Osobní žebříček sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 11. 2022 09:52

MartinV2018 píše:Zvažuju pořízení planárů se zaměřením na vážnou hudbu. Jaké byste doporučili? Zatím vybírám z Hifiman HE1000 V2, Arya Stealth a případně MEZE Empyrean.

Za sebe mohu doporučit i Meze Empyrean. Sám jsem je zhruba dva roky používal jako hlavní sluchátka pro poslech klasické hudby. Navíc je to velmi zajímavá alternativa k tvým HD 800 S, kdy se jedná o dvě poměrně dost odlišné zvukové reprodukce.

Zmíněné modely od HiFiMAN jsou svým charakterem mnohem více podobné HD 800S. Osobně nemohu doporučit Arye, které jsou sice ve většině aspektů zvuku vynikající sluchátka, ale bohužel v rovině plastičnosti/trojrozměrnosti hudební scény je to naprostá katastrofa. A to zejména právě u klasické hudby, která je v tomto velmi náročná. Pokud bych tedy měl doporučit něco od HiFiMAN, potom buď ty HE-1000 V2, případně HE-1000SE nebo rovnou Susvary.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Audeze LCD-5 (Meze Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MartinV2018 29. 11. 2022 22:07

Děkuji za doporučení a informace. Asi nejprve zkusím půjčovnu Audiga na Empyreany a porovnám je s HD800S. V úvahu připadají kvůli ceně jen Empyrean (za aktuální slevovou cenu) nebo HE1000 V2 (1999 USD), verze SE a Susvary je už příliš.
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, Shanling M3X, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 11. 2022 00:07

Empyrean jsou dá se říct opačnej svět jak HD800.
iMAC -> Audirvana->RME ADI 2 DAC FS->Cayin HA-1A ->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Astell&Kern A&norma SR25->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audiomann 9. 1. 2023 21:43

Zítra vracím zapůjčené Abyss Diana TC z Audiga. Po pěti dnech se jich budu těžce vzdávat. Jsou to hóódně dobrá sluchátka! Bohužel jsem s nimi obdržel poškozený kabel (asi nalomený v rozdvojení a občas vypadl pravý kanál). Nějak jsem se s tím popral a testoval jsem celý víkend. Střídal svá HD 800 S s Toxic Hydra 18 kabelem i IEM Sony IER-Z1R a U12t zapojené symetricky do sluchátkového zesilovače Sennheiser. Jako zdroj signálu sloužil T+A MP 2000 R MK II a zmíněný zesilovač/DAC Sennheiser HDV 820. Poslouchal jsem různá média od CD až Hi-Res flac z flešky. Elektronici Rezz - The Silence Is Deafening EP (2016). Diany s naprostou grácií a výbornými pevnými basy dokázaly tento žánr dovést k mé absolutní spokojenosti. Nádherné rozlišení v celém spektru, žádný chaos. Vše sedělo jak přibité! Z1R to sice dokázali taky, ale tak trochu "svým" způsobem. Mělo to drajv, ale ne tak jak Diany, které dokázaly "zobrazit" více informací. HD 800 S se s tím dokázaly taky vyrovnat, větším prostorem a trochu "jiným" zvukem, který nebyl ale vůbec špatný. Rilo Kiley - More Adventurous (2004) - stylově indie rock. Diany velmi reálně dokázaly vykreslit ženský vokál, který zněl velmi působivě a ty kytary zněly tak nádherně. Diany jsou velmi slušná sluchátka. Potřebují k vybuzení silný zesilovač a kvalitu by jim určitě pozvedl i kvalitní kabel. Hrál jsem s nimi všechno možné a kombinoval zesilovače a hudební žánry. Na poslední den jsem si ale udělal čas a věnoval se pouze poslechu přes ty opěvované Diany. Po pěti dnech můžu s klidem prohlásit, že jsem se dostatečně nabažil. Stojí za to i přes svou vysokou cenu si je pořídit. Jak jsem ale uvedl, potřebují silnější zesilovač a taky investici do kvalitního kabele. Jsou skvělá a designově moc pěkná.

Takže moje preference zatím:
Abyss Diana TC
Sennheiser HD 800 S + Toxic cable Hydra 18
Sony IER-Z1R
64 Audio U12t

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Lotoo PAW 6000, 64 Audio U12t, Sony IER Z1R, Sony IER M9, Sennheiser IE800S
Sennheiser HDV 820, Sennheiser HD800 S, T+A MP2000 R/PA2000 R, KEF LS50 Meta
audiomann
Kolemjdoucí