Chrčení subwooferu

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod originalDomino 24. 1. 2023 20:05

Dobrý den, mám dotaz je v pohodě když subwoofer chrčí ale ne nějak znatelně ?
Když si ho pustím se satelity ,tak nejde vůbec slyšet ,teda pokud není přepálený o dost víc než satelity ale to bych řek že to zní jak kdyby hrál jen on. Jinak nějak moc se nehýbe že by na max hlasitost sebou fakt mlátila membrána a rušilo to nějak bassy podle mě tak akorát ,po cca 30 minutách se zahřál a byl horký stejně asi jak mobil po nějakém tom hraní. Nic *****í ,podle výrobce by měl v pohodě zvládnout 250 w RMS 25hz 800 w kick (Magnat B30 12") ,ale mám ho zapojený na zesíku 100W 14 hz . Ale není v originální ozvučnici byl v uzavřené pak jsem ho dal do nějak zplácané transmission line ozvučnice , a teď ho budu dávat do 102 l stejné ozvučnice ale přibližně nalazené na 17 hz (vypočitané).
originalDomino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Policak 25. 1. 2023 00:12

Asi to bude normální, já jsem slabě chrčel už v polovině tvého příspěvku. 8-)
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod originalDomino 25. 1. 2023 07:16

Tak já se subwoofery nemám zkušenosti � takže se omlouvám. Ale všichni mi řekly že to není normální a měl bych ho dát do lepší ozvučnice což si myslím že je pravda ,protože v té se asi dusí a ten pohyb toho subu v ní není moc zdravý dle mého.
originalDomino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 25. 1. 2023 15:30

U levných zesilovačů třídy D (často používaných v subech) je více, či méně hlasitý šum pokud je zesilovač bez signálu vlastností. Pokud začne byť jen potichu hrát, šum zmizí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků