Moderátor: Moderátoři AVMania.cz
Emil Pastelka píše:V zásadě bych řešil jako první zdroj signálu - pokud ten je správně v TV převeden na 2.0 (2.1 z toho dělá ten DAC) a na samotné TV je vše slyšet OK, pak bych zkusil provozovat reproduktory TV i externí souběžně. TV má sice mizernou reprodukci, ale středy by jí mohly jít víc, než těm monitorům.
Což je další věc - zvolené aktivní repro patří do kategorie "monitory na blízký poslech". To jsou reproduktory konstruované převážně s ohledem na potlačení prostorového stereo efektu. Jejich poslechová vzdálenost je primárně od cca 50 do 150 cm a jako ozvučení místnosti jsou nevhodné.
Neposledně, u televizní produkce po roce 2010 se prakticky přestal dělat zvukový mix pro dialogy. Hledaly se úspory a post zvukového editora dialogů se zdál jako nejméně kritický na odstřel. Proto novým filmům není prakticky rozumět (neplatí pro dabing) a s titulky je sledují i nativní mluvčí. Výsledkem je, že zvuk dialogů je zastřený a nezřetelný, člověk má pak pocit, že je hluchý, protože mluvení je slyšet, ale není mu rozumnět.
Pokud chcete řešit danou situaci, nechte si aktivní repro s DAC na tichý poslech u PC v pracovně (což je jeho primární účel) a k TV pořiďte buď vícekanálový receiver nebo stereo zesilovač s adekvátní kombinací regálových či sloupových reproduktorů dle dostupného místa.
K vícekanálovému poslechu budete vždy potřebovat nějaký dekodér (ideálně ten receiver) a to buď na správné rozdělení kanálů, nebo na jejich převod do sterea. TV dělá jen základní downmix se zprůměrováním, neřeší nějaký akcent středového kanálu a podobně.
Ještě se zeptám - jak to celé máte propojeno?
Správně by to mělo být:
TV > optika > DAC
DAC > SW
SW > repro
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků