prostě mi to přijde že jsou tam kde mají být. Nejsem žádnej znalec, ale můj dojem je tenhle..

btw: To kino nemám moc dlouho, v sobotu odjíždím na 14 dní pryč tak se snad poté dostanu k napsání nějaké recenze třeba.
Unknown Pleasures
vizitix
Portař
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 1. 7. 2008 15:31

jo tak diky za odpovedi :)
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 4. 10. 2008 20:42

Tak o těhle reprákách hodně vážně uvažuju, nebo je k dispozici něco výhodnějšího za tuhle cenu (kolem 1000)? Ať už 2.0 nebo 2.1...

Mám to na poslech muziky z notebooku. Poslouchám převážně kytarový věci, nepotřebuju subwooferem rozbíjet okna, jde mi spíš o celkovou kvalitu...
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků