Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tibormi 28. 3. 2023 15:31

Rod Rain Audio RNHP, klon … a podarený.
RRA RNHP .jpg


Možno nie každý so mnou bude súhlasiť, ale prečo nie? A prečo sa o tom v našich končinách nebavíme viac? Nie každý si môže dovoliť originál, takže za mňa palec hore, ale všetka chvála samozrejme patrí inde.

Od prvých nôt som bol príjemne prekvapený, tento amp hrá skvele. Má veľmi tiché a čierne pozadie, silné a kontrolované basy a drží si perfektnú kontrolu nad nástrojmi. Všetko je čisté a dobre separované, nemám pocit, že by sa niečo strácalo v mixe.
Jediná chyba je dodávaný zdroj … lacný smps, takže k nemu som pridal iFi iPurifier 2 a zvuk je hneď o niečo jasnejší a má viac energie.

Z aliex (GZZB store) mi to prišlo za 2 týždne, dokonale zabalené za 1/5 ceny originálu, maximálne odporúčam, pomer cena/kvalita je dokonalý.

Enjoy :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pespudl 4. 4. 2023 08:28

Sestava s Envy.jpg
Sestava s Envy 1.jpg
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 4. 2023 08:48

To je vskutku ultimátní sestava. :shock: :tleskani

Snad jen ty sluchátka... nepřemýšlel jsi o upgrade třeba na Elite apod.? Pro Empyrean mi tohle přijde jako overkill. Ono nakonec největší roli ve sluchátkové sestavě hrají právě sluchátka, takže si moc dobře neumím představit, že z těch ostatních komponent dostaneš maximum.
Naposledy upravil pavel1756 dne 4. 4. 2023 18:21, celkově upraveno 1
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pespudl 4. 4. 2023 09:04

Samozřejme o tom přemýšlím a jsem si vědom disproporce mezi sluchátkami a zbytkem sestavy,ale bohužel má kapsa není bezedná a nyní musím načerpat síly a po té se začnu rozhlížet.Vzhledem k Tvým rozsáhlým zkušenostem by jsi mimo Elite doporučoval ještě něco jiného?
Díky za odpověď
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 4. 2023 09:13

Sobotní událost v Audigu ukázala, že pořekadlo: "Sto lidí, sto chutí." je víc než trefné i v případě názoru, kteráže to sluchátka jsou nejlepší. Je to opravdu velmi individuální. Vzhledem k tvým preferencím (klasická hudba, zvuk Empyrean) bych v první řadě vyzkoušel Meze Elite a HiFiMAN Susvara.

Mimochodem, kde jsi koupil Envy? Je to verze Performance?
Naposledy upravil pavel1756 dne 4. 4. 2023 18:23, celkově upraveno 1
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 4. 4. 2023 09:21

pespudl: k Dejvovi si můžeš začít šetřit na M Scaler, který Chord Electronics v dohledné době začnou prodávat (jde o novinku, existenci tohoto přístroje osobně potvrdil Rob Watts).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pespudl 4. 4. 2023 09:27

Ano je to verze Performance a koupil jsem je u pana Wronky v Hifistyl.Elite jsem neslyšel,ale Susvary jsem měl pár dnů doma a bylo to to nejlepší co jsem měl na uších jen ta cena.Myslím ale,že tam ta synergie bude.Zkusím je testnout na této sestavě a pokusím se i o Elite.
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 4. 4. 2023 13:10

Wau
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 4. 4. 2023 14:16

introvert píše:pespudl: k Dejvovi si můžeš začít šetřit na M Scaler, který Chord Electronics v dohledné době začnou prodávat (jde o novinku, existenci tohoto přístroje osobně potvrdil Rob Watts).

Hmm - ale teď vidím, že Ty už M Scaler máš ? Tedy ten současný se dá použit i s Davem ? To by mě tedy zajímalo, co vlastně bude onen nový “M Scaler for Dave”? :hm
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 5. 4. 2023 08:12

Ja som síce Empyrean predal, ale stále ich považujem za jedny z najlepších slúchadiel na svete. Na to totiž nemusia technicky konkurovať modelom ako Susvara. Empyrean sú extrémne tolerantné a odpustia naozaj veľa a ak človek nepočúva len bravúrne zmasterovanú hudbu, tak toto môže byť veľmi zásadná vlastnosť, ktorú väčšina top modelov nemá. Pokojne môžu byť pre niekoho konečnou stanicou.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 4. 2023 09:05

introvert píše:
introvert píše:pespudl: k Dejvovi si můžeš začít šetřit na M Scaler, který Chord Electronics v dohledné době začnou prodávat (jde o novinku, existenci tohoto přístroje osobně potvrdil Rob Watts).

Hmm - ale teď vidím, že Ty už M Scaler máš ? Tedy ten současný se dá použit i s Davem ? To by mě tedy zajímalo, co vlastně bude onen nový “M Scaler for Dave”? :hm


Ano, Dejva lze propojit s M Scalerem stejně jako TT2, přes duální BNC.

zino333 píše:Ja som síce Empyrean predal, ale stále ich považujem za jedny z najlepších slúchadiel na svete. Na to totiž nemusia technicky konkurovať modelom ako Susvara. Empyrean sú extrémne tolerantné a odpustia naozaj veľa a ak človek nepočúva len bravúrne zmasterovanú hudbu, tak toto môže byť veľmi zásadná vlastnosť, ktorú väčšina top modelov nemá. Pokojne môžu byť pre niekoho konečnou stanicou.


Je klidně možné, že si nakonec nechá Empyrean. Jejich zvuk je ostatně na velmi vysoké úrovni a s lepším železem ta sluchátka jen rostou. Nicméně po technické stránce zvuku jsou Elite a spol. prostě dál. Ale jak psal například martas38 v jiném vláknu, jemu i přesto víc vyhovují právě Empyrean a proč ne...technická kvalita zvuku není zdaleka všechno.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pespudl 5. 4. 2023 10:21

Používám ještě T+A Solitaire,ale ty se s Envy zvukově nepotkaly a pokud chci změnu poslouchám je rovnou přes Dave.Empyreany jsou pro mě opulentní zvuková hostina a odpouštím jim drobné technické nedostatky.Na ty mám právě T+A.
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod Rins 5. 4. 2023 13:54

pepsudl: I ode mě gratulace k vychytané sestavě. Já bych Empy taky nezatracoval. Co jsem se dočetl,tak Empy zní snad nejlépe s Envy.
Já jsem oproti Tobě krok pozadu ( TT2/MScaler+Euforia AE-taktéž kupovaná ve stejném krámě)-
Jako sluchátka používám Utopie a Empy. Jako první jsem měl Utopie a hledal jsem k nim protichůdnou variantu,což Empy splňují. Pokud poslouchám kriticky,sáhnu po Utopiích,ale pokud chci jen tak relaxovat,sáhnu po Empech. V poslední době,ale nerad relaxuji.
Zkus si půjčit mnohými zatracované,jinými milované Utopie. Jsou úžasné na lampách,ale jistě skvělé i z Dave.
Jinak co používáš za bnc-bnc kabely?
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod pespudl 5. 4. 2023 15:39

BNC kabely mám Chord Epic,Utopie mám v portfoliu sluchátek,které chci s Envy vyzkoušet.
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod Rins 5. 4. 2023 15:58

pespudl: Děkuji za odpověď. Já zvažuji bnc-bnc Wave Storm Reference.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků