Stlpovky + receiver (rada/odobrenie)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 2. 2023 18:03

Fidko: Ještě jsi nám neřekl, co bude zdrojem hudby a případně MM souborů, co budeš k zesilovači/receiveru připojovat, jak to hodláš začlenit do sestavy a jak to chceš ovládat. A také, jaký je cenový strop.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 2. 2023 18:13

Ano, to som asi spomenut mohol. Aktualne pocuvam hudbu primarne zo Spotify a ak obcas oprasujem DT990, tak aj nejake FLAC co mi este ostali v PC. Streamovanie by som rad zachoval, akurat zrejme nahradim Spotify TIDALom a FLAC sa zrejme presunu na domaci server, co predpokladam pre trochu slusny receiver nie je problem.

Co sa tyka filmoveho obsahu, tam to bude podobne. Streamovacie sluzby, mozno Blu-Ray z Xboxu a mozno aj nejaky torrent opat z domaceho servera, ak teda stratim nervy u tych streamov :)

A herna konzola.

Cenovy strop nepoznam, co samozrejme neznamena, ze je neobmedzeny. Chcel som sa vojst zhruba do 1000eur s reprakmi a do cca nejakych 1000eur u receivra s tym, ze receiver mal byt finalny (cize par rokov) a k reprakom sa este (mimo tohoto budgetu) neskor dokupi zvysok (center, sub, zadne). Ani najmenej mi nebude vadit ak to podleziem. Tie QA vychadzaju na 750eur, aj ked som mal moznost ich kupit na VIP v Datarte o 100vku lacnejsie, receiver asi pojde trochu nad limit a kupu budem asi chvilu odkladat, ale tam plati, ze kym nemam zvysok zostavy, 5.1 v skutocnosti nepotrebujem.
Fidko
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 2. 2023 18:21

Takže zesilovač/receiver by měl umět streamovat přes LAN nebo WiFi a umožňovat připojit herní konzoli přes HDMI? Nyní zatím stereo a v budoucnu rozšíření na multikanál?
To jsou informace, které vedou k AVR.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 2. 2023 18:31

Ono to tak vyzera, lebo ked pozeram tie Stereo receivery, tak ak to ma vediet streamovat, stoji to ako AVR s tym, ze tam toho nic extra nepripojim. Takze mozno miesto hladania stereo receivera mozem najst nieco vhodne bazarove ako docasne riesenie a az budu financie, vymenit to.
napr: https://elektro.bazos.sk/inzerat/147861 ... potify.php

Pripadne neviem ako a ci by fungovalo combo tych Marantzov co som spominal. Toto je fakt tema mimo mna :)
Fidko
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 2. 2023 21:45

eviljack: Onkyo Pioneer rozhodně nekoupil, obě značky již od roku 2021 patřily firmě VOXX, která na tom nebyla nijak dobře. Momentálně ji vlastní firmy PAC a Sharp, ale budoucnost rozhodně není jistá, byť jsou obě značky zachovány. Ale časy, kdy například na receiverech Pioneer nefungovaly služby jako Tidal skrz to, že majitel neplatil licenční poplatky, nejsou až tak dávné... To jen tak na zvážení při výběru. Značky firmy Masimo (Denon, Marantz, B&W, Polk, Classe, HEOS atd.) jsou dnes daleko jistější koupí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 22. 2. 2023 23:08

Aha, vida, tak sorry za mystifikaci, měl jsem za to, že je koupili a oživili.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 23. 2. 2023 09:16

Fidko píše:Nadejne znelo aj to co spominal viking81, ale opat spomenul par veci ktorym som celkom nechapal ako "main in" a "pre out na predne repro". Predstavil som si to tak, ze by som si kupil: https://www.marantz.com/sk-sk/shop/amplifier/pm6007 a k nemu neskor ten https://www.marantz.com/sk-sk/shop/avreceiver/nr1510 . Marantz preto, ze sa mi paci plochy profil a tiez sa vraj k tym QA hodia viac nez Denon. Akurat by mi docasne chybal nejaky zdroj zvuku (kym som nekupil ten receiver).


Pre-out - to je vystup z predzosilnovaca toho AVR. To znamena ze je regulovany a a ked k tomu pripojis vykonovy zosilnovac, tak hlasitost ovladas ovladacom z AVR.

Main in - to je vstup do koncoveho stupna zosiku. Klasicke integrovane zosilnovace maju vstavany predzosilnovac. A aby si ho obisiel, tak musi mat prave tento "main in" vstup. Ak ho neobides, tak by sa komplikovane nastavovala hlasitost, kedze by hlasitost ovladal aj predzosilnovac z AVR a aj ten z toho stereo zosika.

Dobra sprava je, ze NR1510 ma pre out na subwoofer a aj na predne repro, takze musis najst zosik co ma main in a to PM6007 nie je. Ma ho az PM8006-ka, ktora ale stoji asi 3x tolko...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 23. 2. 2023 12:08

Vzal bych být Tebou ten Denon 3700. Měl by být dobrý jak na stereo tak na 5.1. Dle audioscience je na tom lépe než Marantzy, a o dost lépe než nový a dražší Denon 3800....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 23. 2. 2023 12:25

Možná jsem to přehlédnul, Fidko, jakou máš telku?
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 2. 2023 05:50

No 3700vka by bola najschodnejsia, aj ked je trochu cez limit. Ale zase repro je trochu pod limitom, tak by to mozno slo. Specialne ak by soms a rozhodol pre Polk, ale skusim najskor najst niekde v BA tie QA.

Telku mam aktualne nejake TCL58P638 tusim, alebo tak. Je to docasne riesenie a chystam sa nahradit to nejakym 75" LEDom od Philipsu. Chcem Philips kvoli Ambilight, chcem 75 - 77" co mi pride asi take max co tam zavesim a 75" OLED specialne od Philipsu uz nezaplatim, resp mi to za tie peniaze nestoji. To ale tiez bude zrejme niekedy koncom roka, resp mozno ak bude nejaka prilezitost na dobru akciu.
Fidko
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků