Vhodný aktivní subwoofer k B&W 601 S2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neilyoung420 25. 1. 2023 22:28

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat na nějaký vhodný subwoofer k mé skromné hifi soustavě.

Mám B&W 601 S2 a zesilovač Denon PMA-1055R. Jsem s nimi spokojený, ale přemýšlím o tom, že bych basovému projevu trochu pomohl.

Poslouchám převážně tvrdší muziku (Nine Inch Nails, Deftones, Meshuggah, ...), ambient/drone/avantgarde (něco ve stylu Lustmord či Dead Can Dance), ale také elektronickou hudbu a jazz. Obecně u klasického rocku a popu (Pink Floyd, Michael Jackson, ...) je hudební projev parádní, ale jakmile se dostává hudba k nižším frekvencím (obecně u tvrdší muziky a ambientu), mám pocit, že se trochu blížím k limitům soustavy, proto bych jí chtěl rozšířit o subwoofer.

Samozřejmě je mi jasné, že je důležité si subwoofer poslechnout, navíc je možné, že si nebude s mou soupravou rozumět. Každopádně bych chtěl, aby daný subwoofer měl tyto specifikace:

- Spodní hranice frekvěnčního rozsahu: 40 Hz +-3 dB (nižší by klidně mohl být, ale hádám, že to by už cenově nemělo vzhledem k zbytku systému smysl.)
- spojení se zesilovačem: podpora jak "high level input" (přes reprosvorky) tak i "pre out". Čtu na to poměrně dost rozdílné názory, takže bych chtěl zkusit oba typy připojení, abych věděl, který mi vyhovuje více.
- musí mít ovládání crossover a fáze
- ideální by bylo, aby měl "auto on/stand by" funkci (tj. nemusím ho vždy ručně zapínat).

Subwoofer by hrál v bytě (takže bych se nejspíše chtěl vyhnout ozvučnici mířící dolů do podlahy, tj. k sousedům pod námi :-) ) v pokoji 20-25 m2. Cena tak do 5 tisíc.

Nemáte zkušenosti s nějakým subwooferem, který má specifikace uvedené výše a který by mohl dobře doplňovat mou hifi soustavu'?
neilyoung420
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 26. 1. 2023 15:05

Nemám, takový SW asi není.

Ale dám tip na B&W ASW300, který by se mohl požadovanému blížit.

https://elektro.bazos.sk/inzerat/146931 ... sw-300.php

https://www.manualslib.com/download/765 ... sw300.html
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brrouk1 26. 1. 2023 15:27

Technickým parametrům by mohli vyhovovat výrobky od BK Electronics, ale cenově je to 15+. Za 5000 seženeš max. nějakou základní hrombednu k DK.
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod neilyoung420 28. 1. 2023 21:58

No, koukám, že jsem zapomněl dodat, že tím myslím bazarový SW, ne fungl nový. :)

Ten B&W vypadá solidně, díky za tip!
neilyoung420
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků