Lowprofile soundbar - Samsung HW-S800B

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sova.m 26. 12. 2022 17:29

Zdravím,
Již dlouhou dobu přemýšlím o lepším zvuku k mé TV - LG CX 65". Zatím používám interní repro, tedy jakékoliv repro bude asi upgrade. Bohužel TV není namontovaná na stěně, tedy výběr vhodných soundbarů je velice zúžen bez toho aniž bych TV montoval na stěnu (což se mi vůbec nechce) nebo jí nějak "přizvedl" (nějaká podložka?). K TV je připojen jen Playstation 5 (hraje se ale minimálně), dále se TV používá primárně na filmy, seriály (Netflix, HBO, Disney etc.) občas pozemní vysílání a sem tam minimálně nějaký BR rip na Plexu - stream přes NASku do interní app v TV). Se soundbarem bych asi i rád občas pustil nějakou hudbu přes Spotify...

Momentálně je v eshopech v akci Samsung HW-S800B, který by mi rozměrově i cenově vyhovoval (okolo 10k). A chtěl bych si vyjasnit pár nejasností:
1) Bude chybějící eARC a HDMI passtrough až tak velký problém?
2) Soundbar podporuje DTS Virtual:X. TV DTS nepodporuje, tedy předpokládám, že DTS zvuk nepřehraje dokud soundbar nedostane DTS "signál" z DTS podporujícího zařízení. A tedy je mi DTS úplně k ničemu dokud to TV nebude umět protože chybí HDMI passtrough a eARC?
3) Stojí vůbec ten soundbar za ty peníze nebo se mám raději poohlédnout po tom, jak přizvednout TV a vybrat jinou soundbar alternativu? Případně jakou do cca 10-15k? Zaujal mě například JBL Bar 500
Děkuji moc
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 4. 1. 2023 12:23

S bodem 1 a 3 neporadím, ale u bodu 2 je to celkem jasné. Do soundbaru nedostaneš zvuk DTS jinak, než přímým propojením zdroje se soundbarem. Některé BD přehrávače umožňují rozdělit výstup na audio a video, mají dva samostatné HDMI konektory, nebo existuje HDMI rozdělovač, který oddělí audio a video signál ze zdroje.
Zvuk z TV neřeš, tam nic kloudného nedostaneš, max 5.1 výstup redukovaný na 2.1 kanály soundbaru, zbytek je stejně virtuální ekvilibristika.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sova.m 5. 1. 2023 21:46

Ok, tak jak jsem si myslel. Diky moc
sova.m
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků