Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod flatliners 8. 2. 2023 20:32

Tak ty sou slusne obrovsky na 10BA.. teda alespon dle obrazku v recenzich.
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 8. 2. 2023 22:50

flatliners píše:Tak ty sou slusne obrovsky na 10BA.. teda alespon dle obrazku v recenzich.


Tak obrovské nesou. :pozor
Nepochybně mají lepší ergonomii a jsou lépe zpracované.

-- 8. 2. 2023 22:52 --

dianabouli píše:Peyote for sale
The first step in successful peyote cactus marketing in Canada is to identify the target market. This includes understanding the demographics and psychographics of the potential customer base. It is important to have a thorough understanding of the target market so that the right message and marketing strategies can be used.
https://psychedelics72.com/product-cate ... s-for-sale
When targeting the Canadian market, it is important to consider the cultural and religious diversity of the population. Peyote cactus is often associated with Native American culture and religion, so it is important to take into account this aspect when planning marketing strategies. It is also important to understand the spiritual beliefs of potential customers, and to create promotional messages that are respectful of these beliefs.


To má být nějaká reklama na psychedelický kaktus Dona Juana? :D :D :D
Mr. dianabouli byl zřejmě tak trochu na tripu a asi si spletl nejen vlákno, ale i typ fóra. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 2. 2023 01:44

Tak zde je moje srovnání 64 Audio U12t vs EarSonics Grace Platinum.
Testoval jsem s:
1) U12t s původním kabelem (3,5mm) vs Grace také s původním (3,5mm)
2) U12t a Grace (tedy oboje IEMs) s 2,5mm (balanced) kabelem od Grace

K testování jsem používal pouze Astell&Kern A&futura SE200 (levou stranu s DACem AK4499EQ).
U IEM 64 Audio U12t jsem používal pouze modul M15.
U U12t i Grace jsem používal pouze nástavce Azla Sedna.

Takto by to mělo být fair play. :-)
Myslím, že nasazovat na Grace kabel od 64 Audio či kabel od UM Mest MKII by bylo zbytečné
a zavádějící. :-)

Po několika vteřinách poslechu Grace mi bylo jasný, že jsou to IEM patřící do téměř nejvyššího levelu. :tleskani
Soundstage a podání prostoru je na Grace lepší, neboť to nejsou IEM laděné vyloženě do "U" (jako U12t).
U12t má (oproti Grace) tendenci "věci" více šířit do stran a proto je podání prostoru na Grace i o trochu lepší.
Sub-bas je o trochu lepší u U12t (jde hlouběji), ale u Grace zní věrohodněji, neboť přijde spíše "na zavolání" (u U12t je v popředí společně s výškami).
Pokud jde o zobrazování detailů, tak jsou na tom oboje in-eary podobně, ale jelikož má
Grace čistější tonalitu a o trochu ostřejší zvuk, tak jsou detaily na Grace více v popředí.

Nyní by se někomu mohlo zdát, že IEM Grace jsou lepší, než U12t...
Zpočátku mi to také tak připadalo.
Až po hodině non-stop poslechu (kdy jsem oboje in-eary proháněl napříč různými žánry) můj sluch zaznamenal tak trochu problémy ve frekvenčním ladění Grace.
Příčinou těchto problémů jsou tzv. dips (frekvenční snížení) a peaks (zvýšení), které při některých skladbách dělají neplechu ve zvukovém přednesu.
Níže vkládám obrázky grafů frekvenčního ladění Grace i U12t (od Crinacla) pro orientaci.
Bohužel jsem nikde nenašel graf pro Grace Platinum, ale pouze pro původní Grace (akrylovou verzi).

Obrázek
Obrázek

Zde je tabulka pro orientaci ve frekvencích.
Obrázek

Pro kompletnost.
Mimo tuto tabulku existuje ještě infrazvuk (16 až 20 Hz, jehož spodní hranice je mezi 0,001 a 0,2 Hz)
a ultrazvuk (frekvence vyšší než 20 kHz).
Naposledy upravil pseudomagick dne 9. 2. 2023 04:13, celkově upraveno 2
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 2. 2023 02:35

Zajímavé srovnání René! Dle frekvenční charakteristiky bych řekl, že Grace budou na vyšších středech lehce uřvané - ten peak na 7kHz. Ale v reálu to samozřejmě může působit úplně jinak. A taky otázka, jestli to sedí na tuhle verzi Grace.
Ty grafy na mě působí tak, že Grace budou lepší lovci detailů, ale U12t budou lepší na delší neúnavný poslech.
Ale řekl bych, že Grace jsou pěkný lovec šumu, takže o dost vybíravější na zdroj zvuku.
Mimochodem, jak je to s pohodlím nošení?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 2. 2023 02:41

Ačkoli jsou tedy Grace v mnoha ohledech lepší, než U12t, tak v čem spočívá tak trochu problém?
Problém je ve vybíravosti. To znamená, že ne úplně vše zní s Grace tak skvěle jako u jiných skladeb.
V některých skladbách je vyšší střední pásmo více zvýrazněné, než nižší.
To občas ve zvuku způsobuje zvukovou nesourodost frekvenčního spektra, kdy basy jsou v
pořádku, ale část středního pásma jakoby schází a frekvence mezi vyššími středy až nižšími výškami vyčnívá.
Samozřejmě to není nic hrozného a pokud dotyčný tu skladbu notoricky nezná (nebo neporovná s jinými IEM), tak to ani moc nepozná. :-)
Něco podobného jsem slyšel dříve u InEar Prophile 8, kdy frekvenční spektrum od basů po výšky bylo perfektní, ale sub-bas byl pouze naznačen (nedotažen) a nejvyšší výšky scházely.
Jinak tomu bylo u 64 Audio Trió, kdy střední pásmo bylo frekvenčně nedotažené, zatímco basy a výšky byly výborné a v popředí.
Každopádně Grace nemá stejné zvukové "technikálie" a pokud se jim sluch přizpůsobí, tak je víceméně po problému.
Zřejmě chtěl tvůrce (ten kdo "ladil" BA drivery) dát Grace větší soundstage, než jsou schopny tak malé IEM zobrazit.
Někdy prostě frekvenční dip či peak dokáže dělat divy v prezentaci in-earů, ale ne vždy se
takové triky podaří. :-)
Když u EE Odin dají peak vyšším středům, tak už si nejeden uživatel stěžuje na uřvané Ódiny.
A není se čemu divit při tak špičkové rozlišení detailů.
Naopak u Sennheiserů jdou na to od lesa a dají vyšším středům dip...a je klid. :-)

-- 9. 2. 2023 02:47 --

martas38 píše:Zajímavé srovnání René! Dle frekvenční charakteristiky bych řekl, že Grace budou na vyšších středech lehce uřvané - ten peak na 7kHz. Ale v reálu to samozřejmě může působit úplně jinak. A taky otázka, jestli to sedí na tuhle verzi Grace.
Ty grafy na mě působí tak, že Grace budou lepší lovci detailů, ale U12t budou lepší na delší neúnavný poslech.
Ale řekl bych, že Grace jsou pěkný lovec šumu, takže o dost vybíravější na zdroj zvuku.
Mimochodem, jak je to s pohodlím nošení?


Ano. Vyšší středy mají v popředí (peak).
Vše ostatní co píšeš sedí. :tleskani
Vyšší středy jsou uřvanější, ale jsou poměrně hladké, čemuž se docela divím. :-)
Ačkoli jsou větší a těžší (než U12t), tak jsou docela pohodlné.

-- 9. 2. 2023 03:04 --

A taky otázka, jestli to sedí na tuhle verzi Grace.

martas38:
Jak už jsem napsal výše, nikde jsem nesehnal graf na verzi Platinum. :-\
Dle toho co jsem četl by měly být Platinum o něco zvukově lepší, než původní verze.

-- 9. 2. 2023 03:27 --

Pokračuji ve srovnání.
Které IEM jsou tedy lepší?
Bohužel odpověď není až tak jednoduchá.
Pokud Grace hrají skladbu, která jim vyloženě sedne, tak jsou celkově lepší a zvukově pravdivější Grace.
Pokud Grace skladba nesedne, tak jsou zvukově lepší U12t.
U12t zahrají vše bez problémů, i přes to, že někdy můžou znít nudně, tak vždy je podání zvukového spektra přijatelnější (méně chyb).
U12t mají bezpečnější ladění, ale zvuk Grace je velkolepější, byť se občas neobejde bez chyb.
Pokud by Grace nebyly tak trochu vybíravé ve skladbách, tak by nepochybně byly zvukově nejlepší IEM,
které jsem kdy (a zatím) slyšel.

Pokud jde o zpracování, tak Grace jsou jistě lepší a bytelnější.
Grace nejsou lepené jako U12t (mají 2 šroubky) a nemají nalepené logo, které by se mohlo odloupnout (viz obrázky U18t a Nio, které jsem sem vkládal výše).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 2. 2023 04:52

Nějaké fotky. :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

-- 9. 2. 2023 05:00 --

martas38 píše:Zajímavé srovnání René! Dle frekvenční charakteristiky bych řekl, že Grace budou na vyšších středech lehce uřvané - ten peak na 7kHz. Ale v reálu to samozřejmě může působit úplně jinak. A taky otázka, jestli to sedí na tuhle verzi Grace.
Ty grafy na mě působí tak, že Grace budou lepší lovci detailů, ale U12t budou lepší na delší neúnavný poslech.
Ale řekl bych, že Grace jsou pěkný lovec šumu, takže o dost vybíravější na zdroj zvuku.
Mimochodem, jak je to s pohodlím nošení?


Posledních několik hodin jsem poslouchal už pouze Grace s Cable BALANCED HI-RES 8C.

Zde: https://www.earsonics.com/store/produit ... hi-res-8c/

Poslech už vážně začíná být únavný a Grace začínají i lehce tlačit.
Jak jsi napsal, U12t jsou "lepší na delší neúnavný poslech".
Ten peak je na delší poslech už moc. :-)

-- 9. 2. 2023 05:15 --

A teď ta nejhlavnější otázka, kterou by zde někdo mohl položit. :-)
Koupil bys U12t a Grace za původní plnou cenu?

Pokud jde o zpracování, tak u Grace bych odpověděl ano, ne u U12t.
Pokud jde o zvuk u Grace bych odpověděl ne, u U12t bych dnes už váhal.

Myslím, že full BA IEMs mají nevýhodu a tou je bas. :-\
Prostě ani ten nejlepší bas z BA driveru se nevyrovná DD. :pozor
Určitě je lepší si za IEM připlatit a koupit rovnou hybridy, tribridy či quadbridy.
Samozřejmě u výběru in-erarů (u kterých je použito více technologií driverů) je důležité
nezapomenout na koherenci (UM Mest MKII není úplně nejlepší volba).
Můj další kandidát jsou IEM Nostalgia Audio Camelot. 8-)
Nemají vyšší středy v popředí. :D

-- 9. 2. 2023 05:32 --

Zajímavé je, že i moje bývalé IEM Earsonics Velvet měly peak na vyšších středech,
ale to mi tak nevadilo. Výšky u nich ale byly dost otravné se všemi silikonovými nástavci
a musel jsem používat pouze pěnové.

Graf zde.
Obrázek
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 2. 2023 20:29

V obchodě audioessence.ch mají nyní nové přírůstky. :-)

Unique Melody MASON FS Le Jardin
Unique Melody Mason
Unique Melody MASON FuSang
Unique Melody The Multiverse Mentor
Unique Melody Mentor V3+
INEAR ProMission X - Universal
Unique Melody MEST MKII
Unique Melody UM MEXT

Zde: https://audioessence.ch/collections/in- ... descending
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 2. 2023 20:05

Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 10. 2. 2023 20:18

Solaris 2023 :shock:

Skoda ze se tam nedostanu :(

Doufam ze budou mit Trifecta a nekdo poreferuje jak zni :)
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 2. 2023 20:26

V té rychlosti a zmatku toho moc nepostřehneš. Nebo alepoň já to tak mám.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 2. 2023 20:55

flatliners píše:Solaris 2023 :shock:

Skoda ze se tam nedostanu :(

Doufam ze budou mit Trifecta a nekdo poreferuje jak zni :)


Právě Campfire Trifecta si tam chci poslechnout. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 2. 2023 21:07

Dynamický měniče, to pro tebe René nebude si myslím.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 2. 2023 21:25

martas38:
Dynamický měnič mi právě schází v U12t.
Proto uvažuji o koupi nějakých hybridních IEM.
Neumím si ale představit jak budou hrát IEM s třemi DD.
Určitě to nic rychlého nebude (pokud nejsou z berillia).

-- 10. 2. 2023 21:31 --

Zatím jsou mými kandidáty:
Nostalgia Audio Camelot
Noble Audio Kublai Khan
Aroma Audio Thunder
Oriolus Percivali
64 Audio Nio
Final Audio A8000
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 2. 2023 21:53

Rychlý to podle mě nebude ani z berylia. To už je o konstrukci měniče a fyzikálních schopnostech daného druhu konstrukce. Proto se i u reprobeden používají tlakové či páskové měniče na výšky a dynamické na středy a basy.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 11. 2. 2023 00:07

Budoucnost patří aluminiu :-) .. tedy vlastně pardón, dnešní představa je ta, že budoucnost IEM patří měničům MEMS.
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků