Ozvučení obýváku-45sqm

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod John Es 17. 11. 2022 23:19

(ne pro Audiofily)
Aktualizuji,

Po pár měsících zkoušení, jak správně umístit zadní repro a subwooferu , jsem spokojen.
Filmový zážitek je prostě super, v tom je sestava naprostá pecka.
Hudba je, podle mě, velice slušná. Jsem pozitivně překvapen, ale upozorňuji, že poslouchám Basovější žánry.
Takže abych zavřel vlákno, jsem rás že jsem si počkal na tenhle bar od Samsungu, pokaždé když sleduju nějaký film tak jsem nadšen. Když si pustím muziku, tak jsem spokojenej, ale Klipsch sloupy hrajou líp (překvapivě...)

díky
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 18. 11. 2022 08:56

a co jsi vlastně koupil, ten Samsung HW-Q990?
pro mne je obtížně pochopitelné, že to hraje super, ale co by ne - všechno je možné

pokud jsi spokojen, tak není co řešit a užívej :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod John Es 10. 3. 2023 00:01

leroj píše:a co jsi vlastně koupil, ten Samsung HW-Q990?
pro mne je obtížně pochopitelné, že to hraje super, ale co by ne - všechno je možné

pokud jsi spokojen, tak není co řešit a užívej :)



Ahoj,

Píšu s odstupem skoro 4 měsíce a téměř každodenní zkušeností s HW-Q990. Nic pro audiofily, to si musíme říct znovu. Ale pro ten účel pro který jsem to kupoval jsem mile překvapen. Ano, co jsem si poslechl sloupy s receiverem v audio studiu tak ta hudba z HW-990B není taková, nikdy nebude, ale univerzálnost, skladnost, konektivita atd je prostě super. Dokonce (a to jsem se moc nesnažil) začala používat moje manželka na hudbu a podkásty. Takže jestli hledá někdo soundbar do větší místnosti (a nechce vykrvácet) tak doporučuji. Navíc poměrně slušně zlevnil.
Ale příští můj zvuk už bude receiver se sloupama atd:))

mějte se
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod Wallcott 10. 3. 2023 11:35

Heh to poznam ked manželke sa zdá veľký aj soundbar :( mne sa ju naštastie podarilo aj v 20m2 obyvačke postupne spracovať na 5.2.4 zostavu (pre predstavu prikladam aj nejake foto), držim palce aby s to aj tebe do buducna podarilo, predsa len je to trochu lepšie ako soundbar :)

Obrázek
Obrázek
TV: Sony Bravia KD-85XG8596
Streaming: Nvidia Shield Pro
Reciever: Denon X3800H
Repro 5.4.4: Magnat Monitor Supreme 2 x 2002, 1 x 252, 2 x 202, 4 x 102, 2 x Apha RS 12, 1 x Polk Audio HTS 12, 1 x Betasub 30A
Wallcott
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 10. 3. 2023 11:59

Wallcott: Tak to je paráda!
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 10. 3. 2023 12:30

Wallcott píše:Heh to poznam ked manželke sa zdá veľký aj soundbar :( mne sa ju naštastie podarilo aj v 20m2 obyvačke postupne spracovať na 5.2.4 zostavu (pre predstavu prikladam aj nejake foto), držim palce aby s to aj tebe do buducna podarilo, predsa len je to trochu lepšie ako soundbar :)


Nádhera! 8-D A taky jasný důkaz pro kolegu, který si ve vedlejším vlákně zoufá, že do místnosti 28m2 nemůže dát sloupy O:-) 8-)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wallcott 10. 3. 2023 13:02

Vdaka chalani, tak k idealu mi chýba nejaké miesto na zadné surroundy, kedže receiver podporuje aj 7.4.4 zostavu ale to už bohužial nie je možné. Prípadne možno nejaký voice of god k auru 3D 10.1, alebo časom surround high na zostavu 5.4.6.

V každom prípade na tých 20m2 je to zatiaľ dostatočné a aj ako tu je rozšírené menej kvalitné magnaty vedia takýto priestor slušne ozvučiť, časom ked susedovy popadajú už všetky poháre z poličky (bývam v paneláku), možno príde aj nejaký kvalitatívny upgrade a zmena značky.

Ale asi dosť bolo OT v cudzej téme :)
TV: Sony Bravia KD-85XG8596
Streaming: Nvidia Shield Pro
Reciever: Denon X3800H
Repro 5.4.4: Magnat Monitor Supreme 2 x 2002, 1 x 252, 2 x 202, 4 x 102, 2 x Apha RS 12, 1 x Polk Audio HTS 12, 1 x Betasub 30A
Wallcott
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků